Бакара

September 12, 2019

Зошто казината сакаат и се плашат од Бакарат?

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Baccarat е меѓу најиграните игри во казино лоби. Неговото потекло може да се следи во Европа во коцкарски салони со седиште во некои делови на Франција и Италија. Во последните три децении, неговата популарност значително се зголеми во Азија и САД.

Зошто казината сакаат и се плашат од Бакарат?

Казината во Макао заработуваат повеќе пари од казината на кое било друго место во светот. Огромен процент од заработените пари доаѓаат од бакара, што покажува колку е важна играта. Истото важи и за казината во Лас Вегас, каде што мнозинството посетители дури и не знаат како да ја играат играта, но сепак ја сметаат за доста привлечна.

Зошто коцкарите сакаат Бакара

Baccarat е игра на избор за повеќето високи ролки, особено во Азија. Играчите толку многу ја сакаат играта делумно поради културните преференци и делумно поради големите шанси за победа што ги нуди играта. Целата игра се заснова на однапред одредени правила.

Играчите се обложуваат на раката на банкарот или на играчот и потоа чекаат дилерот да се јави. Целта на играта е да се избере рака која е поблиску до девет во споредба со спротивната рака. Ако вкупниот број на картички е повеќе од девет, се брои само втората цифра.

Зошто казината ја сакаат играта

Главната причина зошто казината сакаат бакара е затоа што е многу профитабилна. Статистиката покажува дека добар процент од приходите во многу казина обично доаѓаат од бакара. Успехот на играта може да се припише на поврзаноста со моќта и луксузот.

Другата причина е што мнозинството играчи на бакара ја поврзуваат играта со култура и среќа. Ова ги задржува играчите постојано да се враќаат во казината. На играта исто така е потребно кратко време за да се заврши секоја рунда. Тоа значи дека прометот е доста висок, што функционира во корист на казиното.

Зошто казината се плашат од играта

Во бакара, предноста на куќата е обично доста мала во споредба со другите игри. Ова значи дека играчите имаат поголеми шанси за победа кога играат бакара. Високите ролки уживаат да ја играат играта на маси со високи ограничувања, што им овозможува да освојат огромни суми на пари.

Кога играчите добиваат големи, казиното губи многу. Со оглед на нискиот раб на куќата, ваквото сценарио е сосема можно. Baccarat е одличен пример кој ја покажува врската помеѓу високите ризици и високите награди. Имаше бројни случаи на банкротирање на казината и славење на играчите, како и обратно.

Длабински поглед зошто казиното ги сака и се плаши Baccarat игрите

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести