TVBET официјално лансира брзо кено со три нивоа на џекпот

Вести

2023-07-13

Benard Maumo

Играчите на казино игри во живо веројатно имаат сезона од својот живот. Во денешно време, развивачите на игри како Evolution Gaming, Ezugi, Playtech и TVBET се натпреваруваат да ги прошират своите колекции на игри и да доминираат на пазарот.

TVBET официјално лансира брзо кено со три нивоа на џекпот

TVBET неодамна го објави објавувањето на својата најнова игра за кено во живо, Fast Keno. Ова значи дека компанијата сега има два игри со кено во живо циркулира на онлајн платформи во живо. Запомнете дека и двете игри поддржуваат игра за мобилни и десктоп.

Новата игра се вика Fast Keno со причина. Се одликува со побрзи извлекувања од оригиналната кено игра на компанијата, што значи дека ќе наидете на повеќе извлекувања секој час, иако ова доаѓа со зголемена варијанса. Затоа, бидете внимателни со вашиот субсидирам кога ја играте оваа кено игра на најдобрите казино сајтови во живо.

Што се однесува до играта, ќе најдете најмалку 20 од 80-те топки во диспензерот. Машината по случаен избор ќе ги нацрта овие топки и може да се обложите на најмногу 10 топки што ќе се појават. Оние кои играле бинго или кено онлајн не би требало да имаат никаков проблем да се населат во оваа игра.

TVBET додаде три џекпот за да ги направи круговите уште повозбудливи. Овие џекпот може да се појават по случаен избор, зголемувајќи ги вашите шанси за уште поголеми добивки.

Генерално, играта го докажува новиот концепт на TVBET за усвојување побрза игра. Оваа игра ќе биде дел од ТВБЕТ Комплет за EL казино, која компанијата неодамна ја лансираше за да обезбеди нова насока за својата казино игри во живо.

Коментирајќи го лансирањето на Fast Keno, TVBET рече:

„Среќни сме да ве информираме дека нашата нова игра во живо Fast Keno е официјално лансирана! FAST KENO е побрза верзија на модерната и античка игра Keno, хит меѓу играчите ширум светот. Времето на прекин помеѓу ждрепките е минимално, така што обложувачите можат почесто да играат и да ставаат повеќе облози! Притоа, правилата се класични, што значи дека нема потреба да се запознаваме со играта од нула“

Во соопштението се додава:

„Патем, не го отстранивме нашето старо сакано КЕНО. Сега за играчите се достапни две верзии на КЕНО за да можат да изберат што најмногу им се допаѓа и да добијат уште поголемо задоволство од обложувањето на нашите игри“

Најнови вести

Stakelogic Live нуди брзински бакара со побрзи рунди на игри
2023-09-28

Stakelogic Live нуди брзински бакара со побрзи рунди на игри

Вести