Вести

October 5, 2020

Evolution Gaming ќе го напојува казиното во живо на брендовите BETMGM во САД

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Отпрвин, договорот ќе ја види масата во живо на Evolution Gaming и игрите во стил на шоу BetMGM's играчи, а исто така и нејзините сестрински брендови Borgata Online и Party Casino во Њу Џерси. Evolution ќе мора да работи со брендовите BetMGM за да се осигура дека тие се меѓу првите на пазарот во Пенсилванија и Мичиген, каде што давателот потоа ќе лансира нови студија.

Evolution Gaming ќе го напојува казиното во живо на брендовите BETMGM во САД

Нова историја што доаѓа

Тоа беше објавено во петокот од Еволуција игри дека е потпишан договор на ниво на САД со нив и BetMGM, за да се приклучат на вложување помеѓу MGM Resorts International и GVC Holdings. Ова во основа значи дека Evolution Gaming отсега ќе ги напојува производите на Live Casino за брендовите на BetMGM низ САД. Ова се дефинитивно добри вести, бидејќи Evolution е одличен бренд и способен да го стори тоа. На почетокот, овој договор ќе се базира исклучиво на голем број игри на маса во живо на Evolution Gaming, како и игри во стил на шоу, кои ќе бидат достапни за играчите на BetMGM и неговите сестрински брендови Party Casino и Borgata Online, од студиото Live Casino на Evolution. тоа е со седиште во Њу Џерси. Договорот ќе се прошири на постоечките игри во живо испорачани до BetMGM во Њу Џерси од Ezugi, кој сега е дел од Evolution Game, од јануари 2019 година.

Огромниот раст зад овој бренд

Потпретседателот на Gaming за BetMGM потврди дека брендот е изграден со јасна цел: да води спортско обложување и онлајн игри во САД. Бидејќи Evolution Gaming е лидер и иноватор кога станува збор за казино услуги во живо за дигитално играње, тогаш тоа е совршено прилагодено за BetMGM. Evolution нуди сè што е потребно за да му овозможи на нивниот бренд да има неверојатно богато искуство со онлајн игри во живо од светска класа низ САД. Она што го сака и потпретседателот на Gaming за BetMGM е лесно, особено затоа што со помош на Evolution Gaming сега е поедноставно да се изгради нова држава за да се започне патоказ за градење лидерска позиција во Gaming во Њу Џерси. Ова сигурно ќе биде важно за неколку месеци кога ќе сакаат да го исходат ова и да ја прошират својата компанија во други градови и држави.

Раст на еволуцијата игри

Главниот извршен директор на Evolution Gaming од Малта рече дека се целосно почестени што се избрани од BetMGM за ова партнерство, особено кога станува збор за брзо-развивачки пазар за игри во живо како што е САД. Тој дури изјави дека ова е природно продолжување на веќе постоечкиот однос со брендовите на GVC Holdings, што е јасно важно да се наведе. Во моментов Evolution Gaming работи на лансирањето во Њу Џерси со тандем со брендовите BetMGM, но потоа и двајцата ќе работат заедно за да се осигураат дека се први на пазарот и во Пенсилванија и во Мичиген. Сето ова е да се синхронизира со лансирањето на новите студија на Evolution Gaming што ќе се отворат во овие две држави. Ова е значаен договор бидејќи е важно партнерство за двете страни. Дефинитивно може да ѝ се помогне на еволуцијата, а може и на BetMGM, што е целосно неверојатна предност и за двајцата. Имањето казино во живо сигурно ќе му помогне на овој бренд да има повеќе клиенти и тоа е нешто од што ќе бидат задоволни. Плус, секогаш има приходи кога се зборува за тоа.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести