10 Казина во живо што користат OKPay за сигурни депозити

Кога играчите бараат едноставно решение за плаќање кое функционира насекаде во светот, популарен избор е OKPay. Ова е повеќевалутен систем, што го прави идеален за употреба казина во живо на интернет. Сите плаќања се вршат со едноставно внесување на корисничко име и лозинка за безбедна и сигурна трансакција.

10 Казина во живо што користат OKPay за сигурни депозити
Што е OkPay?
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Што е OkPay?

OkPay е меѓународен е-Паричник и давател на платежни услуги, основан во 2009 година. Во текот на годините, тој го прошири својот опсег на поддржани опции за плаќање. Сега нуди различни избори за плаќање.

Процесот на користење на OkPay е едноставен. Пред сè, корисникот треба да создаде сметка на OkPay и да ја потврди. За да биде целосно потврден, корисникот мора да постави документ како пасош или возачка дозвола за да го потврди својот идентитет.

Откако ќе се постави сметката, парите може да се депонираат во електронскиот паричник OkPay преку голем број извори како што се PayPal и кредитни и дебитни картички. Овие пари потоа може да се користат во кое било казино во живо што прифаќа OkPay како начин на плаќање.

OkPay стана особено популарен и конечно, бројката поддржува над 20 валути и сличен број јазици на неговиот онлајн портал.

Настрана од неговата леснотија на користење, една од главните причини за неговата популарност се ниските давачки што ги наплаќа. Не наплаќа никакви надоместоци за депозит; префрлањето пари помеѓу корисниците на OkPay носи такса од 0,5% до максимум 2,99 американски долари, а таксите за повлекување се надополнуваат со многу скромни 1%

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)