Блек Џек

March 3, 2021

RNG Блек Џек Vs. Во живо дилер Блек Џек

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Кралството на казиното во последно време виде многу иновации. Исто како што коцкарите се навикнуваат да играат онлајн, опцијата за дилер во живо веќе напредува. Една од најдобрите игри на маса што можете да ја играте онлајн за вистински пари е блек џек. Значи, овој напис внимателно го разгледува блек џек RNG vs жив дилер блек џек споредба за да дознаете што е најдобро за вас.

RNG Блек Џек Vs. Во живо дилер Блек Џек

Што е RNG (генератор на случаен број) Блек Џек?

Кога играте на онлајн казино, најверојатно ќе ја најдете оваа варијанта контролирана од софтвер. Во овој случај, ќе играте против системот за да се приближите до 21 без да се уништите. Но, што точно е RNG? Ова е сложен софтвер напојуван со математички алгоритам за да обезбеди брзи, непристрасни резултати. Со други зборови, RNG блек џековите се лишени од каква било надворешна манипулација од играчот или операторот на казиното. Тие се 100% легитимни и одобрени од eCOGRA и други агенции за тестирање.

Што е блек џек на дилер во живо?

Од друга страна, игрите на маса со дилер во живо ги отстрануваат досадните компјутерски пречки. Наместо тоа, играчите се заклучуваат во виртуелна просторија во живо со дилер (најчесто убава жена) и ја гледаат како ги дели картите. Игрите со дилери во живо се хостирани од казино студио во живо. Ќе ги користите микрофонот и камерата на уредот за беспрекорно да ја проследувате играта.

Но, дали блек џековите на дилерите во живо се фер како нивните RNG колеги? Да! Спротивно на верувањата, професионалните крупиери се домаќини на игри на маса со дилери во живо. Тие се познавања и пријателски расположени, исто како оние што ги наоѓате во копнено казино. Исто така, картите се делат токму пред вас. Сè на сè, игрите со дилери во живо се реплика на искуството од тули и малтер, само што овој пат ќе играте од удобноста на вашиот дом.

Како функционира Блек Џек во живо дилер

До овој момент, веќе знаете неколку работи за дилерот во живо 21. Но, како функционира стримингот на игра? Кога ги играте овие игри, преносот обично се врши преку технологија OCR и повеќе камери. Во повеќето случаи, преносот доаѓа од обезбедувач на платформа од трета страна како Playtech и Microgaming. Денес, Evolution Gaming е најуспешниот добавувач на платформа за игри со дилер во живо.

Кога станува збор за искуството со играта, дефинитивно ќе почувствувате поголем притисок отколку кога играте онлајн казино блек џек игри поддржани со RNG. Тоа е затоа што играчите мора секогаш да бидат свесни за околината и да донесуваат брзи одлуки. Запомнете дека другите луѓе го чекаат вашиот следен потег. Тоа може да ја зголеми тензијата, што ја прави оваа верзија на блек џек многу возбудлива за играње.

Довербата е клучот

Како што беше кажано претходно, местењето на блек џекови со дилер во живо или која било друга игра на маса е невозможно. Во сесија на дилер во живо, картичките се извлекуваат од соодветен пакет додека внимателно гледате. Затоа, ако забележите долга серија на ниски карти, веднаш започнете со подготовка за некои повисоки и обратно. Сепак, не постои гаранција бидејќи палубите редовно се мешаат. Значи, броењето на картички не функционира овде.

RNG Блек Џек против Блек Џек со дилер во живо – што е подобро?

Како прво, целите на играта остануваат исти во двата блек џек формати. Играчите треба да се приближат до 21 година без да се разбијат за да ја побараат наградата. Додека го правите ова, вашата рака треба да биде подобра од онаа на дилерот. Сепак, различни софтвери за блек џек имаат различни распореди и карактеристики. Но, генерално, играта е многу слична, без разлика која верзија ќе ја изберете.

За да ја скратиме приказната, изборот помеѓу блек џек со дилер во живо и блек џек RNG главно зависи од преференциите на играчот. За Greenhorns, можеби ќе сакате да започнете да играте со RNG блек џекови пред постепено да се префрлите на верзијата за дилер во живо. Во секој случај, проверете дали вашата интернет конекција е врвна за да уживате во непречена игра. Плус, играјте на регулирано онлајн казино.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести