10 Казина во живо што користат Q Card за сигурни депозити

Практичноста на онлајн казината е една од причините што го натераа моделот на коцкање да расте толку брзо во текот на изминатите неколку години. Онлајн казина им овозможуваат на играчите да уживаат во своите омилени игри од удобноста на домот, работното место или дури и во движење. Избувнувањето на пандемијата на коронавирус исто така го направи овој модел на игра идеален. Тоа е целосно во согласност со мерките за ограничување кои бараат минимален физички контакт.

Друга погодност на онлајн казината е леснотијата на правење депозити. Кредитните картички се меѓу најпопуларните методи за депонирање прифатени во многу постоечки и претстојни онлајн казина. Q Card се покажува како особено популарен метод за депозит. Употребата на картичката и огромните придобивки во онлајн казината се дискутирани во овој напис.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

За Q картичката

Q-Card е компанија со кредитни картички родена во Нов Зеланд, која им овозможува на сопствениците до три месеци плаќања без камата. Може да се користи и за купување во продавница и за онлајн.

Компанијата работи повеќе од една деценија. Соработува со различни бизниси ширум светот за да им овозможи на сопствениците на сметки лесно да вршат плаќања дури и кога немаат готовина. Ова го прави идеален за правење депозити во онлајн казина, каде што играчите понекогаш можеби ќе треба да вршат трансакции во непарни часови од денот.

Се применува годишен надомест за сопственикот на сметката од 50 УСД. По истекот на трите месеци без плаќање, се наплаќа камата од 25,99% годишно.

Сопственост

Q Card е обезбедена од Consumer Finance Limited, која е членка на групата компании Humm. Соработува со начини на плаќање како што е MasterCard во своите операции во различни делови на светот.

Заинтересираните сопственици на картички треба само да направат онлајн апликација која е лесна и брза за пополнување. Откако апликацијата ќе биде прифатена, сопствениците потоа можат да продолжат да ја користат картичката за да прават депозити во онлајн казина кои го прифаќаат овој начин на плаќање.

Најдобрите Q Card онлајн казина во живо

Казиното во живо е најновиот развој во онлајн казината. Преку пренос во живо, играчите можат да се вклучат во речиси реална сесија за обложување на казино каде што можат да гледаат и да комуницираат со дилерот, а понекогаш и со други играчи. Возбудата и брзината на игрите се слични на оние на физичкото казино.

Како таков, на играчите им треба брз начин на плаќање. Ова осигурува дека тие не пропуштаат ниту еден круг од сесијата за коцкање. Q Card дава совршен одговор на ова.

Сè што му треба на играчот е да се најави Q Card пред да ја започне сесијата за игри и да се осигура дека е активна. Потоа, од веб-страницата на казиното, играчот избира Q Card како начин на плаќање од паѓачкото мени на „Начини на плаќање“

Изработка на депозит со Q картичка во живи казина

Следниот чекор е да направите депозит. Кога ќе се избере Q Card при депонирање, пренасочувањето секогаш ќе го однесе играчот до страницата за најавување на Q Card од каде што може да ја заврши трансакцијата. Играчите кои користат доверливи лични уреди можат да ја зачуваат лозинката од Q Card, за да не мора да се најавуваат при секоја трансакција.

За да направите директен депозит во казиното во живо:

  • Играчот ја избира Q картичката како претпочитана опција за плаќање од делот за депозит на веб-страницата на казино во живо.
  • Веб-страницата се пренасочува на страницата за најавување Q Card од каде што е завршена трансакцијата.

Лимитот за депозит варира од едно до друго онлајн казино. Q картичката нема ограничување сè додека едната не го достигнала нормалното ограничување на картичката.

казина за Q картички

Овој начин на плаќање започна во Нов Зеланд и сè уште е широко популарен таму. Како такво, тоа е вообичаено во живите онлајн казина кои имаат врска со регионот. Сепак, нејзината поврзаност со MasterCard ја зголеми популарноста, и сега е прифатена во многу казина кои прифаќаат MasterCard како метод за депозит.

Играчите можат да ја поврзат својата сметка на Q Card со нивната банка. Ова овозможува плаќањата да се извршат директно откако ќе заврши тримесечниот грејс период. Да го направите ова е одличен начин да се избегне каматата што се акумулира после тоа.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)