Вести

September 4, 2023

Stakelogic ќе ја воведе функцијата Super Stake на своите табели за блек џек во живо

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Stakelogic Live, главен снабдувач на иновативна содржина на казино во живо, ги објави плановите да го подигне искуството со блек џек во живо во казино за своите играчи. Ова беше откако компанијата со седиште во Малта рече дека ќе ја додаде во тренд функцијата Super Stake на масите Live American Blackjack.

Stakelogic ќе ја воведе функцијата Super Stake на своите табели за блек џек во живо

Опцијата Super Stake им овозможува на играчите да го зголемат својот главен облог од 2x на 100x, значително зголемувајќи ги шансите за создавање победничка рака. Гејмерите кои сакаат да ја користат оваа функција на Американски Блек Џек или која било друга игра што ги исполнува условите мора да стави дополнителен облог од 50%. Последователно, корисничкиот интерфејс содржи до шест мултипликаторски картички, со максимален множител од 50x.

Доколку играчот ја добие својата рака и има покажано една или две карти, неговата победа ќе се множи според соодветниот множител.

Во декември 2022 година, Stakelogic го лансираше Супер удел Блек Џек титула врз основа на правилата на Live American Blackjack. Како и да е, развивачот ја направи играта понадополнета со додавање на функцијата Super Stake. Со оваа функција, играчите ќе гледаат Златни картички со множители на победи да се појавуваат на екранот пред секој круг. Програмерот вели дека оваа функција е голем успех со живи казино оператори и играчите.

Оваа објава е дел од широкиот план на инвеститорот да го зајакне своето портфолио на казино игри во живо. На почетокот на месецот, компанијата потпиша договор со едно од водечките казина во живо во Холандија за да ги испорача своите Chroma Key Studio. Пред тоа, компанијата го назначи Дојан Лончар за своја нов шеф на казино во живо.

Дејан Лончар го коментираше најновиот развој, велејќи: 

„Super Stake Blackjack беше огромен успех за Stakelogic Live, така што преземањето на неговите карактеристики и додавањето на другите наши табели за Блек Џек беше лесна одлука. Оваа надградба на посветените табели за блек џек во живо ќе помогне да се подигне искуството со блек џек на следното ниво и да продолжи да ги издигнува нашите блек џек маси како највозбудливите производи на пазарот“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести