Партнерска програма

Индустријата за онлајн коцкање е огромна и привлечна, што го прави тежок свет за навигација, особено за поновите играчи и новите казина. Ова е местото каде што придружните програми доаѓаат во; тие даваат можност и за играчот и за онлајн казино да имаат корист од прекрасниот свет на онлајн коцкањето. Новите и старите казина секогаш бараат изложеност за да ги прошират своите услуги на најголема можна публика; ова исто така им помага да го откријат тркалото и да развијат нови, возбудливи понуди за играчите да уживаат. Со оглед на тоа што играчите добиваат паричен поттик да ги упатат другите да играат онлајн во одредено казино кое е вистинско и доверливо.

iAffiliates е веб придружна програма за казино и друго веб-страница за игри партнери. Нивната програма започна во 2012 година по одредено реорганизирање на веб-страниците. iAffiliates работи напорно на развивање нови и иновативни маркетинг кампањи. Партнерите мора да се приклучат на програмата за споделување приходи.

Прикажи повеќе

Сопственици на веб-страници со важност за играње индустријата има можност да заработи дополнителни пари од партнерите на VBet. Vbet обезбедува многу различни алатки и пристап до врвните конвертирачки производи на Интернет. Дополнително, една од најдобрите причини за користење на Vbet Affiliates е нивната политика за негативно салдо.

Прикажи повеќе

Betsson Group им дава на играчите многу опции за обложување и има 40-годишно искуство во iGaming индустријата. Тие го проширија своето искуство во придружна програма, Betson Group Affiliates, која е многу почитувана и реномирана придружна програма.

Прикажи повеќе

Најчесто, корисничкото искуство одредува дали брендот на казино ќе се претвори или не. Партнерите на 22Bet го разбираат овој факт со инкорпорирање на впечатлива графика и интуитивен кориснички интерфејс во својот бренд на казино Казино 22Bet - благодарение на Microgaming, NetEnt и Play' GO. Овие карактеристики гарантираат доживотни провизии за партнерите кои сакаат да ја рекламираат оваа придружна програма.

Прикажи повеќе

Филијалата на која се приклучува секој во индустријата за коцкање ќе игра голема улога во висината на провизијата што таа личност ќе ја заработи. Aff Power affiliate програмата е една од најдобрите во индустријата и гарантира стабилен приход за филијалите кога промовираат слот игри и казино бонуси. Неговата транспарентност ги уверува подружниците за нејзината доверливост со тоа што нема да пропадне до датумот на плаќање.

Прикажи повеќе

Иако конверзијата е резултат на маркетиншкиот напор на филијалата, партнерската програма на Plain Partners нуди ексклузивни алатки за кампања за брзо следење на успехот на нејзините филијали. Веб-администраторите можат да поставуваат банери со различни големини и текстуални врски на нивните блогови или деловни веб-страници. Високо конвертирање игри хостирани со казино бренд исто така го подобрува искуството на играчите.

Прикажи повеќе

Casumo Casino продолжува да стекнува место во светот на iGaming преку неговата официјална придружна програма за казино, Casumo Affiliates. Оваа придружна програма користи различни авантуристички промотивни стратегии за да го подобри искуството на играчите со неа широк спектар на игри напојувано од популарни провајдери на софтвер.

Прикажи повеќе

Intertops Affiliates е партнерска програма одговорна за маркетинг на казина од врвната индустрија. Таа е една од најпопуларните придружни програми на пазарот онлајн казина со игри од WGS Technology и Real Time Gaming. Интертопс, исто така, има онлајн покер и спортско обложување.

Прикажи повеќе

1xBet