Скрил против Нетлер: Што е најдобро за коцкање во казино во живо?

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

Е-паричник е едноставен и безбеден метод за ракување со вашите пари ако се обложувате онлајн. Два од најпопуларните е-паричници се Skrill и Neteller, кои нудат брза и сигурна обработка на плаќање. Сепак, изборот меѓу нив може да биде збунувачки. Во оваа статија, разговарајте за Skirll vs Neteller и Neteller vs Skrill, кои ќе ви помогнат да одлучите кој е најдобар за коцкање во казино во живо.

Скрил против Нетлер: Што е најдобро за коцкање во казино во живо?

Споредба на Скрил и Нетлер

Две од повеќето популарни е-паричници кога станува збор за онлајн коцкање се Skrill и Neteller. И двете обезбедуваат споредливи карактеристики, но има неколку значајни варијации што треба да се земат предвид.

Скрил против Нетлер

Skrill и Neteller се директни конкуренти многу години и може да биде тешко да се одлучи кој да го користите. Еве некои од клучните разлики:

  • Надоместоци: И Skrill и Neteller наплаќаат такси за различни трансакции, вклучувајќи депозити и повлекувања. Сепак, надоместокот за повлекување на Skrill е повисок во споредба со надоместокот за повлекување на Neteller, особено за конверзија на валута.
  • Достапност: Skrill е достапен во повеќе земји од Neteller, што го прави подобра опција за некои играчи. Сепак, Neteller е сè уште широко прифатен во казина во живо, така што достапноста можеби не е проблем за повеќето корисници.
  • ВИП програми: И Skrill и Neteller нудат ВИП програми кои обезбедуваат дополнителни поволности и пониски давачки. Сепак, ВИП програмата на Skrill има повисоки барања за да се квалификува во споредба со Neteller.

Нетлер против Скрил

Додека Skrill може да биде попопуларна опција, Neteller има свој сет на предности:

  • Надоместоци за повлекување: Надоместокот за повлекување на Neteller во споредба со Skrill е прилично низок, што ја прави подобра опција за корисниците кои често ги повлекуваат своите добивки.
  • Инстант повлекувања: Neteller нуди инстант повлекувања на своите корисници, што е огромна предност за оние кои сакаат брзо да ги добијат парите.
  • Нето + картичка: Neteller нуди припејд Mastercard наречена Net+ картичка, која им овозможува на корисниците лесно да пристапат до нивните средства на банкомати или да купуваат кај кој било трговец што прифаќа Mastercard.

Префрлување помеѓу опциите за плаќање

Ако веќе користите а Skrill Wallet или Нетлер и сакате да се префрлите, можеби сте љубопитни како да префрлите пари меѓу нив. Добрата вест е дека префрлањето пари помеѓу Skrill и Neteller е едноставно, иако може да настанат одредени трошоци. Може да има такси поврзани со пренос на средства помеѓу сметките, како што се такси за конверзија на валута и такси за трансакции. Провизијата за трансакцијата е 1,5%, а провизијата за конверзија е 3,99%.

Казина со Neteller и Skrill

Ќе ви биде мило да слушнете дека Neteller и Skrill се широко признати во бројни казина во живо ако сакате да ги искористите за вашите онлајн игри. Побарајте го логото на Neteller или Skrill на опции за плаќање на казиното страница за да се види дали е прифатена. Ако сакате да го најдете најдоброто казино во живо на Skrill или Neteller, тогаш препорачуваме да го посетите LiveCasinoRank, бидејќи таму ги набројавме најдобрите.

Заклучок

И Skrill и Neteller се одлични опции за е-паричник за онлајн коцкари. Најдобриот избор за вас зависи од вашите специфични потреби и преференции. Ако барате пониски такси и инстант повлекувања, Neteller е подобрата опција. Ако сакате поширока достапност и подобра ВИП-програма, тогаш Skrill е вистинскиот начин. На крајот на краиштата, изборот помеѓу Skrill и Neteller се сведува на она што е важно за вас.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Што е подобро за коцкање во казино во живо, Skrill или Neteller?

И Skrill и Neteller се популарни е-паричници кои се широко прифатени во онлајн казината. Меѓутоа, кога станува збор за коцкање со казино во живо, Neteller често се смета за подобра опција бидејќи нуди побрзо време на трансакции и пониски такси во споредба со Skrill.

Може ли да префрлам средства од Skrill на Neteller и обратно?

Да, можно е да се префрлат средства помеѓу сметките на Skrill и Neteller. Девизниот курс можеби не е секогаш во ваша корист и ќе има трошок за трансакцијата.

Што е паричник Skrill?

Паричникот Skrill е електронски паричник кој ви овозможува безбедно да ги складирате вашите средства и да вршите онлајн трансакции. Вие едноставно можете да испраќате и примате пари до и од други корисници на Skrill, како и да депонирате и повлекувате пари во онлајн казина користејќи Skrill паричник.

Дали има некои казина кои прифаќаат Neteller само за депозити и повлекувања?

Да, има некои онлајн казина кои прифаќаат само Neteller за депозити и повлекувања. Сепак, ова е невообичаено, бидејќи повеќето казина нудат различни опции за плаќање за да служат на поголема база на играчи.

Колку наплаќа Neteller за повлекувања?

За банкарски трансфери, Neteller наплаќа 1,45% надомест за повлекување; за повлекувања на кредитни или дебитни картички, 2,5%; а за повлекувања на друга сметка на Нетлер, 0-1,5%. Обично е добра идеја претходно да се потврди со казиното, бидејќи некои може да наметнат свои трошоци за користење на Neteller плаќање опција.

Најдобри бонуси за казино во живо на Neteller 2024

Најдобри бонуси за казино во живо на Neteller 2024

Ако го барате најдобриот бонус за Neteller казино, имате среќа! Со помош на добро познатата услуга за е-паричник Neteller, можете брзо и безбедно да испраќате пари онлајн. Многу онлајн казина го прифаќаат Neteller како начин на плаќање и нудат ексклузивни бонуси за играчите кои го користат. Во оваа статија, ќе ги разгледаме подетално различните видови на бонус за казино Neteller достапни во онлајн казината и каде да ги најдете.