Игри

September 30, 2021

Топ 6 коцкарски активности кои се потпираат исклучиво на вештина

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

За долго време, во живо казино коцкање се смета дека се заснова на среќа. Тоа е затоа што не можете едноставно да се разбудите едно утро и да одлучите да го освоите долгогодишниот џекпот за видео покер. Ако беше така, тогаш повеќето онлајн казина во живо ќе го снема градот.

Топ 6 коцкарски активности кои се потпираат исклучиво на вештина

Реалноста е дека ви треба комбинација од вештина и среќа за да победите во која било форма на коцкање. Значи, кои се овие коцкарски активности на кои им треба стратешки пристап? Подолу се некои значајни имиња:

Блек Џек

Ако имате два асови и две осми, кој е вашиот следен потег? Ова е само една од одлуките со висок влог што ќе треба да ги донесете на масата за блек џек. Накратко, блек џек играчите кои знаат како да се делат, удвојуваат, бројат карти и генерално користат стратегија победуваат почесто.

Стратегијата е важна настрана, блек џек е веројатно наједноставната казино игра за играње. Само проверете дали вашата рака е повисока од онаа на дилерот или бидете првиот што ќе постигне 21. Исто така, играјте блек џек во живо за да уживате во поавтентично искуство. Оваа варијанта ви овозможува да ги видите рацете на вашите противници и да броите картички. Меѓутоа, тука дилерот доста често ги меша чевелот.

Видео покер Тексас Холдем

Со оглед на огромниот број на турнири, Texas Hold'em со право се смета за најпопуларна видео покер игра. Оваа игра со карти се игра со стандардна палуба со 52 карти со два до десет играчи.

Имајќи го кажано тоа, поедноставно е да се предвиди раката на противникот затоа што ќе имате работа само со 52 карти. Ова е за разлика од блек џек, каде што може да имате повеќе од 400 карти. Откако ќе ви бидат поделени две свртени карти, треба да знаете кога да повикате, кренете, удвоите, итн.

Џек или подобар видео покер

Jacks or Better можеби не мора да биде најдобрата онлајн покер игра таму, но таа е една од оние со најдиректните стратегии. Со оваа игра, можете да најдете табела за плаќање 9/6 и да уживате во 99,5% RTP.

Дополнително, може да добиете награда која ви овозможува да играте со 100% вкупен поврат откако ќе се приклучите на клубот на играчи. И исто како блек џек, другите играчи на масата веќе ја направија математиката за вас.

Карибите Студ покер

Во Caribbean Stud Poker, ќе се спротивставите на дилерот. Тие си делат до пет карти (една свртена нагоре и четири свртени надолу) на себе и пет отворени карти за вас. Се разбира, целта е да се создаде посилна рака и да се носи тенџерето.

За жал, не постои позната стратегија за победа на оваа игра. Тоа е затоа што има само една палуба, заменета по секоја рунда на играта. Но, сепак, можете да ги проучите отворените карти на дилерот и да предвидите дали имаат посилна рака или не.

Видео слотови

Ако мислите дека сите видео слотови се за вртење на макари и чекање за резултатот, се лажете. Наместо тоа, некои видео слотови ви дозволуваат директно да влијаете на исходот на играта.

По вртењето на ролните, ќе го чекате резултатот генериран од RNG, исто како и кај традиционалните автомати. Но, тука е финтата; овие игри им дозволуваат на играчите да активираат бонус круг со слетување на симболот за расејување. Сепак, RTP може да биде поголем.

Спортско обложување

Спортското обложување е несомнено најистакнатиот онлајн коцкарски пазар на глобално ниво. Оваа коцкарска активност им овозможува на играчите само да изберат спортски настан и да предвидат дали нивниот омилен тим ќе изгуби или ќе победи.

Но, тоа е само димна завеса. Играчите треба да бидат дополнително внимателни за да победат. На пример, мора да ја анализирате моменталната форма на тимот, составот (повреди), статистиката од глава до глава итн. Накратко, изградете систем на оценување на игрите за да го намалите во спортското обложување.

Заклучок

Сè на сè, секогаш играјте блек џек ако сакате мали шанси да ја победите куќата. Иако стратегиите може да изгледаат застрашувачки на хартија, тие се едноставни со практиката. Може да завршите со зголемување на RTP на повеќе од 99,5%.

Покер варијантите како Jacks or Better и Caribbean Stud се исто така одлични опции, иако прво мора да ја пронајдете вистинската машина. Едноставно кажано, играјте со стратегија за да бидете професионален коцкар.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести