Награди за казино во живо

October 18, 2022

Vivo Gaming ја добива наградата за добавувач на казино EGR за 2022 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

2022 е година за играње во казино во живо на Vivo Gaming. Покрај обезбедувањето лиценци во критичните јурисдикции и лансирањето на блокбастер игри, Vivo Gaming беше прогласен за најдобар добавувач на казино во живо на елегантни награди EGR. Ова означува значајно достигнување, имајќи ја предвид острата конкуренција во индустријата за казино во живо. Vivo Gaming мораше да ја отфрли конкуренцијата од другите даватели на софтвер за казино во живо како Evolution Gaming, Ezugi и Pragmatic Play. 

Vivo Gaming ја добива наградата за добавувач на казино EGR за 2022 година

Уникатно и интерактивно CMS лоби

Vivo Gaming игри во живо во казино се познати по своите иновативни карактеристики кои додаваат класа и возбуда во играта. Неодамна, компанијата го лансираше своето CMS лоби, дозволувајќи им на операторите да ги приспособат сите аспекти на нивните брендови на казино во живо. Операторите можат да приспособат сè, од бојата на кожата и фонтот до локализирани турнири и промоции. 

Зборувајќи за опциите за приспособување, Vivo Gaming им дозволува на операторите да ги персонализираат студиата за казино во живо со преклопувања со хроматски клучеви или раздвојување бои. Оваа функција е вообичаена при емитување ТВ во живо, првенствено временската прогноза. На студиото во живо му дава еднобојна позадина, создавајќи сезонски понуди како Божиќ, Ноќта на вештерките, Светското првенство итн. 

Во меѓувреме, алатката за промотивен турнир им овозможува на операторите да создадат уникатни промоции и турнири во живо на казино за да ја зголемат привлечноста и задржувањето на играчите. Операторите можат да поканат неограничени гејмери од сите нивни брендови за игри да се приклучат на специјалните турнири. Уште подобро, оваа алатка е компатибилна со сите игри со дилери во живо, вклучувајќи ги и оние од RNG партнерите на Vivo Gaming. 

Но, главната атракција на понудите на Vivo Gaming е неограничената карактеристика на играчот. Оваа иновативна карактеристика овозможува дилерската маса во живо да биде домаќин на најмалку седум играчи истовремено. Зборувај за а практично и реално искуство во казино во живо

Официјална изјава

По постигнувањето на наградите EGR во 2022 година, Мартин Хоџис, маркетинг директор на Vivo Gaming, рече дека компанијата е воодушевена и понизна што е прогласена за најдобар добавувач на казино во живо на EGR наградите. 

Тој ја повтори посветеноста на Vivo Gaming да им обезбеди на играчите најдобри можни производи и дека е задоволство да се види компанијата како добива признание на престижната сцена. 

Сумирајќи, Хоџис рече дека Vivo Gaming ќе продолжи да иновира, да ги идентификува потребите на нивните клиенти и да ги надмине нивните очекувања. Им честитаме од LiveCasinoRank!

Vivo Gaming ги подобрува своите посветени студиски понуди

Во другите вести, Vivo Gaming со задоволство го објави додавањето на Teen Patti од своето студио за казино во живо во Бугарија. Тоа е модерна игра во Азија, со развивачи на софтвер за казино во живо како Evolution и Ezugi веќе уживаат огромен успех во оваа област. Оваа индиска игра со карти е достапна на најмалку 26 јазици, дозволувајќи им на сите играчи да уживаат во искуството. 

За да играат Teen Patti од Vivo Gaming, играчите започнуваат со ставање на анте облог, по што картите се делат. Потоа, играчот ќе се стреми да создаде рака со највисок ранг со само три поделени карти. Затоа, пробајте го ова сосема ново издание на Vivo Gaming ако мислите дека може да бидете последниот гејмер што стои. 

Покрај Teen Patti, Vivo Gaming исто така објави дека Chroma Key Baccarat ќе оди во живо во Уругвај. Играта ќе се емитува во реално време од табелите на програмерите со седиште во Уругвај, управувани од дилери кои зборуваат англиски, португалски и шпански. Првично, играчите на LatAm можеа да пристапат до оваа игра само на португалски и шпански. Значи, додавањето на дилери што зборуваат англиски е значаен плус. 

За Vivo Gaming

Лансиран во 2010 година, Vivo Gaming е еден од најголемите развивачи на софтвер за казино во живо. Компанијата има широко глобално присуство, вклучително и во ОК, САД, Костарика, Колумбија, Чиле, Грузија, Малта и многу повеќе. Во моментов, Vivo Gaming може да се пофали со осум најсовремени студија распространети низ Азија, LatAm и Европа. Покрај Teen Patti и Baccarat, играчите можат да уживаат и во следниве игри:

  • Блек Џек
  • Сик Бо 
  • Змеј тигар
  • Казино Држете ги
  • Американски рулет
  • Европски рулет
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести