Вести

June 15, 2021

Evolution го продолжува партнерството со Entain во ОК

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Еволуција игри, специјалист за нудење казино игри во живо, објави на 5 мај 2021 година, дека ќе се емитува во Обединетото Кралство на брендовите Coral и Ladbrokes на Entain групацијата. Договорот вклучува и Гала Бинго и Гала казино. Пред договорот, Evolution веќе беше партнер со Entain за да понуди онлајн казино услуги на повеќе регулирани американски и европски пазари.

Evolution го продолжува партнерството со Entain во ОК

Изјава од Evolution и LadbrokesCoral

Говорејќи веднаш по потпишувањето на овој многу важен договор, Ричард Бар, директор за игри на LadbrokesCoral, рече дека групата е возбудена што ќе ги забавува своите ОК и глобалните играчи со казино игрите во живо на Evolution од светска класа.

Од своја страна, Гевин Хамилтон, европскиот комерцијален директор на Evolution, рече дека пазарот за онлајн коцкање во Велика Британија е клучен за компанијата. Тој додаде дека се воодушевени што нивните обожаватели во ОК на Gala, Coral и Ladbrokes конечно ќе пристапат до игрите на Evolution кои можат да се пофалат со најновите гејмерски иновации.

Кои игри ќе одат во живо на LadbrokesCoral?

Evolution Gaming ќе го дебитира својот целосен опсег на игри на овие платформи по договорот. Ова ги вклучува популарните емисии за игри како што се Lightning Roulette и Crazy Time. Играчите ќе пристапуваат и до сите RNG игри во прво лице на Evolution на овие казина во живо.

Во моментов, Entain's Ladbrokes, Coral и Galla им нудат на своите играчи забавни слотови од брендовите NetEnt и Red Tiger на Evolution. Ако сте искусен играч, би знаеле дека NetEnt е замисла зад популарните онлајн слотови како Gonzo's Quest, Starburst, Jack Hammer 2 и многу повеќе.

Краток преглед на ловот на богатство на Гонзо на Еволуција

Evolution ја продолжува својата високо иновативна техника за создавање хибрид помеѓу слотови RNG и искуство со дилер во живо. Овој пат, компанијата бара да го претвори Gonzo's Quest на NetEnt во серија на игри во живо. Интересно е тоа што Gonzo's Treasure Hunt ќе биде првиот од ваков вид што ќе се игра со помош на слушалки за VR (виртуелна реалност).

Како и оригиналниот видео слот, Gonzo's Treasure Hunt е сместен во храмот Инка, каде играчите избираат камења со различна вредност за да обложуваат. Главната цел е да се обложите на камења кои одговараат на оние што ќе ги изберете подоцна.

Започнувате со избирање на камен/камења што треба да ги најдете за време на сесијата „Лов на богатство“. Има до шест камења со различни бои и множители. Тие вклучуваат:

  • Греј Стоун - 1 пати почетен влог.
  • Жолт камен - 2 пати почетен влог.
  • Purple Stone – 4x почетен влог.
  • Зелен камен - 8 пати почетен влог.
  • Син камен - 20 пати почетен влог.
  • Црвен камен – 65 пати почетен влог.

Важно е да се запамети дека наоѓањето повредни камења на ѕидот е покомплицирано отколку наоѓањето на помалку вредните. Ова значи дека играчите имаат одредена контрола врз изборот на нестабилноста на играта.

Откако ќе изберете камен, ќе го изберете бројот на берби за време на сесијата „Лов на богатство“. Можете да изберете од еден до 20 избор, при што секој избор открива еден камен на ѕид кој содржи 70 скриени камења. Се разбира, колку повеќе избирате, толку се поголеми шансите за победа.

Севкупно, тешко е да се замисли дека оваа игра не е хит на онлајн казино-марките на Entain и на другите сајтови за коцкање кои се напојувани од Evolution. Играта дури може да испадне попопуларна од оригиналната Gonzo's Quest по нејзиното објавување. Значи, бидете внимателни!

Збирот

Договорот со Entain е несомнено важен за Evolution, онлајн казината на Entain и обложувачите во ОК. Играчите ќе уживаат во игрите во живо на Evolutions кои користат врвна технологија за да испорачаат реално искуство.

Овие играчи, исто така, ќе добијат чувство на една и единствена игра на Evolution Live Craps, лансирана во декември минатата година. Значи, сè на сè, на играчите на казино во ОК во живо им претстои незаборавно задоволство, благодарение на оваа зделка.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести