Блек Џек

September 22, 2021

Бонтон за блек џек во живо и објаснети совети: како да се однесувате

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Нема два начина за тоа; мора да играте и да се однесувате на специфичен начин победи на блек џек во живо. За разлика од другите игри во казино во живо, блек џек и видео покер се единствените игри каде што вашите вештини можат да ви освојат пари.

Бонтон за блек џек во живо и објаснети совети: како да се однесувате

Но, лошата вест е дека повеќето играчи се целосно зелени за тоа што да прават на маса за блек џек во живо. Значи, овој водич ќе разговара за неколку правила и совети за бонтон што ќе ви помогнат да имате непречено пловење на онлајн блек џек. Продолжете да читате!

Бонтон за однесување на маса за Блек Џек

Како кога се прави блек џек во традиционално казино, правилата за бонтон остануваат исти кога се во казино во живо. Еве ги главните:

Бидете љубезни

Најдобрите казина во живо нема да толерира непослушните играчи да користат лош јазик и да не го почитуваат дилерот. Со други зборови, треба да се однесувате пријателски кон дилерот и другите играчи. Откако ќе се придружите на масата, поздравете го дилерот и постапете со почит. Дури и ако имате непријатна сесија, немојте да ја вадите на други играчи или дилери. Во некои случаи, ова може да ве чини сметката на казиното.

Разберете ги правилата на играта

Замислете дека сте дилер на казино во живо и се придружува играч кој не знае ништо за правилата за играње. Фрустрирачки, нели? Пред да резервирате место, барем научете ги основните правила на играта, како што се ставање облог, делење карти и многу повеќе. Иако можете да го прашате дилерот за некои од овие работи, ова само ја успорува играта.

Не споделувајте лични информации

Важно е да запомните дека играте со тотални странци на маса за блек џек во живо. Затоа, избегнувајте да ги споделувате вашите информации за контакт и почитувајте ја приватноста на другите играчи со тоа што нема да ја барате нивната. Некои казина во живо нема да размислат двапати пред да ја суспендираат вашата сметка ако побарате информации за контакт од дилерот или други играчи.

Започнете разговор

Ваше е да се погрижите сесијата за играње во живо да биде што пожива. За да го направите тоа, можете да започнете разговор со дилерот или со други играчи. Сепак, дискусијата треба да биде лесна и лежерна. Ако е можно, нека биде строго за коцкање.

Совети за победа во блек џек во живо

Сега кога ги знаете советите како да се однесувате околу масата за блек џек во живо, време е да научите како да ја победите куќата.

Започнете со мали

Како што беше кажано претходно, блек џек е казино игра во живо базирана на вештини. Како таков, препорачливо е да се примени лежерен пристап пред да се вклучите. Секогаш започнувајте со помали облози додека ја оценувате табелата и подобрувајте ги вашите облози со победи. Не сакате да ставате облог од 200 долари ако дилерот е во трка со бикови, нели?

Поделете парови кецови и осмици

Разделувањето на асовите и осумте е уште една победничка стратегија за блек џек. Во блек џек, два асови се сметаат за меки 12. Значи, ако погодите, голема е веројатноста да се разбие бидејќи картите вредни 10 сочинуваат речиси 1/3 од сите достапни карти. Секоја рака ќе вреди 11 поени кога ќе поделите асови, што значи дека ако добиете 10, можете да достигнете 21.

Од друга страна, два асови прават тешка 16. Во такво сценарио, удирањето или стоењето може да доведе до биста. Сепак, разделувањето на таква рака може да ви помогне да направите вкупно 18 рака со кој било од нив, што може да го победи дилерот. Како што е кажано, повеќето карти на палубата вредат 10.

Не земајте го облогот за осигурување

Облогот за осигурување може да изгледа како понуда премногу добра за да се одбие ако сметате дека дилерот има блек џек. Но, во реалноста, тоа е облог за „цицање“. Затоа, не се оптоварувајте со оваа понуда освен ако не сте сигурни дека дилерот има блек џек.

Заклучок

Дали сте подготвени да започнете да играте блек џек во живо сега? Со овие совети, сигурни сте за добро време за играње полно со можности за победа. Само не заборавајте да вежбате управување со субсидирам и да играте на лиценцирано казино во живо. Тоа е тоа!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести