Вести

October 6, 2020

PointsBet избира Evolution Gaming за да додаде казино во живо

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

PointsBet избира Evolution Gaming за да додаде казино во живо

Многу популарниот оператор за спортски книги PointsBet соработуваше со Еволуција игри, кои се специјалисти, со цел да ја прошират својата услуга низ цела САД кога станува збор за пазарот за онлајн коцкање. Тие веќе имаат многу партнерства со НХЛ Колорадо Лавич, НБА Денвер Нагетс и Националната Лакрос Лига Колорадо Мамут, а исто така и со Пепси Центарот. PointsBet навистина сака да ја зголеми својата привлечност за играчите со ова додавање на казино во живо, и тоа е можно да се направи многу природно. PointsBet е основана во Австралија и влезе во САД во 2018 година откако освои комерцијална лиценца за да работи како онлајн корпоративна обложувалница во Њу Џерси. Како последица на тоа, потоа започна да работи и во Ајова и Индијана.

PointsBet избира Evolution Gaming за да додаде казино во живо

Што велат за ова партнерство

Шефот за иновации на овој бренд, Сет Јанг, изјави за врската дека тие се воодушевени што имаат партнерство со Evolution со цел да лансираат технологија за казино во живо во Соединетите Држави каде што се планира да се понуди најдоброто комерцијално онлајн казино платформа. Овој додаток на казино во живо ја продолжува привлечноста на премиум производ на брзорастечкиот пазар во Соединетите Држави. Во август 2018 година Evolution го основа своето прво казино во живо во Atlantic Studio, со друго во изградба во Пенсилванија, а сега има трето кое треба да дебитира во 2021 година. Главниот комерцијален директор на Evolution, Себастијан Јоханисон изјави дека портфолиото од казиното во живо што го има Evolution нуди на PointsBet неверојатен микс од најдобрите казино игри, како што се игри на маса и покер варијанти, кои се дефинитивно најомилени меѓу играчите во САД, и можно е да се победи многу пати без никакви грижи, што е огромна придобивка за играчите. Плус. PointsBet ќе има одлична можност да има посветена табела и околини, доколку се потребни.

Придобивките од ова партнерство

Првата придобивка што ќе ја добие PointsBet е зголемување на бројот на играчи кои ќе се регистрираат во ова онлајн казино, со цел да играат казино во живо бидејќи ќе знаат дека има повеќе достапни игри, од Evolution Gaming, светски познат провајдер кој произведува високи квалитетни игри. Друга е дека со високиот квалитет, секогаш ги има најдобрите игри досега, што е огромна придобивка ако се обидувате да играте одлична игра. Се разбира, Evolution Gaming подготви неколку игри кои се достапни и можно е да изберете која било од нив преку PointsBet. Evolution е бренд кој постојано ја ажурира својата платформа, што значи дека ќе има повеќе игри достапни на PointsBet. Играчите можат да бидат среќни цело време со нивните нови игри и ова е нешто што е многу корисно. Со високиот квалитет на нивните игри, веројатно е дека играчите дефинитивно ќе им се допаднат некои од нивните нови игри. Ако не сите, некои од нив, што е нешто што може да се случи нашироко. Ова партнерство ќе му даде повеќе поглед на PointsBet, бидејќи многу луѓе можеби веќе не го знаат тоа. Од суштинско значење е ова казино да стане популарно, особено кога е партнер со PointsBet. На крајот на краиштата, има само предности за играчите што се регистрираат овде и ги има многу. Можеби не е лесно да се освојуваат играчи, но може да биде полесно кога сè оди добро и со ова партнерство, PointsBet дефинитивно може да има корист од тоа за да привлече повеќе луѓе да си играат со нив.

About the author
Nathan Williams
Nathan Williams

Натан „КивиКинг“ Вилијамс внесува допир на шмек на киви во глобалната казино арена во живо. Помешајќи го неговиот аналитички ум со заразната страст за играта, тој создава содржина што води, информира и забавува.

Send email
More posts by Nathan Williams

Најнови вести

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање
2023-11-02

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање

Вести