Најдобрите Dafabet Affiliates Казино Во Живо s

Дафабет е познат казино бренд Playtech основан во 2004 година и лиценциран од владата на Филипините. Таа работи со придружна програма која им овозможува на веб-администраторите ширум светот да ја промовираат нејзината казино брендови и добиваат провизија. Провизиите за оние кои учествуваат во придружната програма се пресметуваат врз основа на нето приходот на играчите наведени во облогот.

При пријавувањето, филијалите добиваат стандардна зделка од 25% удел на приходите, што се искачува до 40% како што се зголемува нивната база на играчи кои депонираат. Партнерите, исто така, преземаат намалување од 5% удел на приходите на другите филијали што ги внесуваат во програмата. Меѓутоа, кога приходите на упатените играчи се негативни, Dafabet ја намалува заработката на своите филијали (негативно пренесување).

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)