10 Казина во живо што користат UnionPay за сигурни депозити

Од нивниот пронајдок, дебитните картички станаа начин на живот. Тоа е затоа што им овозможуваат на корисниците лесно да пристапат до нивните пари и брзо да вршат плаќања без да се занимаваат со изгледите за натрупување долгови. Да, Visa и Mastercard се двете најголеми кредитни картички во светот, но постои уште една голема картичка што им овозможува непроспиени ноќи. Таа е позната како UnionPay, џиновска кинеска финансиска институција одговорна за издавање банкарски картички на граѓаните во копното на Кина. Како Visa и Mastercard, картичката го најде својот пат во казино игрите и сега се смета за еден од најдобрите начини на плаќање во казина во живо.

10 Казина во живо што користат UnionPay за сигурни депозити
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

За UnionPay

UnionPay, скратено како UPI или CUP, е меѓународен давател на услуги за обработка на плаќања со седиште во Кина со околу 20 години работа, кој ги отвори своите врати за прв пат во 2002 година. Компанијата е производ на заедничките напори на голем број истакнати Кинески банкарски институции, вклучувајќи ги Банката на Кина, Индустриската и трговската банка на Кина, Земјоделската банка на Кина и Кинеската градежна банка. Иако провајдерот успеа да ја прошири својата покриеност низ целиот свет, Кина сè уште е нејзината главна база на клиенти. Седиштето на UnionPay се наоѓа во Шангај.

Генерални информации

Име

UnionPay

Основана

Кина

Основана

2002 година

Седиште

Шангај

Начин на плаќање

Банкарска картичка, банкарски трансфер, мобилни плаќања

Веб-страница:

www.unionpayintl.com

Партнерства со други меѓународни платежни мрежи

Во 2005 година, UnionPay влезе во повеќе партнерства со други глобални даватели на платежни услуги, вклучувајќи ги American Express, Mastercard и Visa. Следствено, постојат избрани кредитни картички UnionPay поврзани со овие компании, што овозможува нивно користење надвор од кинеската територија. Во обид да го прошири својот досег, UnionPay, исто така, склучи партнерства со најмалку 300 други финансиски институции ширум светот, вклучувајќи го следново:

 • PayPal
 • RuPay
 • Откријте
 • Мир
 • BC картичка
 • Интерак
 • Баркли
 • JCB

Опции за плаќање на UnionPay

Првично, на корисниците им беа издадени дебитни картички на UnionPay од нивните локални банки (банки во мрежата на UnionPay). Овие картички може да се користат во широк опсег на онлајн и офлајн трговци на мало. Подоцна, компанијата започна да обезбедува други опции, вклучувајќи кредитни, припејд, премиум и комерцијални картички. Како клиент на UnionPay, потребно е да се избере картичката што одговара на нивните потреби. Кога станува збор за казина со дилери во живо, начинот на плаќање е достапен и за депозити и за повлекувања.

Депонирање со UnionPay во казина во живо

Нема ништо тешко кога станува збор за депонирање со UnionPay во казина во живо. Процесот е сличен на другите плаќања со картички. За да депонираат со оваа услуга, играчите треба да изберат дали сакаат да користат дебитна или припејд картичка. Депозитите се генерално инстант, без оглед на опцијата за депозит што ја користи играчот. Кога користите дебитна картичка UnionPay, играчите треба:

 1. Пристапете до нивната сметка на казино во живо, лоцирајте ја банкарската страница и изберете да депонирате во UnionPay. Вообичаено, ќе има листа на методи за депонирање од кои можете да изберете.

 2. Внесете го бројот на нивната картичка и информациите за верификација како што бара давателот

 3. Вклучете го износот на пари што сакаат да го префрлат од нивната картичка на сметката на казиното и потврдете ја трансакцијата

  Пред да ја потврдат трансакцијата, играчите треба да ги проверат своите граници. Вообичаено, може да се депонира дури 1$ со UnionPay, но некои казина во живо може да одлучат да постават повисок минимум. Исто така, постојат дневни, неделни или месечни ограничувања кои се однесуваат на максималните депозити. Овие се разликуваат врз основа на претпочитаното казино на играчот и тие се наменети да го скротат однесувањето на коцкањето. Обезбедувањето дека картичката има доволно салдо е исто така важно бидејќи трансакцијата ќе биде откажана ако состојбата на картичката е недоволна.

Депонирање со припејд картичка

Играчите кои ќе ја изберат опцијата за припејд картичка можат да ги надополнат своите казино во живо салда со следење на истата постапка дадена погоре. Меѓутоа, кога ја користат оваа опција, играчите ќе добијат барање да купат припејд картичка UnionPay, чиишто деноминации обично се движат од 25 до 500 долари.

Такси

UnionPay не наплаќа никакви надоместоци за депозит. Сепак, оние кои не ја користат својата картичка повеќе од една година треба да се разделат со 4,95 долари. Оттука, депозитите во казиното се практично бесплатни, што е една од најсилните продажни точки на методот.

