Бакара

September 12, 2019

Врвни варијанти на Бакара за онлајн играчи

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Барате игра на маса со едноставни правила, кои лесно се следат? Тогаш baccarat е вистинската игра за вклучување. Од нејзиниот пронајдок, играта станува сè попопуларна низ целиот свет, а повеќето казина во Макао прават повеќе од 88% од нивниот приход од бакара.

Врвни варијанти на Бакара за онлајн играчи

Но, играчите не треба да патуваат во Макао за да уживаат во бакара, игрите се достапни онлајн преку мобилни и веб-прелистувачи. Играчите исто така можат да се приклучат на виртуелен тим на играчи и да се вклучат во живи табели со различни варијанти за истражување.

Еве ги врвните варијанти на бакара за играчите да играат.

Виртуелни маси за бакара

Виртуелните бакара маси се играат на виртуелни маси, каде на играчите им е дозволено да избираат различни опции со малку изменети правила. Најчестиот тип на бакара е Punto Banco или Classic baccarat, и тој е достапен во повеќето казина. Некои казина нудат и про, ниска и висока граница и ВИП бакара за високи ролки.

Вториот најчест е Mini-Baccarat. Тој е сличен на Classic Baccarat во смисла на едноставност, но поддржува пониски граници за обложување. Се игра на чевли со шест палуби и осум палуби. Работ на куќата на вратоврската се наоѓа на 14,44% наспроти 14,36% на Punto Banco и има помала маса.

Во живо дилер Baccarat варијанти

Постојат различни варијанти на бакара со дилер во живо во казина во живо. Овие докажуваат дека игрите се неизмерно популарни меѓу онлајн коцкарите. Некои од главните варијанти вклучуваат:

Стискање на бакара

Оваа варијанта е интегрирана со стандардните правила, но има разлика во тоа како дилерот ги открива картите. Возбудата се зголемува со зголемување на облогот.

Бакарат контрола стискаш

Оваа варијанта на бакара им овозможува на играчите да стискаат карти. Тие се поделени со лицето надолу на стаклена плоча, а играчите можат дигитално да го достигнат врвот за да ја откријат нивната вредност. Иако играчите не можат целосно да ги видат картичките, оваа функција додава возбуда на играта. Дилерот ги стиска картите што се делат со раката со поголеми облози.

Други варијанти на Baccarat со дилер во живо

Без комисија Baccarat

Оваа варијанта ги отстранува провизиите од 5% што повеќето казина ги земаат за победи на облогите на Банкер. Меѓутоа, ако заработат резултат од 6, тие ќе заработат само сооднос од 0,5:1. Има многу странични облози како што се Супер 6, Совршен пар и играч, Пар играч и банкар и бонус за банкар.

Во живо змеј тигар

Ова е поуникатна верзија на бакара, каде играчите добиваат змеј и тигар и единечни карти, наместо играч и бункер и две карти. Играта нуди и странични облози, каде што може да се предвиди дали картите на змејот и тигарот ќе се врзат во ранг. На ова не влијае нивниот костум.

Baccarat виртуелни и варијанти на дилер во живо за играње онлајн

Онлајн baccarat казино игрите стануваат сè попопуларни бидејќи може да се пристапи од дома.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести