Софтвер

February 13, 2023

Ezugi го проширува своето казино лоби во живо со Ultimate Andar Bahar

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Езуги, дел од Evolution Gaming, не може да се засити од Андар Бахар, а? Сè започна во 2019 година кога компанијата ја претстави првата верзија на оваа класична индиска игра со карти. Една година подоцна, агрегаторот на содржина во живо ја лансираше варијантата OTT (над маса) на оваа игра. 

Ezugi го проширува своето казино лоби во живо со Ultimate Andar Bahar

Потоа, на 24 ноември 2022 година, Езуги ја засили својата колекција Andar Bahar со уникатниот Ultimate Andar Bahar. Компанијата тврди дека тоа е супер-наполнета верзија на широко играната индиска игра со карти. Играта се надоврзува на претходните верзии на Езуги, Andar Bahar, со возбудливи множители на осумте достапни странични облози. Забележете дека страничните облози се опционални. 

По објавувањето на овој нов наслов, Панг Гох, директор за развој на бизнисот на Езуги, рече дека оваа едноставна, брза и привлечна игра останува верна на традиционалниот Андар Бахар. Тој, сепак, рече дека играта додава потенцијал за големи победи, благодарение на страничните облози и множителите на основната игра. Директорот за развој на бизнис во Езуги, исто така, рече дека играта додава сосема нов интерфејс, графика и анимации за да им даде на играчите врвни казино сајтови во живо нова димензија на игри. 

Во соопштението за печатот, Гох продолжи:Како дел од Evolution Group, Езуги е посветен и на иновациите и на почитувањето и градењето на класичните казино игри од мешавина на култури. Гледајте го овој простор, бидејќи има уште многу нови, истакнати титули во најавата кои ќе додадат уникатни пресврти, дополнителна возбуда и потенцијал за големи победи.

Главна игра исклучително лесна за играње

Играњето на главната игра на Ultimate Andar Bahar е релативно едноставно ако сте ја играле оваа игра со карти претходно. Ќе забележите дека оваа игра го користи истиот распоред на студио како и оригиналниот наслов, па затоа не треба да биде искуство од вонземјани. 

Играта започнува со играчи кои се обложуваат на страната Андар или Бахар за победа во рундата. Потоа, на дилер на казино во живо ќе постави единствена карта со лицето нагоре на масата, наречена и Џокер. Ќе ја освоите рундата ако вашата позиција е првата што ќе привлече карта што одговара на Џокер. Позициите Андар и Бахар плаќаат 1:1 и 0,19:1, соодветно. 

Како што беше кажано претходно, играчите исто така можат да прават опционални странични облози, што треба да ја зачини акцијата. Идејата е да се предвиди карта што ќе биде поделена пред да се стави меч на Џокер на маса. 

Подолу се опсезите на картичките и нивните соодветни исплати:

  • Карти од 1 до 5 – 2,5:1
  • Карти од 6 до 10 – 3,5:1
  • Карти од 11 до 15 – 4,5:1
  • Карти од 16 до 25 – 3,5:1
  • Карти од 26 до 30 – 14:1
  • Карти од 31 до 35 – 24:1
  • Карти од 36 до 40 – 49:1
  • Карти од 41 до 51 – 119:1

Покрај множителите на страничните облози, играчите можат да освојат и до 125 пати од влогот со главните облози. Ова се случува ако еден од множителите 2x, 3x и 5x погоди некоја од трите случајни картички. Истите вредности на множител може да постигнат и еден од осумте странични облози. За возврат, можете да победите 125 пати во главната игра и 500 пати со страничните облози. Ограничувањето на облозите за оваа игра е од 1,2 до 500 долари. 

Користете ја статистиката во играта

Статистиката во играта е прилично честа појава со казино игрите во живо овие денови. Добар пример е Лудо време од еволуција, кој веројатно ја има најдеталната и наједноставна карактеристика за статистика во играта.

Андар Бахар од Езуги не отстапува далеку од ова, со статистичка карактеристика што укажува на историјата на рачните победи. Црвените позиции ги прикажуваат загубите, додека сините делови се за вашите победи. Компанијата оди дури дотаму што го покажува процентот, иако не го означува бројот на поделени карти по круг. 

Сепак, препорачливо е да не читате многу од статистиката во играта. Работата е во тоа што Ultimate Andar Bahar на Ezugi е чисто игра со карти базирана на среќа. Едноставно кажано, секоја страна може да победи во рундата. Но, нема ништо лошо да се фаворизира страната што победува почесто. Пробајте го!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести