Најдобра Pai Gow Казино Во Живо во 2023/2024

Pai Gow е популарна игра во казина во живо. Казино игра со многу низок раб, обезбедувајќи играчот целосно да ги искористи можностите. Играта ги спротивставува седумте играчи и се игра со сет од 32 плочки, слични по форма на плочките од домино, но со различни количини на точки на нив. Нема потреба да барате повеќе за да најдете казина во живо што нудат Pai Gow. Live CasinoRank состави бескрајна листа на казина во живо кои нудат Pai Gow за играчите да уживаат во оваа исклучителна игра во живо.

Најдобра Pai Gow Казино Во Живо во 2023/2024
Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Што е Паи Гоу?

Што е Паи Гоу?

Pai Gow е од древна кинеска игра која користела домино за да постигне победнички купови од два и три. Верзијата на казино во живо користи картички наместо домино, но правилата и целите остануваат. Добивањето се случува со тоа што двете раце се супериорни од оние на дилерот. Ова бара значителна вештина и стратегија.

Што е Паи Гоу?
Како да се игра во живо покер Pai Gow онлајн

Како да се игра во живо покер Pai Gow онлајн

Покерот Pai Gow, познат и како покер со двојна рака, е варијанта на оригиналниот Pai-Gow кој користи карти за играње наместо кинески домино. Сем Торосијан, кој беше сопственик на Бел кард клуб, е заслужен за воведувањето на новата верзија во САД во 1985 година. Играта брзо се здоби со популарност во САД и брзо го оствари глобалното признавање до раните 90-ти.

Pai Gow во живо владее со pai

За да играте во живо онлајн покер Pai Gow, неопходно е да ги разберете правилата. Паи-Гоу користи стандардна палуба од карти, 53 карти и еден џокер. Се игра на маса поставена за еден дилер и шест играчи. Главната цел на играчите е да го победат банкарот, кој може да биде дилер или друг играч.

Играчите се стремат да создадат покер рака со пет карти и уште две раце од седумте карти што им се делат. Раката со пет карти обично мора да биде од повисок ранг од раката со две карти.

За време на нормална игра, џокерот обично се користи како бубачка. Тоа значи дека може да заврши флеш или треј во рака со пет карти или на друг начин како кец.

Целта на Паи Гоу:

 1. За да ја победите банката, правите две покер раце со седумте од поделените карти.
 2. „висока“ рака со пет карти (исто така позната како задна рака/голема рака)
 3. „ниска“ рака со две карти (исто така позната како предна рака/мала рака)

Вашата висока рака мора да ја победи вашата ниска рака. Ако, на пример, вашата ниска рака е пар кралици, тогаш вашата висока рака мора да биде подобра од пар кралици.

Неопходно е да се напомене дека правилата за покер на Pai-Gow варираат во зависност од онлајн казино во живо играш во. Така, играчите треба прво да проверат во казиното за да се запознаат со правилата.

Фундаментални совети за Pai-Gow во живо за почетници

Pai-Gow во живо е со бавно темпо, но обично е прилично возбудлив за повеќето играчи. Играта има и прилично низок раб на куќата, што е она што повеќето обложувачи генерално го претпочитаат. Играњето паметно и разделување карти е клучно за победа во играта. Неколку совети, како оние што се нагласени подолу, можат многу да придонесат за зголемување на шансите за победа на играчот.

 • Знајте ги правилата и целите на играта

Најочигледниот совет, особено за почетниците, е да го знаат патот околу играта. Тоа ги вклучува сите значајни правила на играта и целите на кои треба да играат. На пример, играчите мора да ги знаат и разберат рангирањето на рацете што се користат во играта за да донесат разумни и информирани одлуки за игри. Кривата на учење за играта е обично релативно кратка за повеќето обложувачи.

 • Научете ги грешките што треба да ги избегнувате

Друг суштински совет за играчите е да ги научат сите вообичаени грешки што потенцијално можат да ги направат во играта. На пример, играчите треба да избегнуваат странични облози без оглед на тоа колку привлечни може да изгледаат. Тоа е затоа што тие обично имаат многу помали шанси за победа и имаат висока предност.

Друга честа грешка е подредувањето на двете раце така што раката со две карти е повисоко од онаа со пет карти, што резултира со автоматско губење. Дознавањето повеќе за можните грешки им помага на играчите да ги избегнат грешките.

 • Управувајте со вашата банкарска сметка

Управувањето со банкроти е клучно за играчот да се оддалечи од играта Pai-Gow во живо како победник. Играчот треба да знае колку, кога и на што да се обложи. Одлуките во врска со управувањето со субсидирам не треба да се засноваат на емоции или одредени одѕив на играта.

Како да се игра во живо покер Pai Gow онлајн
Стратегија за покер Pai Gow во живо

Стратегија за покер Pai Gow во живо

Иако ова можеби нема никаква врска со стратегијата за игри, првиот чекор кон победата во покерот Pai-Gow е да го пронајдете вистинското онлајн казино. Играчите треба да изберат реномирани онлајн казина кои нудат транспарентност за да се осигураат дека играта во живо е фер и дека плаќањата се вистински.

Запознавањето со докажаните стратегии е клучно за да се извлече максимумот од играта. Стратегијата Pai Gow помага да се елиминираат сите нагаѓања во играта и помага да се избегне вклучување на емоции.

Постојат бројни ефективни стратегии кои играчот може да ги научи и користи во различни ситуации. Еве неколку стратегии што треба да ги имате на ум:

 • Обрнете внимание на шансите

Со преку 154,143,0880 можни комбинации, секогаш е важно играчот да знае колку е веројатно да добие одредена рака од делените карти. Колку е помала веројатноста, толку се поголеми шансите за победа.

 • Играј како банкар

Банкарот често се смета за противник на сите други играчи. Иако ова првенствено се смета за улога на банкарот, секогаш можете да изберете да бидете банкар од една причина - вие сте сигурни дека ќе добиете победа за секое нерешено.

 • Знајте кога да заминете

Прифаќањето на загубите и знаењето кога да се оддалечите е несомнено стратешко. Додека повеќето играчи гледаат бркање загуби како добар начин да се надминат работите, почесто отколку не, се чини дека е премногу скапо.

Стратегија за покер Pai Gow во живо
Како да победите во Pai Gow:

Како да победите во Pai Gow:

Задолжително е да се разбере палубата за играње покер да може да игра PaiGow покер.

Откако ќе ги поставите вашите раце, на дилерот му останува да ги открие заедно со раката на банкарот и тука има 3 можни исходи:

 • Играчот ги добива двете раце и го добива својот облог.
 • Дилерот ги добива двете раце и играчот го губи својот облог.
 • Играчот ја добива едната рака, а дилерот ја добива другата рака, во тој случај раката е притискање и не се менуваат пари (освен провизијата - повеќе за ова подоцна).

Трикот е да ја поставите вашата рака Pai Gow, а тоа се прави со добро познавање на играта.

Како да победите во Pai Gow:
Жив дилер Pai-Gow покер провајдери на софтвер

Жив дилер Pai-Gow покер провајдери на софтвер

Кога барате казино што нуди покер Pai-Gow, играњето игри од водечки развивачи во индустријата е секогаш добра идеја. Еве неколку познати развивачи на софтвер Pai Gow.

BetConstruct Pai-Gow покер

BetConstruct е познат развивач на софтвер за игри. Нивната покер игра во живо Pai-Gow се издвојува по тоа што има алатка напојувана со вештачка интелигенција која го препознава текот на играта и обезбедува точна техничка анализа и податоци што го подобруваат корисничкото искуство. Играта има и атрактивен кориснички интерфејс кој е погоден и за искусни играчи и за почетници.

AIS Technolabs Pai-Gow

Програмерите на софтвер AIS Technolabs исто така имаат во своето портфолио игра Pai-Gow во живо. Компанијата е „недостаток“ во светот на онлајн игрите во развој, но значително ги надмина повеќето врвни компании во однос на Pai-Gow во живо. Нивната игра им нуди на играчите платформа која е единствена и забавна. Играчите можат да се приклучат на масата на Pai Gow од каде било во светот, каде што ќе се сретнат со дилер во живо кој ја води играта.

Microgaming

Microgaming сè уште нема издадено специфичен софтвер за игри Pai-Gow во живо. Сепак, повеќето онлајн казина најдоа начини да ги интегрираат повеќето карактеристики на нивната виртуелна игра со функции во живо, што се чини дека функционира добро. Сепак, повеќето онлајн казина во живо го нудат како бета верзија.

И покрај зголемената популарност на Pai-Gow, повеќето развивачи на софтвер за игри допрва треба да објавуваат верзии на игри во живо на нивниот софтвер.

Жив дилер Pai-Gow покер провајдери на софтвер
Најдобрите начини на плаќање во Pai Gow во живо казина Pai Gow онлајн казино

Најдобрите начини на плаќање во Pai Gow во живо казина Pai Gow онлајн казино

Кога играчите ќе тргнат да играат Pai Gow во онлајн казино во живо, тие имаат голем број различни опции отворени за нив додека плаќаат. Погледнете некои од најпопуларните опции за плаќање достапни.

 • Кредитни и дебитни картички како Maestro, Mastercard и Visa картички
 • При-пејд опции како Paysafecard
 • Популарни платформи за плаќање како PayPal
 • Апликации за плаќање кои потекнуваат од истите азиски заедници како Pai Gow, како што е Alipay
 • Водечки криптовалути и паричници, најчесто Биткоин
 • Апликации за плаќање на паметни телефони и таблет уреди, како што е ApplePay
 • Порти за плаќање како ecoPayz и други
Најдобрите начини на плаќање во Pai Gow во живо казина Pai Gow онлајн казино
Топ бонус понуди на Pai Gow

Топ бонус понуди на Pai Gow

Често во живо казина обезбеди бонуси на играчите кога играат Pai Gow. Погледнете некои од најчесто видените бонуси и исплати на Pai Gow во казина во живо ширум светот.

 • Депонирајте бонуси за добредојде на играчите - Новите пријавувања може да добијат бонус за депозит. Ова може да биде целиот износ на депозитот обезбеден како бесплатен подарок, или едноставно може да биде процент од бонусот.
 • Бонуси за клиенти кои се враќаат - Повратните клиенти може да добијат и бонуси, можеби во форма на враќање на готовина или бесплатни обиди во игрите на Pai Gow.
 • Бонуси за враќање на готовина на Pai Gow - Ако има загуби додека играте Pai Gow, казиното во живо може да понуди бонус за враќање на готовина за да го надомести ова.
 • Бесплатни обиди во Pai Gow — Понекогаш казиното ќе им дава на играчите бесплатни обиди за игрите на Pai Gow како бонус во живо за казино.
Топ бонус понуди на Pai Gow
Бонуси на Pai Gow - Што да се има на ум

Бонуси на Pai Gow - Што да се има на ум

Има неколку точки што играчите треба да ги имаат на ум при изборот на бонуси.

 • Бонусите за лојалност може да обезбедат повеќе придобивки на долг рок отколку бонус за добредојде.
 • Дури и искусните играчи на Pai Gow можат да имаат корист од бесплатните обиди на играта.
 • За жал, корисниците на некои начини на плаќање ќе бидат исклучени од пристап до некои видови бонуси.
Бонуси на Pai Gow - Што да се има на ум
Исплати на Pai Gow

Исплати на Pai Gow

На играчите обично им е дозволено да излезат од маса во одреден момент. Тоа е обично добра идеја за играчите кои победиле и се во предност. Во такви случаи, на играчите можат да поднесат барање за повлекување до казиното да ги префрлат нивните средства на нивните омилени банкарски сметки. Времето за обработка на повлекување обично варира помеѓу различните онлајн казина и исто така зависи од користениот метод на трансфер.

На што треба да внимаваат играчите кога ги споредуваат исплатите на Pai Gow? Погледнете неколку клучни фактори.

 • RTP понудено од казиното во живо на исплатата на покерот на Pai Gow
 • Работ на куќата е преземен од казиното во живо
 • Шансите за онлајн казино на Pai Gow Poker за секоја игра во живо
 • Играчите треба да внимаваат дека даноците, а понекогаш и други такси, обично се одбиваат од добивките. Тоа значи дека вистинската готовина на играчите од нивните добивки е маргинално помала од вистинската сума што ја добиваат. Износите на данокот и таксите обично се разликуваат врз основа на јурисдикцијата и разни други фактори.
Исплати на Pai Gow
RTP Pai Gow

RTP Pai Gow

Коефициентите и бонусите на Pai Gow може да бидат високо на агендата за играчите кога бараат игри во казино во живо, но тие треба да бидат свесни и за други фактори, вклучувајќи ја и стапката на RTP.

Прочитајте понатаму за да откриете повеќе за тоа како ова се однесува на игрите на онлајн казино во живо на Pai Gow.

Разбирање на RTP за Pai Gow казино игри во живо

RTP се разликува од коефициентите на Pai Gow и претставува процент „враќање на играчот“. Со други зборови, ова е процентот од добивките што играчот може да очекува да ги задржи. Ако играчот освои 100 долари во жива онлајн игра на Pai Gow, тој нема да ја добие целата сума.

RTP е вкупните добивки со отстранетиот раб на куќата. Значи, ако играчот постигне победа во вредност од 100 долари, но добие само 98 долари, тоа е еднакво на RTP од 98%.

Што е добро ниво на RTP?

Како изгледа доброто ниво на RTP за игрите на Pai Gow во живо? Дознајте повеќе за овие вредности подолу.

 • Ако играчот добие RTP од 98% или повеќе, ова е високо ниво.
 • Нивото помеѓу 95% и 97,99% е средно RTP.
 • Секоја стапка на RTP под 95% е ниско ниво.
RTP Pai Gow
Раб на куќата на Паи Гоу

Раб на куќата на Паи Гоу

Можеме да го гледаме работ на куќата како спротивност на стапката RTP. Работ на куќата е износот што казиното во живо ќе го земе од победничкиот играч на Pai Gow.

Ако играчот освои 100 долари, а работ на куќата е 4%, играчот би земал само 96% од вкупниот број. Ова се преведува на 96 долари добиени од играчот. Играчите треба да останат свесни за работ на куќата на сите игри што ги користат. pai Gow покер куќа работ

Кое е добро ниво на Pai Gow Poker House Edge Games?

Како играчите знаат кога нашле добра куќа за игри во живо на Pai Gow во онлајн казина? Погледнете некои од типичните вредности.

 • Куќниот раб под 2% е добра стапка за играчите.
 • Ако работ на куќата е помеѓу 2% и 5%, ова е среден опсег за играчите.
 • Ако работ на куќата е над 5%, ова не е добро за играчите.
Раб на куќата на Паи Гоу
Земја и региони

Земја и региони

Казината во живо го револуционизираа светот на онлајн коцкањето, а играчите сега можат да пристапат до табелите на Pai Gow од речиси насекаде во светот. Сепак, ова не мора да значи рамномерно поле за играње. Еве што треба да имаат предвид меѓународните играчи.

 • Дали игрите на Pai Gow се лиценцирани и регулирани во нивната област? Постојат различни прописи низ различни области низ светот и играчите треба да го земат предвид ова.
 • Дали играчите можат да го користат претпочитаниот начин на плаќање во игра во живо на Pai Gow? Играчите ќе треба да се уверат дека нивниот претпочитан начин на плаќање е поддржан во нивната област.
 • Дали играчите можат да пристапат до поддршката за казино во живо во нивниот регион? Поддршката и помошта за казино во живо се клучни за искуството за играње, а гејмерите треба да проверат дали тоа се нуди во нивниот регион.
 • Дали брзините на интернет конекцијата можат да одржат казино игри во живо? Брзината на Интернет може да варира низ целиот свет. Играчите мора да проверат дали нивната локална интернет конекција е доволно силна.
Земја и региони
Играње со вистински пари Pai-Gow покер

Играње со вистински пари Pai-Gow покер

Некои онлајн казина им дозволуваат на играчите да уживаат во игрите на Pai-Gow во живо без нужно да ги ризикуваат своите пари. Тоа им овозможува на играчите да ја научат играта, да ги практикуваат своите стратегии и генерално да уживаат во играта пред да одлучат да почнат да удираат. Сепак, многу малку онлајн казина нудат Pai-Gow во живо бесплатно. Дополнително, повеќето од нив имаат неколку ограничувања, како што се границите за слободна игра.

Сајтовите со вистински пари се многу попопуларни и лесни за наоѓање. Брзо пребарување или проверка на страницата за рангирање на онлајн казино е сè што играчот треба да направи за да најде реномирана онлајн казино што нуди Pai-Gow во живо за вистински пари.

Со сајтовите за вистински пари, играчите треба да депонираат пари на нивната сметка за игри пред да играат. Тие потоа треба да вложат пари во играта пред да им бидат поделени карти за да играат. Губењето на играта значи дека играчот губи вистински пари.

Купување во

Купувањето на табелите за Pai-Gow обично се разликува за различни онлајн казина. Некои казина имаат дури и различни табели со различни купувања во рамките на истата локација. Тоа значи дека играчите можат да изберат табела што е погодна за нив според нивните банкроли.

Повеќето сајтови обично имаат просечно купување од 100 долари. Таквите дозволуваат минимум облози од 5 долари. Релативно повисоките износи за купување се главно поради бавното темпо и ниската нестабилност на природата на играта. Таквите страници обично нудат многу помал износ за купување во нивните виртуелни игри каде што не се вклучени дилери во живо.

Играње со вистински пари Pai-Gow покер
Одговорно коцкање

Одговорно коцкање

За оние кои сакаат да прочитаат повеќе за одговорното играње или имаат потреба од помош со зависноста, посетете ги овие веб-локации подолу. Зависностите од коцкање може да биде тешко да се забележат, затоа ве молиме погрижете се секогаш да се коцкате одговорно.

Одговорно коцкање

Најнови вести

BetConstruct го лансира покерот Pai Gow во живо
2020-11-03

BetConstruct го лансира покерот Pai Gow во живо

Само што беше објавено дека BetConstruct лансираше нов казино во живо игра, Паи Гоу покер, така што всушност може да ја максимизира опцијата, а исто така и вредноста на животниот век на играчот за своите партнери. Pai Gow е игра со многу бавно темпо и е специјално прилагодена на деловните потреби и на операторите и на играчите.

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Кои се шансите во покерот Pai Gow?

Шансите на Паи Гоу се конзистентни во многу казина. Казината имаат предност од 2,84% во однос на играчите. Овој раб може да се спушти и на 1,42% играјќи како „банкар“

Што значи покер Паи Гоу на англиски?

Терминот Pai Gow може да се преведе како „направи девет“.

Како ги поставувате рацете на Pai Gow?

Победата зависи од картите што ги добиваат играчите и од тоа како ги распоредуваат картите. Тие мора да ги подредат картите во две раце за да го победат дилерот во двете раце во однос на рангирањето на рацете. Исто така, можно е играчите да добијат странични облози доколку онлајн казиното дозволува такво нешто.

Како се справувате со Pai Gow Poker?

Нема конкретни правила кои регулираат како се делат картите во покерот Pai Gow. Така, штом картите се добро измешани, на секој играч треба да му се дадат седум карти свртени надолу.

Дали Pai Gow има добри шанси?

Да. Паи Гоу нуди добри шанси. Ова е една од причините зошто некои обложувачи ја сакаат играта. Уште подобро, играчите можат да применат некои стратегии за да ги подобрат своите шанси за победа во покерот Pai-Gow. Стратегијата главно се врти околу тоа како најдобро да се подредат картите и кои облози да се стават.

Можете ли да заработите пари играјќи покер Pai Gow?

Како и секоја покер игра, секогаш постои шанса играчот да заработи добри пари во покерот pai gow. Имајќи стратегија и придржување до неа, може да ги подобрите вашите шанси за победа. Сепак, како игра на среќа, нема гаранција дека ќе профитирате

Како да победите во покерот Pai Gow?

Не постои загарантиран начин да се победи играта. Играчите можат да користат некои докажани совети и стратегии за да ги минимизираат нивните шанси за губење. Додека среќата, најчесто, влијае на исходот, искусните обложувачи секогаш можат да најдат начин да извлечат максимум од поделените раце.

Што е Pai-Gow онлајн?

Pai-Gow покер е игра со карти што се игра онлајн на маса со дилер. Играчот може да игра користејќи интерактивен софтвер или дилер во живо, во зависност од казиното во кое игра.

Дали Паи Гоу е игра на среќа?

Pai Gow е во голема мера игра на среќа. Сепак, најдобро би било да имате и елемент на вештина за да го направите.

Дали Pai Gow онлајн е наместен?

Не. Не постои можност играчот или дилерот да можат да влијаат на исходот што ќе им одговара, под услов да играте во лиценцирано и регулирано казино.