Вести

July 28, 2023

Stakelogic го промовира своето ажурирано и динамично казино лоби во живо

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Stakelogic Live, врвен снабдувач на содржини во казино во живо, гордо го претстави своето сосема ново лоби за игри во живо. Ова лоби е дизајнирано да понуди надградено и модерно искуство со казино во живо за играчите ширум светот. Тој може да се пофали со уникатна комбинација на карактеристики и естетика за да обезбеди гејмерите да го добијат најдоброто на пазарот.

Stakelogic го промовира своето ажурирано и динамично казино лоби во живо

Штом играчите ќе влезат во лобито, ќе им бидат претставени плочки кои прикажуваат достапни игри. Ако го постават курсорот на глувчето над одредена плочка, лобито ќе открие преклоп пред да почне да се репродуцира видеото со пренос во живо. Ова им овозможува да добијат увид во акцијата во казино во живо.

Посетителите можат да го видат бројот на играчи моментално на табелата, плус други значајни податоци. Тие можат да го постигнат ова со поставување на курсорот над одреден наслов на игра во казино во живо. Јазикот на живи дилери видливо е и во фоајето. И ако масата е полна, bet-behind е достапна во компатибилни казино игри.

Играчите можат уште повеќе да го приспособат своето искуство со делот „Мои омилени“. Овој дел им овозможува да ги додадат своите омилени игри со едноставно кликнување на иконата „срце“ на секоја плочка на играта. За возврат, играчите добиваат брз пристап до игрите што сакаат да ги играат кога ќе влезат во лобито.

Наоѓањето на вашата омилена игра сега е полесно

Стакелошки исто така, презеде чекори за да им помогне на играчите да ги најдат своите омилени игри во лобито со воведување опции за филтрирање во сите делови. Ова ќе им овозможи на гејмерите да идентификуваат што сакаат со неколку кликања. Возбудливо, гејмерите можат да постават повеќе филтри истовремено и да ги филтрираат и границите на облозите.

Интерфејсот сега е поинтуитивен, овозможувајќи им на корисниците беспрекорна транзиција помеѓу картичките и игрите. Постои и удобна опција „Враќање во игра“ доколку играчите одлучат да се одморат без да ги загубат своите места. Дополнително, вкупниот биланс на играчот е јасно видлив во горниот агол на екранот.

Играчите исто така можат да ја изберат опцијата „Заземете кое било седиште“, обезбедувајќи им пригоден начин да се приклучат на 7 седишта Блек Џек во живо игра веднаш. Ова е одлично за оние кои не сакаат да чекаат да се испразни одредено место пред да играат.

Регулирани казина во живо исто така може да го прилагоди лобито по нивен вкус. Интерактивниот банер на лобито може да прикаже најмногу три игри одеднаш додека им дозволува да додаваат статични слики или видеа. Овој банер создава динамично искуство бидејќи сликите се менуваат на секои три секунди.

Иако Stakelogic е попознат по своите слотови, во последно време го зголеми своето искуство во казино во живо. Пред оваа објава, Стакелогик и Бали потпишаа договор да се користи техничкото знаење на добавувачот во Род Ајленд, Соединети Држави. Оваа објава следи по усвојувањето на законот за iGaming на Род Ајленд.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести