Skrill vs PayPal Live казина 2024

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

Електронските паричници се едно од најпопуларните банкарски решенија за љубителите на онлајн обложувањето. Тие доаѓаат со многу брзи трансакции и високо ниво на безбедност. Еден од најкористените е-паричници од страна на коцкарите во казино е Skrill и PayPal. И двете се совршени во однос на обложувањето, но имаат разлики што може да ви помогнат да одлучите кој да го користите.

Така, во овој водич, ние од CasinoRank ќе ги споредиме Skrill и PayPal, гледајќи ги нивните придобивки и недостатоци, за да можете да одлучите на кој да се потпрете.

Skrill vs PayPal Live казина 2024

Skrill и PayPal: Споредбата

Skrill и PayPal имаат слични функции, во смисла дека можете да ги складирате вашите средства онлајн и да ви овозможите да вршите плаќања.

 • Надоместоци за трансакции и времиња на повлекување: Skrill наплаќа пониска такса за трансакција во споредба со PayPal, особено за меѓународни трансакции. Сепак, на Skrill може да му треба подолго време за да ги обработи повлекувањата во споредба со PayPal.
 • Безбедносни карактеристики: Тие доаѓаат со функции со висока безбедност како автентикација со два фактори и шифрирање SSL.
 • Достапност во различни земји: PayPal е достапен на повеќе локации од Skrill. Сепак, Skrill нуди повеќе локализирани опции за плаќање во одредени региони.

Предности и недостатоци на Skrill за онлајн казина во живо

Ако размислувате да користите Skrill за вашите онлајн трансакции со казино во живо, еве некои од неговите предности и недостатоци:

Предности:

 • ВИП програма - Ако сакате да ги искористите пониските давачки и многу други поволности, Skrill има неверојатна програма за лојалност.
 • Инстант депозити - Можете да направите инстант депозити со Skrill.
 • Skrill припејд мастер картичка - Можете да нарачате припејд физичка дебитна картичка ако користите Skrill.

Недостатоци:

 • Ограничена достапност - Постојат многу различни земји од кои не можете да пристапите до Skrill.
 • Повисоки провизии за одредени трансакции - Некои трансакции имаат повисоки провизии во Skrill
 • Строг процес на верификација - Процесот на верификација може да биде тежок за некои корисници.

Предности и недостатоци на PayPal за онлајн казина во живо

Од друга страна, ако размислувате да користите PayPal, треба да ги знаете неговите главни добрите и лошите страни.

Предности:

 • Широка достапност - PayPal е достапен во речиси секоја земја.
 • Кориснички интерфејс - Интерфејсот на PayPal е поедноставен, овозможувајќи ви да вршите плаќања само со едноставен клик.
 • Програма за заштита на купувачот - PayPal има многу корисна карактеристика, наречена заштита на купувачот.

Недостатоци:

 • Повисоки такси за трансакции - PayPal има повисоки такси од Skrill
 • Ограничени опции за онлајн коцкање - Има многу казина во живо што не прифаќаат PayPal како начин на плаќање.
 • Дополнителни такси - PayPal казиното наплаќа дополнителен надомест од 2,5% за меѓународни плаќања.

PayPal против Skrill за онлајн казина во живо

Кога станува збор за избор помеѓу Skrill и PayPal за онлајн казина во живо, еве неколку фактори што треба да се земат предвид:

 • Достапност: Проверете дали Skrill или PayPal се достапни во вашата земја или на живо казино сајт што сакате да го користите. PayPal е достапен во повеќе земји од Skrill. Сепак, Skrill нуди повеќе локализирани опции за плаќање во одредени региони, што може да биде попогодно за некои корисници.
 • Надоместоци: Размислете за надоместоците што ги наплаќа секој начин на плаќање, особено за меѓународни трансакции. Кога станува збор за такси, Skrill генерално наплаќа пониски такси за трансакции во споредба со PayPal, особено за меѓународни трансакции. Сепак, Skrill може да наплатува повисоки такси за одредени трансакции, како што се повлекување на Виза картички.
 • Безбедносни карактеристики: Побарајте напредни безбедносни карактеристики понудени од Skrill и PayPal, како што се автентикација со два фактори и шифрирање SSL.
 • Корисничко искуство: Размислете за леснотијата на користење и практичноста на секоја од нив метод за плаќање, вклучувајќи ги нивните кориснички интерфејси и времето на обработка. И Skrill и PayPal имаат едноставни и интуитивни кориснички интерфејси. Skrill дозволува инстант депозити, додека на PayPal може да му треба малку подолго да ги обработи депозитите.

Заклучок

Изборот на најдоброто решение за плаќање може да биде од клучно значење за да имате непречено искуство со коцкање во казино. Како што знаете од овој водич, е-паричниците се две од најголемите опции за плаќање во казина во живо. Тие нудат многу безбедни трансакции со многу ниски времиња на чекање.

Без разлика дали ќе изберете Skrill или PayPal казино сајтови, нема да зажалите, бидејќи и двете нудат неверојатни решенија за плаќање за вашето патување со онлајн казино. Ако ги барате најдобрите Skrill казино сајтови или казина кои користат PayPal, можете да ја проверите листата на CasinoRank каде што ги групиравме најдобрите.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Дали Skrill и PayPal се безбедни и сигурни начини на плаќање за онлајн казина во живо?

Да, и Skrill и PayPal имаат напредни безбедносни карактеристики, како што се автентикација со два фактори и шифрирање SSL, за заштита на чувствителните информации на корисниците и спречување на измамнички активности.

Дали Skrill и PayPal наплаќаат такси за онлајн трансакции со казино во живо?

Да, и Skrill и PayPal наплаќаат трансакции за нивните услуги. Skrill генерално наплаќа пониски такси во споредба со PayPal, особено за меѓународни трансакции. Сепак, Skrill може да наплатува повисоки такси за одредени трансакции, како што се повлекување на Visa картички.

Кој начин на плаќање е пошироко прифатен во онлајн казина во живо, Skrill или PayPal?

И Skrill и PayPal вообичаено се гледаат како начини на плаќање за онлајн казина во живо. Сепак, Skrill може да биде пошироко прифатен во некои региони, додека PayPal може да биде почесто прифатен во други.

Може ли да ги повлечам моите добивки од онлајн казина во живо на Skrill или PayPal?

Да, повеќето онлајн казина во живо им дозволуваат на корисниците да ги повлечат своите добивки на сметките на Skrill или PayPal. Сепак, важно е да ги проверите надоместоците за повлекување и времето на обработка за секој начин на плаќање пред да изберете еден.

Како да отворите сметка на Skrill?

Како да отворите сметка на Skrill?

Има многу онлајн казина во живо што можете да ги најдете во денешно време. Тие ви дозволуваат да уживате во вашите омилени маси со дилери во живо, само со користење на вашиот паметен телефон.

Надоместоци за Skrill, ограничувања, време

Надоместоци за Skrill, ограничувања, време

Има многу опции за плаќање на кои можете да се потпрете за вашето патување во казино. Сепак, Skrill е еден од најкористените е-паричници за таа намена, бидејќи доаѓа со тони поволности.