Како да направите повлекување во казино во живо на UnionPay

Како што е споменато во Опциите за плаќање, една добра работа за UnionPay е тоа што, за разлика од некои други начини на плаќање, ги олеснува и депозитите и повлекувањата. Така, за играчите кои имаат доволно среќа да освојат пари играјќи игри во живо, тие можат да ги исплатат своите добивки следејќи ги овие четири чекори:

 • Изберете ја опцијата „Повлекување“ од страната на благајната

 • Внесете го износот на добивката што сакаат да ја повлечат

 • Изберете UnionPay како метод за повлекување

 • Внесете ги деталите за нивната картичка UnionPay и потврдете ја трансакцијата

  Важно: Повлекувањата обично траат од 1 до 5 дена, а границите се разликуваат помеѓу казина.

Валути и земји поддржани од UnionPay

UnionPay е кинеско решение за плаќање; оттука, тоа е во Кина каде методот е најпопуларен. И додека владата на Кина секогаш е во расправија со операторите и играчите на онлајн казино, нејзините граѓани прават се за да не бидат фатени од нивните власти користејќи начини на плаќање што ги држат анонимни. Ова е местото каде што доаѓа UnionPay. Но, компанијата го направи својот пат и до други земји, вклучувајќи ги Сингапур, Малезија, Тајланд, Индонезија, Јапонија, Јужна Кореја и Виетнам и Филипините. Од 2022 година, UnionPay е прифатен во повеќе од 180 земји расфрлани низ Азија, Европа, Америка и Африка.

Поддржани валути

Покрај тоа што е достапен во многу земји, UnionPay прифаќа добар број валути. Тие вклучуваат американски долар, евро, фунта стерлинг, канадски долар, новозеландски долар, јапонски јен, хонгконшки долар, јуани ренминби, австралиски долар и сингапурски долар.

Топ казино бонуси за UnionPay

Меѓу поволностите за играње во казина на UnionPay во живо се бонусите, кои се достапни во такви форми како што се бонуси за добредојде, бонуси за повторно вчитување и награди за враќање на готовина.

 • Бонуси за добредојде: Бонусот за добредојде е најпопуларната промоција со која некој ќе наиде кога игра игри во живо живи дилери во казина на UnionPay. Квалификацијата за овој тип на бонус е едноставна; треба да се регистрирате и да направите депозит. Износот на бонусот ќе зависи од големината на депозитот. На пример, ако операторот понуди 100% со ограничување од 200 долари, депозитот на играчот (до оваа граница) ќе се удвои.

 • Повторно вчитајте бонуси: Коцкарите кои играат за вистински пари секогаш ќе продолжат да прават депозити за да продолжат да играат. Кога казиното им дава бонус на овие депозити (освен првиот депозит), тоа се нарекува бонус за повторно вчитување. Казината го даваат овој бонус за да ги ценат нивните постоечки играчи и да ги охрабрат да направат уште повеќе депозити.

 • Бонуси за враќање на готовина: Некои луѓе не можат да замислат дека казината можат да бидат доволно дарежливи за да вратат дел од загубите на играчите. Вистината на работата е; најдобрите казина во живо го прават тоа. Оттука, бонус за враќање на готовина е сите пари што играчите ги добиваат по броењето на загубите на местото на казино. На пример, ако казиното понуди 4% поврат на готовина при загуба од 1000 долари, играчот ќе добие 25 долари.

Зошто да депонирате со UnionPay?

Како и со било кој услуга за плаќање, UnionPay има свои добрите и лошите страни што играчите мора да ги разгледаат пред да се одлучат.

Добрите

Конс

UnionPay поддржува трансакции со инстант депозит

Релативно ниски лимити за депозити. Ова значи дека високите ролери можеби ќе треба да користат друг метод на депонирање со поволни граници.

Депозитите се бесплатни

Методот сè уште е недостапен во многу онлајн казина

Играчите можат да избираат помеѓу дебитни и припејд картички

Играчите кои не ја користат својата UnionPay картичка една година треба да платат 4,95 долари

Промовира одговорно коцкање бидејќи играчите не можат да трошат повеќе од салдото на нивната дебитна картичка

Ги одржува корисниците анонимни

Поддржува многу валути

Достапно во повеќе од 180 земји

Безбедност и безбедност во казина на UnionPay

Ништо не им пречи на играчите како безбедноста и сигурноста на услугата за плаќање. Тоа е затоа што хакерите може да ги искористат предностите на лошиот систем за безбедност на податоците на услугата и да сифонираат пари од сметките на играчите. Значи, како услугата за плаќање која бара од играчите да ги дадат своите лични финансиски информации успева да биде безбедна и безбедна? Па, фактот што UnionPay соработува со некои од најугледните банкарски институции е сам по себе помирен. Всушност, некои од неговите кредитни/дебитни картички содржат лого Mastercard или Visa, што дополнително им дава на корисниците чувство на сигурност.

Иако UnionPay ќе побара детали за кредитна/дебитна картичка, услугата ги користи највисоките стандарди за шифрирање на податоци за да се осигура дека сите обиди за кражба на идентитет ќе паднат во вода; оттука, тој е еден од најбезбедните начини на плаќање во казина во живо. За да ги заштити мобилните корисници, компанијата нуди QR кодови, кои може да се скенираат со помош на камера на телефонот. Со секоја трансакција која носи единствен код, играчите ќе уживаат во својот омилен игри со дилери во живо во движење додека ги обезбедуваат своите трансакции со една од најиновативните технологии.

Дополнително, од играчите се бара да го потврдат својот идентитет кога депонираат со UnionPay. Оваа основна безбедносна карактеристика не треба да се сфаќа лесно бидејќи може да прави или прекине трансакции.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)