Студија за казино во живо

February 12, 2023

Evolution отвора уште едно казино студио во живо во Њу Џерси

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Изгледа дека Evolution Gaming доста силно ја завршува годината. Во средината на ноември 2022 година, компанијата беше среќна да го објави дебито на уште едно најмодерно казино студио во живо во Њу Џерси. Ова е продолжение на првото студио што беше отворено во Њу Џерси во август 2018 година. Новото наменски изградено студио беше отворено на 10 ноември откако доби зелено светло од Одделот за спроведување на игри во Њу Џерси. 

Evolution отвора уште едно казино студио во живо во Њу Џерси

По лансирањето, сајтовите за казино во живо во Garden State ќе имаат неограничен пристап до игрите во живо со врвни перформанси на програмерите. Дел од менито е сосема новото Фудбалско студио во живо, која е прва игра со дилер во живо која користи картички достапни во Северна Америка. Играта исто така ја има својата варијанта во прво лице лансирана во септември 2022 година. 

Покрај Њу Џерси, Evolution Gaming има заповедно присуство во други северноамерикански држави. Агрегаторот на содржината на казиното беше првиот што ги лансираше своите казино игри во живо во Мичиген, Њу Џерси, Конектикат и Западна Вирџинија. Значи, слободно може да се каже дека сосема новото студио ќе им служи на играчите во сите овие региони. 

Силна побарувачка за еволуција во Њу Џерси

По објавувањето, главниот извршен директор на Evolution за Северна Америка, Џејкоб Клесон, коментираше дека лансирањето претставува возбудлива знаменитост за операциите на компанијата во Северна Америка. Тој рече дека целта на Evolution во Garden State е да им обезбеди на играчите најдобро можно искуство за забава со игри, притоа обезбедувајќи врвни казино сајтови во живо потребните игри и алатки за да останете напред. 

Извршниот директор за Северна Америка продолжи дека студиото е изградено по голема побарувачка на пазарот за наслови во живо на Evolution во Њу Џерси. Клаесон рече дека студиото ќе се грижи за нивните идни планови за проширување, бидејќи им го дава потребниот простор да продолжат да обезбедуваат нови игри во Њу Џерси. 

Како заокружување, Claesson коментира дека компанијата планира да лансира повеќе табели и игри во наредните недели и месеци. Тој исто така откри дека Evolution продолжува да ангажира дополнителни луѓе, вклучително и дилери на игри во живо, да го надоградат нивниот неверојатен северноамерикански тим. Службеникот вети нови возбудливи можности за операторите и играчите во Њу Џерси. 

Еволуционите наслови се лансираат во Панама со онлајн зделката Codere

Во другите вести за Evolution, компанијата на 15 декември објави дека склучила договор со Codere Online за лансирање во Панама. Codere Online е една од најзначајните сајтови за казино и спортско обложување во Панама, до која се пристапува преку www.codere.pa веб-страница. Операторот стана првиот сајт за коцкање кој е партнер со Evolution Gaming на новорегулираниот пазар на Панама iGaming. 

Договорот ќе овозможи играчите на казино во Панама да уживаат во живи наслови од брендовите на Evolution, вклучувајќи ги NetEnt, Red Tiger Gaming и Ezugi. Играчите ќе пристапуваат до наслови како Фудбалско студио, Crazy Time, Monopoly Big Baller и Lightning Roulette. Договорот ги опфаќа и врвните слот машини, вклучувајќи ги и новите изданија како Wonders of Christmas и In the Rabbit Hole. Сите игри се одобрени од строгиот одбор за контрола на игри на Панама.

Откако стави пенкало на хартија, шефот за операции на Evolution, LATAM, Моника Умања, рече дека компанијата е горда на продолженото партнерство со Codere Online во неколку јурисдикции. Умања додаде дека компанијата е воодушевена што оди во живо во Панама со Codera Online, бидејќи пазарот на iGaming во Латинска Америка е критичен за Evolution Group. 

Од своја страна, Сало Ледер, регионален менаџер за Codere Online во Латинска Америка, рече дека операторот е воодушевен што на гејмерите во Панама ќе им ги донесе најдобрите онлајн казино и слотови. Лејдер рече дека колекцијата вклучува варијанти во живо кои го повторуваат искуството на копното казино и иновативни слотови со неверојатна графика и возбудливи теми.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести