Вести

March 23, 2023

Play'n GO ја лансира својата прва онлајн игра за зарове

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Play'n GO, водечки снабдувач на содржини со седиште во Малта, континуирано се стреми да ги подобри своите понуди со различни премиум и оригинални содржини. Неодамна, Play'n GO објави дека неговите играчи ќе пристапат до нејзината прва игра со игра на зарове. 

Play'n GO ја лансира својата прва онлајн игра за зарове

Оваа игра на маса има избор од три теми за избор, вклучувајќи винтиџ, регуларна и футуристичка. И за да го направиме искуството уште подобро, играта е хостирана од анимирани дилери во живо и извонредни аудио заднини, создавајќи чувство дека сте на маса со глупости во Вегас. Играчите можат да го персонализираат своето искуство со играта за да додадат реализам и да поканат нови гејмери. 

Казино игрите на Play'n GO се познати по нивното внимание на деталите и фокусирање на висококвалитетна забава. Овој натпис на глупости ја засилува колекцијата на игри на маса на Play'n GO, вклучувајќи ги и Money Wheel, European Roulette Pro, Mini Baccarat и Blackjack MH. Овие игри се достапни на врвни онлајн казина во живо за само 0,20 долари. 

Обезбедување нешто за секого

Коментирајќи за играта, раководителот на Play'n GO за задржување игри, Џорџ Олекси, рече: „Ние сме посветени да имаме портфолио на наслови што има по нешто за секого и бидејќи Craps е една од најпопуларните игри на маса во светот. одлично е да можеш да им го понудиш на клиентите на Play'n GO“ 

„Современиот спин на класичните игри на маса не само што ни дава шанса да ги покажеме нашите иновации во создавањето беспрекорна игра, туку дава можност да воведеме нов бран играчи во игрите на маса“, додаде тој. 

Како што треба да биде добра вест за играчите во Шведска, агрегаторот на содржина неодамна објави дека обезбедил B2B лиценца од Шведската управа за игри. Ова е втора лиценца за компанијата во 2023 година, откако обезбеди друга лиценца за оператор во Конектикат, САД. 

Зборувајќи за САД, Play'n GO веќе има масовно присуство во областа, по неколку акредитации во 2022 година. Добавувачот во моментов е легален во Мичиген, Западна Вирџинија и Њу Џерси. И не заборавајте Онтарио во Канада.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести