Најдобра Andar Bahar Казино Во Живо во 2023

Андар Бахар е едноставна игра со карти со илјадници љубовници во Индија. Луѓето веруваат дека потекнува од главниот град на Карнатака, Бенгалуру. Го нудат многу казина во живо кои прифаќаат Индијанци, а играчите можат да користат и лаптопи/компјутери и мобилни уреди за да го играат. На повеќето ентузијастички коцкари им се допаѓа оваа игра бидејќи совладувањето како да се игра е неверојатно лесно. Дополнително, бројот на играчи кои можат да го играат е неограничен.

Оние кои сакаат да уживаат во играта секогаш кога играат, треба да вложат време во вежбање. Исто така, препорачливо е да се одреди буџет. Имајќи предвид дека оваа игра е брза и супер-забавна, може да поминете многу часови играјќи ја.

Што е Андар Бахар игра во живо?

Што е Андар Бахар игра во живо?

Andar Bahar е нова популарна игра во живо достапна во врвните казина во живо. Играта се игра преку пренос во живо. Играчите можат да ги стават своите облози на физички картички кои се делат на масата за казино. Во оваа игра, интерфејсот на табелата ги прикажува играчите нивните достапни облози и статистика на играта. Тоа е омилената игра со карти во Индија. Обложувањето Андар Бахар е исклучително интересно. Играта Андар Бахар во основа е игра на среќа. Правилата на играта не нудат никакви стратегии или трикови за зголемување на шансите на играчите за победа.

Што е Андар Бахар игра во живо?
Како да се игра Андар Бахар

Како да се игра Андар Бахар

Кога некој коцкар сака да ја игра оваа интересна игра со карти, прво треба да го бара најдобриот Андар Бахар казино во живо. Ова гарантира дека ќе имаат одлични искуства. Коцкар потоа треба да ги научи правилата на играта, кои ги вклучуваат оние наведени подолу.

Правила на Андар Бахар

 • Играчите мора да го користат стандардниот шпил со 52 карти, а дилерот мора добро да ги измеша картите.
 • Дилерот мора да ја стави првата карта свртена нагоре во средината на табелата. Некои коцкари ја нарекуваат оваа прва карта „средна карта“
 • Постојат два главни облози: Андар и Бахар и осум странични облози.
 • Откако играчот ќе ги стави своите облози, дилерот ќе дели карти додека не најде една што одговара на вредноста на средната картичка. Тие би можеле да изберат да ги постават картите или на десната или на левата страна на првата/средната карта.
 • Кога збирот на картите поставени по првата картичка ќе се покаже дека е рамномерен, облогот Бахар победи, а потоа, исплатата ќе биде или 0,95:1 или 1:1, во зависност од верзијата на играта.
 • Кога збирот на картите поставени по првата карта е непарен, облогот Андар победува. Во овој случај, облогот може да плати 0,95:1 или 0,9:1, во зависност од верзијата на играта.
Како да се игра Андар Бахар
Најдобрите начини на плаќање во живо казина Андар Бахар

Најдобрите начини на плаќање во живо казина Андар Бахар

Одличните сајтови признаваат дека е важно играчите да имаат контрола над своите пари. Поради оваа причина, најдобрите страници на Андар Бахар секогаш ги користат начини за плаќање со кои нивните играчи се запознаени. Некои од достапните начини на депозит вклучуваат:

е-паричници

Е-паричници во основа се виртуелни банкарски сметки. Играчите можат да пристапат до нивните средства користејќи ги нивните е-пошта. Е-Паричниците популарно се користат во играта Andar Bahargameplay поради функциите за анонимност што ги обезбедуваат на своите корисници. Во оваа категорија, најпопуларните е-паричници се:

 • Нетлер
 • Скрил
 • PayPal
 • ecoPayz

Опции за традиционално банкарство

Овие опции вклучуваат жични трансфери, банкарски трансфери, кредитни и дебитни картички. Овие опции се лесни за поставување, но корисниците често сметаат дека тие се побавни во споредба со другите начини на плаќање. Сајтовите Андар Бахар им дозволуваат на своите играчи да користат:

Заедно со која било друга форма на меѓубанкарски трансфери што им се достапни.

Криптовалута

Криптовалути се виртуелни монети. Вредноста на овие монети варира како резултат на нивната понуда и побарувачка. многу сајтови го претпочитаат овој начин на плаќање бидејќи е невозможно да се фалсификува трансакција. Најдобрите локации на Андар Бахар прифаќаат:

 • Биткоин
 • Етереум
 • Бран
 • Биткоин Кеш опции за плаќања со криптовалути.
Најдобрите начини на плаќање во живо казина Андар Бахар
Врвни провајдери на софтвер за Live Andar Bahar

Врвни провајдери на софтвер за Live Andar Bahar

Андар Бахар е фасцинантна азиска игра со карти која сè повеќе добива на значење во круговите за онлајн игри. Како таков, бројот на провајдери на софтвер во живо понудата во живо Андар Бахар се зголемува од ден на ден. Изборот на вистинскиот развивач на софтвер од достапните опции е од суштинско значење за играчите да се осигураат дека го добиваат најдоброто можно искуство со играње во живо. Тоа вклучува доживување супериорна игра, работа со професионални дилери во живо, уживање во пошироки опции за безбедни начини на плаќање и атрактивни RTP стапки. Еве двајца реномирани развивачи на софтвер Andar Bahar денес.

 • Мобзвеј: Mobzway има жив софтвер Andar Bahar кој се издвојува меѓу останатите. Инвеститорот нуди неколку уникатни карактеристики, вклучувајќи интегрирани системи за плаќање, напредна безбедност, повеќејазични системи и системи за борба против измами.
 • Индијамарт: Indiamart е уште еден компетентен развивач на софтвер Andar Bahar со седиште во Индија, од каде што потекнува овој наслов на казино. Верзијата на Индиамарт има за цел да го повтори искуството за играње на земја во секој поглед.
 • Еволуција игри: Лиценцирањето е фактор што придонесува, тешко е прецизно да се одредат најдобрите провајдери на софтвер Andar Bahar. Сепак, најпопуларниот провајдер на софтвер Andar Bahar е Evolution Gaming. За многу играчи, ова епровајдер на софтвер нуди широк спектар на игри. Друга карактеристика што го прави овој провајдер популарен во обложувањето на игри со карти Andar Bahar е неговиот одличен квалитет на стриминг. Овие карактеристики се важни и за играчите и за провајдерите. Главната причина е нивото на следење на играта. Прашањата што се појавуваат во играта на Андар Бахар брзо се решаваат. Ова ја прави играта со карти Andar Bahar постојано достапна на овие страници.
Врвни провајдери на софтвер за Live Andar Bahar
Топ Андар Бахар бонуси

Топ Андар Бахар бонуси

Повеќето казино оператори кои обезбедуваат живи Andar Bahar нудат неколку видови на бонуси за казино во живо. Овие поволности се дизајнирани да ги заштитат играчите од ризиците кои се вклучени при ставање облози со вистински пари или да ги поттикнат да траат подолго во казиното.

Играчите мора да внимаваат на неколку размислувања при изборот на бонус.

 1. Првото разгледување треба да бидат барањата за обложување. Барањата за обложување треба да бидат пријателски и остварливи за да се направи бонус достоен за тоа.
 2. Друго внимание треба да биде износот на бонусот. Повисоките суми на бонуси се подобри за обложувачите доколку сите други фактори останат константни.

Најчестите бонуси за Андар Бахар:

 • Бонус за добредојде - Најчестиот бонус за играчите на Андар Бахар е бонусот за добредојде, кој генерално е насочен кон новите играчи.
 • Бонус за враќање на готовина- Друг популарен бонус за живиот Андар Бахар е бонусот за враќање на готовина. Ова обично се нуди како процент од облогот за обложувачите кои ги губат своите облози.
Топ Андар Бахар бонуси
Стратегија на Андар Бахар во живо

Стратегија на Андар Бахар во живо

Ниту една стратегија не може да гарантира победа на обложувачите во живо Андар Бахар. Сепак, некои стратегии можат да помогнат да се подобрат шансите за победа или да се справат со загубите. На тој начин, обложувачите треба да ги пронајдат и научат најефективните стратегии за да го максимизираат нивното искуство со играње во живо Andar Bahar. Неколку примери на работни стратегии и совети се нагласени подолу.

Совети за почетници

Изберете ја вистинската варијација на играта

Од клучно значење е да се избере сајт за казино во живо што нуди најсоодветна варијација во живо Андар Бахар. Бидејќи има неколку верзии на Andar Bahar, обложувачите секогаш треба да играат во казина во живо што нудат верзија со која се запознаени. Ова е критично бидејќи ги минимизира шансите за правење грешки. Покрај тоа, обложувачите мора да се запознаат со правилата и играта пред да стават какви било облози кога пробуваат нова варијација.

Поставување паметни облози

Освен страничните облози, Андар Бахар во живо им дава на обложувачите само два облози што треба да ги разгледаат, Андар и Бахар. Двата облози имаат тенденција да имаат еднакви шанси, но експертската анализа покажува дека обложувањето на Андар им дава на обложувачите поголеми шанси за победа со спуштање на работ на куќата. Сепак, тоа важи само во конкретни ситуации, како на пример кога обложувачите ја добиваат првата карта.

Размислете за границите на табелата

Забавната и извонредна природа на живиот Андар Бахар може да резултира со губење на фокусот на границите на табелата, што ќе резултира со конфузија и можни загуби. Играчите треба да останат свесни за границите на табелата и да ги набљудуваат во нивните одлуки за обложување за да ги максимизираат своите шанси за победа. Истиот принцип важи и за управувањето со буџетот, кое бара контрола и самодисциплина.

Совети за напредни играчи

Искусните играчи можат да користат покомплицирани стратегии за да ги подобрат своите шанси за победа. Сепак, напредните стратегии можат да бидат доста комплицирани и бараат пракса, но се многу ефикасни кога се применуваат правилно. Примери за популарни стратегии се Мартингал/анти-мартингал стратегија и топла или ладна стратегија.

Честа грешка што обично ја прават искусни обложувачи кога користат напредни стратегии е користењето на повеќе стратегии истовремено или откажувањето од ефективна стратегија по серија загуби. Одличен совет за таквите играчи е да ја изберат најсоодветната стратегија и да се придржуваат до неа во текот на целата сесија за играње.

Играчите исто така треба да ги искористат предностите на сите странични облози кои се нудат. Сепак, тоа треба да биде само ако тие вредат ризикот.

Стратегија на Андар Бахар во живо
Играње во живо Андар Бахар со вистински пари

Играње во живо Андар Бахар со вистински пари

Играње за забава

Андар Бахар е познат по својата возбуда. Како резултат на тоа, привлекува играчи заинтересирани за забавниот аспект. Таквите играчи обично играат без да ги ризикуваат своите пари, но не можат да освојат пари во повеќето случаи. Искуството за играње со бесплатна игра е слично на она на играње со пари, но без возбуда на победа или губење.

Казината во живо обично може да ги водат игрите користејќи дилери во живо. Како таков, режимот за бесплатна игра обично се карактеризира со низа реклами. Приходите од рекламите и спонзорите се грижат за сите поврзани трошоци. Во повеќето случаи, обложувачите се исто така ограничени во однос на виртуелните пари до кои можат да пристапат да играат или бројот на игри во кои можат да уживаат.

Играње со вистински пари

Играчите мора да вчитаат средства на нивните сметки за игри за да играат за вистински пари. Покрај тоа, тие треба да бидат заинтересирани да ги разберат купувањата, доколку ги има, при ставање облози. Играњето со вистински пари добива на значење, со многу играчи кои се подготвени да ја искусат возбудата од победата кога играат Андар Бахар. Реални пари во живо Играчите на Андар Бахар обично се доста добри во играта, поттикнати од нивната страст за играта.

Колку добри играчи се Андар Бахар?

Некои играчи играат за забава и се исклучително добри во Андар Бахар, на моменти подобри од играчите со вистински пари. Тоа претежно подразбира играчите да испробуваат нови варијации на играта за да се запознаат со различни варијанти пред да ги обложуваат своите пари. Но, генерално, играчите кои се обложуваат со нивните тешко заработени пари имаат тенденција да покажат подлабоко разбирање за играта.

Играње во живо Андар Бахар со вистински пари
Исплати на Andar Bahar, странични облози и Куќа Еџ

Исплати на Andar Bahar, странични облози и Куќа Еџ

Исплати

Играта Андар Бахар зависи од прецизноста на играчите. Ова е способност правилно да се погоди каде се појавува соодветниот број на картичката. Сепак, способноста за правилно погодување зависи од неколку случаи. Точната претпоставка зависи од тоа дали првата играна карта била црвен или црн костум. Другата точна детерминанта за погодување е дали првата играна карта била одработена со Андар или Бахар.
Во случаи кога картичката што одговара се појавува на истата страна како и првата одиграна карта, играчите добиваат 90 проценти исплата. Меѓутоа, кога картичката што одговара на другата страна ќе се појави, играчот добива 100 проценти исплата.

Странични облози

Најдобрите страници што ја нудат играта имаат неколку интересни странични облози. Повеќето сајтови за игри им дозволуваат на играчите да се обложуваат и на картичката што ја разделил дилерот. Страничните облози, исто така, им овозможуваат на играчите да ги погодат костимите за водечката картичка или дали одредена карта ќе биде под или над одреден број на картичка. Играчите секогаш ќе наоѓаат инструкции на екранот за ограничувањата за обложување Andar Bahar и како да ги стават своите облози.

RTP

Андарската рака секогаш се подава прва. Ова продолжува да влијае и на главниот облог со рака и на опциите на играчот за обложување со првата поделена картичка. Сајтовите нудат RTP до 97 проценти. Сепак, играчот има можност да направи подобро од тоа. Играњето на страничниот облог со броеви нуди RTP од 98 проценти. Ова е подобро од главната игра RTP.

Куќа Еџ

Во обложувањето Андар Бахар, играчите мора да ги стават вистинските облози за да уживаат во најниската можна предност на куќата. Различни куќи нудат различни предности на куќата за обложувањата на секој играч.

 • Andar house edge- На оваа страна, имајќи уплата од 0,8 до 1,0, играчот ужива во работ на куќата до 5 проценти. Сепак, имајќи уплата од 0,9 до 1,0, истиот играч ужива предност од 2 проценти.
 • Раб на куќата на Бахар- На оваа страна, играчот ужива во работ на куќата до 5 проценти со маржа на исплата од 0,9 до 1,0. Истиот играч има куќен раб од 3 проценти со маржа на исплата од 1,0 до 1,0.
Исплати на Andar Bahar, странични облози и Куќа Еџ

Најнови вести

SA Gaming најавува нова верзија на Andar Bahar со режим без провизија
2023-08-17

SA Gaming најавува нова верзија на Andar Bahar со режим без провизија

Андар Бахар денес е една од најиграните казино игри со карти во живо. Тоа е лесна игра за разбирање, бидејќи треба само да ја поддржите страната Андар или Бахар за да победите во облог. Како Live Baccarat, главните раце имаат 50% шанси за победа. Затоа некои казина земаат провизија од победничките раце за да и дадат предност на куќата.

Целосен водич за тоа како да се игра во живо тинејџерски Пети од Езуги во 2023 година
2023-06-22

Целосен водич за тоа како да се игра во живо тинејџерски Пети од Езуги во 2023 година

Во 2019 година, Езуги, водечки развивач на казино игри во живо, го најави дебито на Live Teen Patti. Тоа е забавна игра со карти кои експлицитно ги таргетира играчите на казино во живо Индија. Ezugi ја пренесува оваа игра од своето модерно студио во Романија, со играчи кои пристапуваат до оваа игра во живо на нивните мобилни телефони или десктоп компјутери. Така, во овој преглед, ќе научите што нуди овој наслов и неговите карактеристики.

Ezugi го проширува своето казино лоби во живо со Ultimate Andar Bahar
2023-02-13

Ezugi го проширува своето казино лоби во живо со Ultimate Andar Bahar

Езуги, дел од Evolution Gaming, не може да се засити од Андар Бахар, а? Сè започна во 2019 година кога компанијата ја претстави првата верзија на оваа класична индиска игра со карти. Една година подоцна, агрегаторот на содржина во живо ја лансираше варијантата OTT (над маса) на оваа игра.

Подготвени сте да играте Super Andar Bahar од Evolution Gaming?
2022-05-14

Подготвени сте да играте Super Andar Bahar од Evolution Gaming?

Несомнено е дека Evolution е моќ во развојот на иновативни онлајн казино игри во живо. Но, изненадувачки, компанијата допрва треба да го објави својот пионер Андар Бахар игра во живо. Па, чекањето е речиси завршено откако Evolution вети 25 нови игри оваа година како дел од амбициозниот план „The Great 88“ кој вклучува игри од другите нејзини брендови. И добро погодивте, на менито е Супер Андар Бахар.

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Кога бил измислен Андар Бахар?

Нема јасни информации за тоа кога е измислена оваа игра или од кого, но се верува дека биле од Бенгалуру, Индија. Таа постои со векови. Нејзината популарност во земјата масовно порасна во 21 век.

Кои се шансите за Андар Бахар?

Оваа игра доаѓа со коефициент 50/50, што значи дека сè што му треба на играчот за да победи е среќа.

Што значат зборовите „Андар“ и „Бахар“?

Зборовите „Андар“ и „Бахар“ се користат за да се означат двете страни на табелата што се користат при играње на оваа игра.

Каде може да се игра Андар Бахар?

Безброј онлајн казина ја нудат оваа игра. Сè додека индиските играчи се задоволни со условите и условите на страницата, тие можат да играат онолку често колку што сакаат.

Зошто индиските коцкари толку многу ја сакаат оваа игра?

Играта е брза, едноставна и возбудлива. На некој не му требаат ни вештини или стратегии за да победи на тоа.

Може ли некој да ја игра оваа игра бесплатно?

Да. Многу онлајн казина обезбедуваат бесплатен Andar Bahar, но играчите не можат да освојат пари кога ја играат бесплатната верзија на оваа игра.

Дали Андар Бахар е ограничен само на индиски обложувачи?

Нема ограничување за тоа кој може да игра дилер во живо, Андар Бахар. Секој може да игра или да се обложува на Андар Бахар без разлика на нивната локација или националност. Играчите треба само да се регистрираат во онлајн казина во живо каде што им е дозволено да играат. Нешто што треба да се забележи е дека различни казина во живо може да имаат различни барања во врска со регистрацијата, како што е старосната граница.

Може ли живите казино оператори да влијаат на резултатите на Андар Бахар?

Во живо Андар Бахар е чисто заснован на среќа. Така, операторите на казино не можат да влијаат на резултатите од играта во живо, под услов да се лиценцирани од реномирана власт и да работат во рамките на барањата за лиценца. Угледните даватели на софтвер за казино во живо, исто така, вклучуваат неколку мерки за одржување на фер игри.

Дали обложувачите можат да изневерат во живо Андар Бахар?

Не постои можен начин за мамење на Андар Бахар во живо, под услов софтверот за казино во живо да е безбеден и легален. Некои измамници тврдат дека нудат измами на Андар Бахар, но ниту едно од решенијата не функционира во реномирани лиценцирани казина во живо.

Зошто е популарен Андар Бахар?

Главната причина за високата популарност на живиот Андар Бахар е неговата едноставност и леснотија на игра. Благодарение на кратката крива на учење што го прави погоден дури и за почетници. Друга причина е тоа што нуди релативно атрактивни стапки за враќање на играчите, што значи дека обложувачите имаат разумни шанси за победа.

Како обложувач победува на Андар Бахар?

Обложувач е прогласен за добитник кога ќе се извлече карта со слична вредност и ќе се појави на страната на првата извлечена карта. Исплатата е 90% од оригиналниот износ на облогот за таков случај. Исплатата станува уште подобра, 100% зголемување ако картичката се појави на другата страна.

Кои јазици се користат за живи Андар Бахар?

Јазиците што се користат во студиата Андар Бахар во живо се разликуваат, во зависност од провајдерот на софтверот. Повеќето добавувачи на софтвер за казино во живо ја нудат играта на англиски и хинду јазици, кои преовладуваат јазици во регионите каде што оваа игра со карти е популарна.

Кои странични облози во живо на Андар Бахар се најчести?

Најчестите странични облози во живо на Андар Бахар се засноваат на обложувачите кои се обложуваат на оделото на главната карта или дали главната карта ќе биде над или под одреден број. Нешто што треба да се забележи е дека различни казина во живо нудат различни видови странични облози.

Како да се победи на Андар Бахар?

Речиси секој може да победи на онлајн Андар Бахар. Тоа е игра на среќа, што значи дека вештините на играчот навистина не се важни. Не постои специфична стратегија што коцкарот би можел да ја искористи за да ги максимизира своите шанси за победа. Најдоброто што некој може да го направи е да научи што се очекува од нив и да знае што се случува во текот на играта за да избегне да падне во конфузија. Коцкарите кои се стремат да победат во оваа игра исто така се охрабруваат да вежбаат.