Тексас Холдем

January 9, 2021

Влезете во Texas Hold'em

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Додека ја играте играта на покер, не може да се потцени есенцијалноста на неколкуте раце. И покрај тоа што е можно да се опорави по бавниот почеток, секој внимателен обложувач ќе се стреми да се крене на својата најдобра нога и да ја користи најдобрата стратегија за онлајн покер.

Влезете во Texas Hold'em

Оваа игра на Тексас Холдем е малку повеќе заморен во споредба со другите традиционални казино игри. Како резултат на ова, многу ефикасен почеток не е сигурен и може да биде недостижен за играчите почетници, и се покажа како особено популарен меѓу казино во живо играчи.

Забелешка за професионални играчи

Сите професионални играчи на покер треба да имаат амбиција да го умножат својот куп чипови во почетните фази на играта. Ако не сте способни да ги тргнете настрана играчите почетници и да ги добиете нивните чипови, тогаш тие што можат ќе го направат тоа.

За почетниците или обложувачите кои се чини дека не можат да ја добијат стратегијата за покер во раните фази, има неколку работи што можете да ги направите за да го промените тоа. Еве неколку совети кои ќе ви помогнат да постигнете брз почеток додека играте Texas Hold'em за профит.

1. Изберете Топ покер игра

Или играте многу привлечен турнир или само обична игра со готовина, важно е да изберете квалитетна игра. Штета е што некои обложувачи само скокаат на првата можност што ќе ја видат да се коцкаат. Тоа е психологија во игра, но изборот на игрите што сакате да ги играте внимателно, ќе ви служи подобро. Пред да седнете со игра, има некои работи што треба да ги земете во предвид. Тоа се: Осигурајте се дека сте во ред со цената поставена како купување Изберете друга табела ако парите што ги имате не можете да ги купите максимално Истражете ги веројатните конкуренти За оние што играат онлајн, погрижете се нивото на конкуренција да не е неподносливо. Кој вид на покер игра е веројатно субјективен? Ова е прашањето што треба да го поставите ако не сте задоволни со избраната игра бидејќи таа ќе одреди дали заработувате пари или не. Внимавајте на чешањето на коцкањето Кога обложувате, мнозинството ќе ве искушува да удри во првата прилика. Но, одењето на овој начин само затоа што сакате да го задоволите вашиот чешање за коцкање не е добар начин да изберете игри.

2. Откријте го најслабиот играч во играта

Откако ќе изберете игра по избор, тогаш започнува вистинската забава. Се надеваме дека сте наредени против други коцкари кои не се толку добри како вас. На почетниците и на средните играчи редовно им е тешко да забележат слаб покер играч брзо. Но, ако е во гужва, процесот ќе биде многу полесен отколку што некој би помислил.

Како да забележите лоши играчи на покер

Неискусните покер играчи понекогаш отворено ќе ја признаат својата слабост пред другите играчи. Ќе имате среќа да си играте со таква љубезна личност. Сепак, сè уште има незабележителни знаци кои ги прикажуваат лошите играчи од кои мора да внимавате, како што се:

  • што го прави традиција рано да куцам

  • да се биде премногу чуван кон големиот слеп

  • и правење обиди за блефирање во првите неколку раце Не е препорачливо да се преправате дека сте неискусни додека играте покер, но доста коцкари го прават тоа често. Пред да направите потези за да заработите со покер онлајн, проверете дали секоја направена грешка е ненамерна, а не средство за привлекување лоши играчи.

    3. Бидете малку агресивни на почетокот

    Како играч во покер, вашиот план не треба да биде да избегнувате грешки со одржување на стабилен број на чипови. Ако играте конзервативно, другите коцкари ќе одат на чекан за играчи почетници. Освен во приликата кога ќе се соочите со силен играч, повеќето играчи обично се премногу внимателни. Овој начин на игра е вообичаен меѓу неискусните играчи и е начин да ви гарантираме дека ќе отскокнете од табелата. Она што ќе го најдете кај таквите пасивни коцкари е дека тие ќе куцаат во саксии и кротко ќе се превиткуваат ако другиот играч подигне. Штом забележите тренд меѓу група играчи, нема да ви биде тешко да ги извадите од играта. Наместо да избирате слаб стил на игра, бидете внимателни со рацете со кои играте и брзо извлечете ги. Кога брзо ќе имате доверба во вашата рака, друга работа е да го потврдите вашиот став на масата.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести