Депозити, повлекувања и надоместоци на Paysafecard во живо во казино

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

Постојат многу различни опции за правење и примање плаќања со онлајн казина и иако повеќето работат на ист начин, тие се некои кои прифаќаат различен основен систем. PaysafeCard е една од тие опции, а подолу се сите детали за уникатниот начин на функционирање на системот.

Депозити, повлекувања и надоместоци на Paysafecard во живо во казино

Правење депозити во живо во казино со PaysafeCard

Главниот дел на PaysafeCard е нејзиниот систем за ваучери, каде ваучерите се купуваат во физички или онлајн трговец на мало, а потоа се разменуваат преку други трговци на мало како казина во живо. Предноста е што, за разлика од директните плаќања со картички кои природно ги откриваат вашите податоци за плаќање преку Интернет, овие ваучери не содржат никакви детали за плаќање бидејќи тие се ефективно привремени за еднократна употреба дебитни картички.

Процесот работи на следниов начин:

 1. Купете ваучер во продавница-учесничка во вашиот локален регион со готовина или картичка или купете онлајн.
 2. Одете во вашето омилено казино во живо.
 3. Кликнете на депозит и потоа внесете го износот што сакате да го депонирате.
 4. Изберете PaysafeCard како опција за плаќање и внесете го кодот на ваучерот за плаќање.

Сите средства што не се потрошени од ваучерот ќе останат на салдото, а вие можете да направите сметка со Paysafe за да ги следите сите ваши активни ваучери и нивните салда.

Извршување на повлекувања од казино во живо со PaysafeCard

Иако не е потребна сметка на Paysafecard направете депозити со PaysafeCard, потребно е да се примаат повлекувања преку истиот систем. Ќе ви треба активна сметка на Paysafe, во тој момент системот ќе работи повеќе како обичен е-паричник.

Процесот е овој:

 • Одете во казиното во живо и изберете „повлекување“.
 • На екранот за повлекување, изберете PaysafeCard и внесете ги деталите за вашата сметка.
 • Притиснете потврди и средствата треба да се префрлат со иста брзина како и другите е-паричници.

Забележете дека ако казиното во живо ја прифати PaysafeCard за правење депозити, тоа не значи дека го прифаќа и за повлекување. Бројот на казина во живо што дозволуваат повлекување на PaysafeCard е всушност многу мал генерално, така што a можеби ќе треба да се користи различен метод за повлекување.

Надоместоци за PaysafeCard

Ако ја користите вашата PaysafeCard за казина во живо, тогаш не се применуваат редовни такси ниту за депозити, ниту за повлекувања. Ако ја користите Paysafe Mastercard преку сметка, тогаш ќе се применува годишна претплата, како и стандардна претплата за подигање готовина на банкомат.

 • Годишен надоместок: 9,90 €
 • Надомест за повлекување од банкомат: 3,00% или 3,50 €, кое и да е поголемо.
 • Провизија за конверзија на валута: Зависи од тековните девизни курсеви.

Како забелешка, чувањето средства на сметката на Paysafe може исто така да предизвика такси:

 • Од вториот месец: 3,00 € месечно
 • Од тринаесеттиот месец: 5,00 € месечно доколку картичката не била искористена во последните дванаесет месеци.

Заклучок

Ако она што го барате во начинот на депозит е да вршите помали плаќања без да ги изложувате вашите лични податоци на онлајн закани, PaysafeCard е идеална. Најдобро функционира ако го користите само како начин на депозит поради потребата да ги дадете вашите податоци за да направите сметка за повлекувања, плус надоместоците направени за одржување на салдо на таа сметка.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Каде е достапна PaysafeCard?

PaysafeCard е првенствено европски начин на плаќање, иако може да се користи и во неколку земји надвор од регионот, вклучувајќи ги Австралија и САД.

Колку време е потребно за комплетирање на депозитите на PaysafeCard?

Иако некои живи казина имаат малку различни системи од другите, обично депозитите на PaysafeCard се активираат веднаш.

Колку време е потребно за да се завршат повлекувањата од PaysafeCard?

Ова во голема мера зависи од тоа во кое казино во живо играте, иако просечното време е помеѓу 3 и 5 дена.

Кој е максималниот износ што можете да го депонирате со PaysafeCard?

Ваучерите за PaysafeCard овозможуваат испраќање до 50 евра одеднаш, така што за износи поголеми од тоа, ќе треба да направите повеќекратни депозити.

Како да се користи Paysafecard во живи казина?

Како да се користи Paysafecard во живи казина?

PaysafeCard е популарен метод за депозит во се поголем број казина во живо низ Европа. Обезбедува сигурен начин на плаќање со опција за целосно анонимни плаќања кои не откриваат никакви лични податоци на интернет.

Најдобри бонуси за казино во живо на Paysafecard 2024

Најдобри бонуси за казино во живо на Paysafecard 2024

Ако сте страствен ентузијаст на казино во живо и барате безбеден и удобен начин на плаќање заедно со возбудливи бонуси, бонусите за онлајн казино во живо на Paysafecard можеби ќе ви одговараат совршено. Во оваа статија, ќе ги истражиме предностите од користењето како опција за плаќање и како тоа го подобрува вашето искуство со игри во казино во живо. Подгответе се да истражувате во светот на бонусите за казино во живо на Paysafecard и откријте ги поволностите што ве очекуваат.