Топ 10 Играње на соништата Казино Во Живо

Може да се пофали со голем број фантастични игри со дилери во живо - да не зборуваме за беспрекорна репутација - не е изненадување што Dream Gaming има значителни следбеници, особено во Азија. Тој е еден од најпопуларните даватели на софтвер за казино во живо, со неговите игри достапни во најмалку 1.000 онлајн казина, само за да се осигура дека љубителите на игри лесно ќе добијат пристап до нивните омилени наслови. Уште повеќе, овие игри се придружени со огромни бонус понуди што ги поттикнуваат играчите да бараат повеќе. И мобилните играчи треба да се насмевнуваат на ова: компанијата ја користи својата комерцијална HTML 5 платформа за да развие наслови погодни за мобилни телефони.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

За Dream Gaming

Dream Gaming (DG) е развивач на казино игри со седиште во Тајланд, кој ги отвори своите врати во 2017 година. И покрај својата нежна старост, компанијата веќе го зафати азискиот пазар на коцкање со бура, обезбедувајќи решенија за игри на десетици онлајн казина. Dream Gaming се фокусира исклучиво на производство на игри со дилери во живо; оттука, неговиот каталог не содржи слотови или настани за спортско обложување.

Без разлика во создавањето производи со висок квалитет, DG постави извонредна сцена, прикажувајќи некои од најспектакуларните игри. Популарните наслови на овој провајдер ги вклучуваат Dragon Tiger, Bullfight, Sic Bo и Fried Golden Flower. Сите овие игри се претставени со целосна HD јасност, така што играчите можат да ги доловат дури и најдобрите детали.

Лиценцирање

За секој развивач да ја добие довербата на операторите на казино, тоа мора да биде во добри книги со реномирана регулаторна власт. Мозоците зад DG го разбираат ова прилично добро, и затоа брендот не поседува една туку повеќе лиценци од јурисдикции како Тајланд, Филипини и Камбоџа. Овие печати на одобрување му овозможија на брендот да го прошири својот удел на пазарот надвор од Азија, при што ентузијастите на казината во Европа и другите региони копнееја да имаат дел од неговите производи. Исто така, што го поттикнува брендот кон успех се неговите внимателно избрани цврсти партнерства со реномирани институции, вклучувајќи ги 546Win и TC Gaming.

Поддржани јазици

Со оглед на тоа што Азија е нејзиниот главен пазар, не е изненадување што решенијата на DG се достапни на повеќе мајчин азиски јазици. Поддржани јазици вклучуваат традиционален кинески, поедноставен кинески, виетнамски, тајландски, бурмански и корејски. Но, брендот ужива популарност и надвор од Азија, така што неговите производи се исто така поддржани од англиски јазик.

Уникатни карактеристики на Dream Gaming

Како софтвер за дилер во живо во казина во живо, DG ги облекува своите производи за да импресионира. Добавувачот го знае влијанието на возбудливоста во живо казино студија и привлечни дизајни кога станува збор за постигнување супериорно искуство. Тие се гордеат со испорачувањето на робустен сет на решенија со фантастични карактеристики, како што се full HD и целосна функционалност на мобилниот телефон. Игрите може да се играат на буквално сите уреди, со сите поддржани гаџети за компјутер, Android, iOS, Windows, таблети и Mac.

Како да сака да го подигне искуството со игри на друго ниво, развивачот нуди мобилни апликации со метод на паметна контролна картичка. Играчите кои не сакаат да ја преземат апликацијата сè уште можат да играат DG игри преку прелистувач без да пропуштат нешто. Покрај тоа, давателот има за цел да обезбеди највисоки меѓународни безбедносни и безбедносни стандарди. Исто така, има и техничка помош и професионална поддршка на клиентите достапни деноноќно.

Dream Gaming Studios

Има толку многу параметри кои се користат за да се одреди успехот на врвни провајдери на софтвер, а еден од нив е и бројот на нивните студија. Се разбира, ниту еден бизнис не може да основа нови канцеларии без некаков облик на стабилност, а DG не е исклучок, ни случајно. Импресивно, од 2022 година, провајдерот може да се пофали со најмалку 10 студија поставени во различни земји.

Да, играчите на казино во живо не сакаат да го искусат она што е можеби нивниот најлош кошмар: да скокаат на маса со дилер во живо само за да сфатат дека е полна со странска средина. Останувајќи верен на корените на азискиот пазар (неговиот главен целен пазар), Dream Gaming е еден од ретките добавувачи кои направиле се за да се осигурат дека играчите нема да го искусат овој предизвик. Оттука, без оглед на нивната земја на живеење, гејмерите можат да пливаат во автентично казино лоби кое резонира со нивниот начин на живот.

Локации на студио

Многу провајдери на софтвер за коцкање имаат тенденција да се фокусираат на одредени пазари на сметка на други. Тоа е сосема поинакво сценарио кога станува збор за Dream Gaming. Не само што играчите се изложени на персонализирани наслови и домашни дилери во живо, туку компанијата патува низ земји за да ги третира играчите со високо чувство за правичност. За почеток, првото студио на компанијата се наоѓа во Тајланд, поточно во казиното Genting Crown. Корените на давателот се трагаат во Тајланд, па не би помислил дека друга земја е дом на нејзиното прво студио.

Со добро прифатени производите на DM, добавувачот смета дека е соодветно да основа студија во други земји, вклучувајќи ги Камбоџа, Кина, Виетнам, Тајван и Малезија. Обединетото Кралство е уште една земја која е домаќин на студијата Dream Gaming. Иако овие студија имаат високотехнолошки Full HD камери, можеби најдобриот дел е што играчите можат да се најават во нивното казино Dream Gaming и да очекуваат да најдат мајчин дилер кој зборува на нивниот локален јазик. Тоа е супер!

Најпопуларните игри на Dream Gaming

Со оние како живиот Dragon Tiger, Sic Bo, рулетот и baccarat во сржта на своите производи, Dream Gaming командува со портфолио со пристојна големина што импресионира насекаде. Згора на овие, компанијата создава и игри на маса кои се играат исклучиво во Азија, вклучувајќи живи риби, пржено златно цвеќе и борба со бикови. Во моментов, давателот нуди повеќе од 20 игри во живо за избор, од кои повеќето се наслови фокусирани на Азија. Сите наслови даваат детали, вклучувајќи статистика за играта и повеќе опции за гледање. На живи дилери се првенствено жени кои случајно се пријателски расположени и професионални. Контролите на играта се лесни за разбирање, така што почетниците воопшто нема да се мачат.

Најпопуларните игри во живо од Dream Gaming

  • Змеј тигар

Во живо змеј тигар е популарен тип бакара со масивни следбеници во Азија. Но, со зоната за коцкање во ориентален стил, нејзината популарност има смисла. И иако е игра со брз ритам, нејзините правила се едноставни.

  • Рулет

Ниту еден развивач на игри во живо не би успеал без рулет во живо во својата библиотека. Без разлика дали во Азија, Европа, Африка или Америка, играта е мила за многу играчи. Рулетот во живо на Dream Gaming се одликува со класично тркало од 37 ќелии. Една посебна карактеристика на овој производ е фактот што комбинира виртуелна маса за игри со комуникација играч-крупие. А визуелизацијата на проектот е инспирирана од гроздобер, нешто што ги воодушевува азиските играчи, иако играчите од други места може да го сметаат за необично.

  • Блек Џек

Блек џек во живо е стара класика која владее со светот на игри со векови. Во нешто што изгледа како да се остане верен на стариот стил на играта, DG одлучи да не додава никакви дополнителни елементи на сесијата, и можеби ова е местото каде што успеаја. Има само една иновативна карактеристика со бакарат насловот на компанијата: разговор со повеќе корисници. Функцијата им овозможува на играчите да комуницираат со други играчи на казино.

  • Бакара

Dream Gaming снабдува различни живи видови бакара, вклучувајќи високо-ролери, поедноставен и класичен бакара. Првиот доаѓа со многу возбудливи карактеристики, вклучувајќи уникатни бонуси, мултипликатори и повеќе линии за плаќање.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Какви игри нуди Dream Gaming?

Играњето од соништата главно се фокусира на создавање производи за дилер во живо, а некои од неговите значајни наслови се рулет, бакара, блек џек и змеј тигар. Згора на овие, компанијата развива и игри специфични за Азија, како што се живи пржени златни цветови, живи риби и живи бикови.

Кои се партнерите на Dream Gaming?

Dream gaming влезе во многу партнерства со многу компании, вклучувајќи ги и 546Win и TC Gaming, за да се осигура дека ќе ги исполни своите ветувања. Снабдувањето игри на повеќе од 1.000 казина не е лесно со помош на рака.

Каде се наоѓаат Dream Gaming Studios?

Dream Gaming може да се пофали со повеќе од 10 студија лоцирани во различни земји, особено во Азија. Тие вклучуваат Тајланд, Камбоџа, Кина, Виетнам, Тајван, Малезија и Обединетото Кралство. Не е важно каде се наоѓаат играчите, шансите се големи дека ќе сретнат дилер кој го зборува нивниот мајчин јазик.

Каде можат играчите да ги најдат игрите на Dream Gaming

Има повеќе од 1.000 казина кои нудат наслови на Dream Gaming онлајн. За да ги играте игрите, прво треба да се регистрирате на која било од овие страници, да отидете до нивниот дел во живо и да изберете кој било од повеќе од 20 наслови од давателот. Казината на DG главно се достапни на азискиот пазар, но други региони, вклучително и Европа, се опфатени.

Може ли Dream Gaming игрите да се играат на телефон?

Да. Сите наслови на програмерите се оптимизирани HTML5, што значи дека може да се играат на мобилни прелистувачи или апликации за казино, кои може да се преземат од продавниците за апликации.

Дали насловите на Dream Gaming се фер?

Игрите на Dream Gaming се проверуваат за правичност од независни тела пред да се дистрибуираат до операторите на казино. Освен тоа, развивачот е лиценциран и регулиран во повеќе јурисдикции, што значи дека играчите можат да бидат сигурни дека се во најбезбедни раце.

Кое е најдоброто казино Dream Gaming?

Најдоброто казино за игри од соништата зависи од нечии преференции. Играчите ги избираат своите најдобри казина врз основа на многу фактори, вклучувајќи ја големината и разновидноста на библиотеката на игри, понудите за бонуси и достапните решенија за плаќање. За среќа, CasinoRank наведува неколку врвни казина од Dream Gaming, така што играчите можат едноставно да изберат кое било од овие и да почнат да играат веднаш.

Како играчите можат да контактираат со поддршката за корисници на Dream Gaming?

Dream Gaming разбира колку е важно да се има доверлива услуга за грижа за клиентите, и затоа компанијата може да се пофали со турбо-брз тим достапен 24/7. И има многу начини за контактирање со тимот, вклучително и разговор во живо, што е можеби најлесниот. Играчите можат да стапат во контакт со е-пошта или телефонски повик.

Дали има онлајн слотови за игри на соништа?

Не. Во моментов, фокусот на Dream Gaming е на игрите со дилери во живо. Сепак, останува да се види дали еден од врвните провајдери на софтвер ќе се нурне во најпопуларниот жанр на игри, имајќи предвид дека и Азијците сакаат слотови.

Како може играчот да победи на игрите на Dream Gaming?

Секогаш мора да се запомни дека не постои гаранција дека некој ќе победи во која било игра во казино. Сепак, играчите можат да ги зголемат своите шанси со избирање наслови со највисок RTP, совладување на правилата на играта и со стратегија.