Како да направите депозити и повлекувања во казино користејќи Revolut?

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

Не гледајте подалеку од Revolut ако сакате едноставен и безбеден метод за депозити и повлекувања во казина во живо. Revolut е водечка фирма за финансиска технологија која на обложувачите им обезбедува пригодна мобилна апликација и врвни дигитални банкарски услуги. Удобните повеќевалутни сметки на Revolut и инстантната конверзија на валута го олеснуваат извршувањето на трансакциите во неколку различни валути по поволни девизни курсеви. Дебитните картички на Revolut може да се користат и за онлајн и за лично коцкање. Едноставниот интерфејс на Revolut, ниските надоместоци и цврстата посветеност на безбедноста го прават идеален за трансакции во казино во живо.

Како да направите депозити и повлекувања во казино користејќи Revolut?

Поставување сметка на Revolut

Сметката на Revolut може да се постави во неколку едноставни чекори и само неколку минути. Еве ги чекорите што треба да ги преземете:

 1. Може да започнете со апликацијата Revolut веднаш до преземање од App Store или Google Play.
 2. Откако ќе ја преземете апликацијата, ќе ви биде побарано пријавете се. Ќе бидат потребни вашиот телефонски број и нова лозинка.
 3. Следниот чекор е да потврдете ја легитимноста на вашиот идентитет со поставување слика на лична карта издадена од владата (возачка дозвола или пасош) и селфи. Оваа постапка е од суштинско значење за да се остане во согласност со стандардите за спречување на перење пари.
 4. Откако ќе го поминете процесот на безбедносна потврда, ќе можете да додадете дебитна/кредитна картичка или да иницирате жичен трансфер до започнете со финансирање на вашата сметка.
 5. Ако сте купиле физичка картичка, мора регистрирајте се и активирајте го во апликацијата Revolut со пополнување на информациите за картичката и потоа пополнување на упатствата на екранот.
 6. Заштитите за вашата сметка на Revolut вклучуваат скенирање на отпечатоци од прст и двофакторна автентикација. Апликацијата Revolut ви овозможува да ги приспособите овие безбедносни поставки според вашите преференци.

Следејќи ги овие постапки, вашата сметка на Revolut ќе се активира. Може да започнете да ја користите апликацијата за да депонирате средства на вашата сметка во казино во живо, да вршите плаќања и многу повеќе.

Изработка на депозит во живо во казино со Revolut

Еве како да го користите Revolut за да ја финансирате вашата сметка во казино во живо:

 1. Погрижете се да имате доволно средства на вашата сметка на Revolut за да го покриете депозитот што сакате да го направите.
 2. При депонирање на страницата за коцкање во живо, изберете Revolut како избран начин на плаќање.
 3. Ќе треба да ги дадете податоците за вашата картичка Revolut, вклучувајќи го бројот на картичката, датумот на истекување и CVV кодот. Можете да ги најдете овие информации на физичката картичка ако сте ја купиле. Ако не, можете да ја користите виртуелната картичка на вашата апликација Revolut, до која можете да пристапите во областа Картички на апликацијата.
 4. Потврдете дека информациите што ги наведовте се точни и дека износот на депозитот е она што сте го замислиле.
 5. Следете ги упатствата на екранот за да ја завршите трансакцијата.
 6. Откако ќе направите депозит, проверете двапати дали парите се достапни на вашата сметка во казино во живо.

Следниве инструкции ќе ви покажат како да ја користите вашата сметка на Revolut за да финансирате сметки во казино во живо, дури и без физичка картичка. Имајте на ум дека специфичните чекори и лимитот за депозит на Revolut може да се променат врз основа на платформа за казино во живо што го користите и вашата локација. Играјте само на доверлива локација за казино во живо и секогаш користете добро управување со парите без разлика дали депонирате или повлекувате средства.

Повлекување на добивки од казино со Revolut

Еве како да го користите Revolut за да направите повлекување од казино во живо:

 1. Треба да проверите дали вашата сметка на Revolut е целосно активирана и потврдена. Во зависност од околностите, ова може да вклучува и поминување низ процедури за проверка на идентификација.
 2. Може да го започнете процесот на повлекување со одење во делот за повлекување на вашата сметка на казино во живо.
 3. Можете да изберете Revolut како начин на избор за повлекување. Ако не можете да го најдете Revolut на списокот, обидете се да го барате под друг наслов, обично под е-паричници или банкарски трансфери.
 4. Ќе треба да се усогласите со барањата на платформата за казино во живо за информации како што е бројот на вашата сметка на Revolut и други релевантни информации.
 5. Внесете го износот за повлекување што имате намера да го направите од вашата сметка на казино во живо. Потврдете дека се придржува до ограничувањата на платформата.
 6. Проверете дали сте го внеле точниот износ за повлекување и дали вашите податоци за Revolut се точни. Потврдете го барањето за повлекување.
 7. Вашето барање за повлекување ќе биде обработено од софтверот за казино во живо. Брзината на повлекување е исто така предмет на прописите на казиното и сите дополнителни процеси за верификација што може да бидат потребни.
 8. Средствата ќе бидат уплатени на вашата сметка на Revolut откако повлекувањето ќе биде обработено и прифатено од казиното во живо.

Бидете сигурни дека сте свесни за таксата за повлекување на Revolut (ако е применливо), временските рамки за обработка или други ограничувања поврзани со повлекувањата, читајќи ги условите и условите на платформата за казино во живо, особено ограничувањето за повлекување Revolut на веб-локацијата.

Revolut картичка

Може да ја користите вашата картичка Revolut за бесплатно повлекување готовина на кој било од 55.000 банкомати во нивната мрежа. Картичката исто така ви овозможува да конвертирате валути по поповолен девизен курс, што ќе ви помогне да заштедите уште повеќе пари.

Вашата картичка Revolut или ќе биде a Mastercard или а Виза, иако ова може да се разликува по земја. Тоа е Revolut Mastercard во Обединетото Кралство, на пример, но Visa или Mastercard во САД. Меѓубанкарскиот курс, кој е меѓу најдобрите, се користи за пресметување на курсот што го нуди Revolut, така што нема влијание врз тоа која картичка ја поседувате.

Постојат три нивоа на картички Revolut, наведени подолу:

Revolut Standard

Секој корисник на Revolut има право на бесплатна пластична или дигитална верзија на картичката Standard Revolut. Покрај тоа што ќе можете да купувате и да користите банкомати, можете да ги искористите и предностите на Revolut компатибилност со многу валути.

Премиум Revolut

Премиум картичката Revolut е надградба што може да се купи за дополнителни поволности и погодности. Сопствениците на премиум картички добиваат пристап до дополнителни привилегии, како што се патничко осигурување, побрз пристап до услуги на клиентите, салони на аеродромот и повисоки ограничувања за повлекување, покрај сите карактеристики на стандардната картичка.

Метал Револут

Metal Revolut картичката е премиум производ за луѓе кои сакаат полуксузно банкарско искуство. Сопствениците на метални картички ги добиваат сите поволности од Premium картичката и повеќе, вклучувајќи готовински стимулации за купување, ВИП консиерж услуга и бесплатно патничко и медицинско осигурување.

Надоместоци и такси на Revolut

Во зависност од видот на сметката што ја отворате со Revolut, ќе подлежите на различни такси. Некои од примерите за такси Revolute се како што следува:

 • Видови на сметки: Revolut нуди различни опции за сметки, вклучувајќи бесплатни стандардни сметки, како и премиум сметки како Revolut Premium и Revolut Metal, кои имаат поврзани месечни претплати.
 • Надоместоци за размена на валути: Додека Revolut нуди конкурентни девизни курсеви за повеќето валути, може да се применат такси за специфични трансакции, како што се размена на валути за време на викендите или за помалку вообичаени валути.
 • Надоместоци за банкомати: Повлекувањата од банкомати се бесплатни до одредена сума со Revolut, но надвор од тоа или додека користите банкомати во одредени земји, може да важат такси.
 • Надоместоци за меѓународен трансфер: Со Revolut, можете да испраќате пари во странство бесплатно или со намалени трошоци, до одредено ограничување; надвор од тоа, може да направите трошоци.
 • Надоместоци за испорака на картички: Во зависност од вашиот регион и типот на сметката, може да се процени трошоците за испорака кога нарачувате физичка картичка Revolut.
 • Надоместоци за осигурување (премиум/метал): Премиум и металните сметки доаѓаат со поволности како патничко осигурување без дополнителни трошоци, но не заборавајте да ги прочитате ситните букви за да дознаете за какви било ограничувања или дополнителни трошоци.

Подолу е краток преглед на поволностите и деталите на картичката Revolut. Треба да знаете дека местото каде што живеете, типот на вашата сметка и вашите навики за користење може да влијаат на трошоците што ќе ги направите. Се препорачува да ја проверите официјалната веб-страница или апликација на Revolut за најсовремени и прецизни детали.

Revolut StandardRevolut PremiumRevolut Metal
Цена0 $ / месец9,99 долари/месечно16,99 долари месечно
Повлекувања од банкомат без провизија/месец1.200 долари1.200 долари1.200 долари
Размена на валути без надоместоци/месец1.000 долариНеограниченоНеограничено
Меѓународни трансфери без такси/месец135
Приоритетна поддршка на клиентитеБрДаДа

Карактеристики на криптовалути на Revolut

Може да ја користите одликата за крипто депозит на Revolut за купување, тргување и складирање разновидност на криптовалути, а компанијата поддржува крипто трансакции. Во зависност од локацијата на корисникот и правната рамка за криптовалутите во нивната земја, тие можеби ќе можат да купат Биткоин (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), и други истакнати криптовалути.

Во рамките на апликацијата Revolut, корисниците можат веднаш да конвертираат помеѓу различни криптовалути и конвенционални фиат валути, како и да ги следат нивните сопствени криптовалути, да ги следат пазарните вредности во реално време и да воспоставуваат предупредувања за цени. Со поддршката за криптовалути вклучена во апликацијата Revolut, корисниците можат лесно да ги следат нивните имоти на фиат и криптовалути на една локација.

Иако Revolut ги олеснува крипто трансакциите, сите криптовалути купени преку платформата остануваат недостапни надвор од Revolut додека не се заменат за фиат валута.

Заклучок

Со својот едноставен дизајн, флексибилни карактеристики и поддршка за неколку валути, Revolut обезбедува врвно банкарско решение кое е практично и лесно за користење. Неговата безбедност и леснотијата на користење го направија омилен за трансакции со казино во живо. Сигурната платформа на Revolut, внимателниот персонал за поддршка и поддршката за криптовалути се идеални за клиенти кои ја ценат финансиската мобилност. Поединците кои користат Revolut ќе имаат пристап до најсовремен дигитален банкарски систем кој ги рационализира нивните финансиски зделки. Ако сакате да ги лоцирате врвните казина во живо на Revolut, проверете го CasinoRank за прегледи и предлози.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Аrе thеrе anу fееѕ оn Rеvоlut рауmеntѕ?

Одредени категории на плаќања на Revolut може да имаат такси. Се препорачува да се провери најновиот распоред на такси на мобилната апликација или веб-локација Revolut за ажурирани детали, бидејќи трошоците варираат во зависност од критериумите како што се видот на трансакцијата, девизниот курс и типот на сметката.

Но, брзо е сард дероѕіt на Rеvоlut Саѕіnоѕ?

Повеќето депозити на картички направени во Revolut Casinos се комплетираат веднаш, така што можете веднаш да почнете да играте со парите што сте ги депонирале. Времето на обработка на депозитите е често моментално, но може да варира од едно до друго казино врз основа на нивните внатрешни протоколи.

Што е минималната сума што е наведена за дероѕіtѕ во Rеvоlut Саѕіnоѕ?

Најнискиот дозволен депозит во казиното Revolut ќе се разликува од една до друга установа. За да дознаете кој е минималниот депозит во казиното за кое ве интересира, треба да ги разгледате нивните услови.

Како да контактирам со поддршката за корисници на Revolut?

Апликацијата на Revolut има функција за разговор во живо каде што корисниците можат директно да комуницираат со претставниците на услугите на клиентите. Контакт со е-пошта и телефон се исто така опции, но најдобриот метод ќе зависи од природата на вашето барање или проблем.

Може ли да користам Revolut за меѓународни трансфери на пари?

Да, клиентите на Revolut можат да испраќаат и примаат средства во странство по минимални трошоци и одлични девизни курсеви. Тој дава валутни стапки во реално време и овозможува бесплатни или евтини трансакции до одредена сума.

Алтернативи на Revolut за трансакции со казино во живо

Алтернативи на Revolut за трансакции со казино во живо

Можете да најдете многу начини на плаќање што можете да ги користите за правење трансакции со онлајн казино во живо. Во текот на изминатите неколку години, едно од решенијата за плаќање што навистина се здоби со голема популарност е Revolut.

Добрите и лошите страни на Live Revolut казина

Добрите и лошите страни на Live Revolut казина

Казината во живо на Revolut се појавија како популарен избор во индустријата за онлајн коцкање. Тие ја комбинираат практичноста на дигиталното банкарство со возбудата на игрите во казино во живо.

Најдобрите бонуси за казино Revolut

Најдобрите бонуси за казино Revolut

Revolut е безбеден и едноставен метод за ракување со вашите пари додека играте во казино во живо, вклучително и искористување на бонуси за казино во живо. Тоа е виртуелен еквивалент на носење физички паричник полн со готовина за да го користите во омиленото казино во живо. Со Revolut, можете брзо и лесно да испраќате пари на вашата сметка во казино во реално време, што ќе ви овозможи директно да влезете во акција и да го искористите максимумот од сите достапни бонуси. Можете да уживате во возбудата на игрите во реално време без да се грижите дека ќе ги изгубите вашите пари, благодарение на предупредувањата за трансакции во реално време на системот. Користејќи го Revolut, можете да бидете сигурни дека сите ваши финансиски зделки во казиното во живо, вклучително и користењето бонуси, ќе бидат едноставни и јасни.