Stakelogic ќе ја воведе функцијата Super Stake на своите табели за блек џек во живо

Вести

2023-09-04

Benard Maumo

Stakelogic Live, главен снабдувач на иновативна содржина на казино во живо, ги објави плановите да го подигне искуството со блек џек во живо во казино за своите играчи. Ова беше откако компанијата со седиште во Малта рече дека ќе ја додаде во тренд функцијата Super Stake на масите Live American Blackjack.

Stakelogic ќе ја воведе функцијата Super Stake на своите табели за блек џек во живо

Опцијата Super Stake им овозможува на играчите да го зголемат својот главен облог од 2x на 100x, значително зголемувајќи ги шансите за создавање победничка рака. Гејмерите кои сакаат да ја користат оваа функција на Американски Блек Џек или која било друга игра што ги исполнува условите мора да стави дополнителен облог од 50%. Последователно, корисничкиот интерфејс содржи до шест мултипликаторски картички, со максимален множител од 50x.

Доколку играчот ја добие својата рака и има покажано една или две карти, неговата победа ќе се множи според соодветниот множител.

Во декември 2022 година, Stakelogic го лансираше Супер удел Блек Џек титула врз основа на правилата на Live American Blackjack. Како и да е, развивачот ја направи играта понадополнета со додавање на функцијата Super Stake. Со оваа функција, играчите ќе гледаат Златни картички со множители на победи да се појавуваат на екранот пред секој круг. Програмерот вели дека оваа функција е голем успех со живи казино оператори и играчите.

Оваа објава е дел од широкиот план на инвеститорот да го зајакне своето портфолио на казино игри во живо. На почетокот на месецот, компанијата потпиша договор со едно од водечките казина во живо во Холандија за да ги испорача своите Chroma Key Studio. Пред тоа, компанијата го назначи Дојан Лончар за своја нов шеф на казино во живо.

Дејан Лончар го коментираше најновиот развој, велејќи: 

„Super Stake Blackjack беше огромен успех за Stakelogic Live, така што преземањето на неговите карактеристики и додавањето на другите наши табели за Блек Џек беше лесна одлука. Оваа надградба на посветените табели за блек џек во живо ќе помогне да се подигне искуството со блек џек на следното ниво и да продолжи да ги издигнува нашите блек џек маси како највозбудливите производи на пазарот“

Најнови вести

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET
2023-09-18

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

Вести