Топ 10 888 Gaming Казино Во Живо

Со казина во живо, луѓето кои копнеат за автентично искуство со казино сега можат да го добијат без да ја напуштат удобноста на своите домови. Сè што им треба е да се приклучат на казино со дилер во живо, да направат депозит и да играат кое било од класичните изданија во реално време. Додека некои казина користат сопствен софтвер за казино во живо, повеќето од нив се обраќаат кон развивачите за софтвер, а 888 Gaming е еден од водечките добавувачи.

На 888 Gaming, играчите на казината можат да уживаат во совршеното казино искуство на нивниот компјутер или паметен телефон додека се во пижами. Компанијата инвестираше многу во широк спектар на игри во живо, вклучувајќи класици како рулет, блек џек и бакара, кои ги снабдува со некои од најдобрите казина во живо.

За 888 GamingНајпопуларните игри во живо на 888 Gaming
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

888 Gaming е водечки играч во индустријата за игри. Компанијата со повеќе аспекти е реномирана софтверска компанија и доби широко признание за својата иновативност. Софтверот 888 се користи и на веб-страниците на компанијата и во други партнерски казина. Компанијата постои од 1997 година и со текот на времето растеше експоненцијално.

За 888 Gaming

888 Играњето е а развивач на казино игри што е исто така дел од гигантска компанија позната како 888 Holdings Public Limited. Лиценциран за работа во повеќе земји, вклучително и Обединетото Кралство, Италија, Шпанија и неколку американски држави, развивачот е несомнено еден од врвните провајдери на софтвер во казина во живо. Колку е за почит доволно говори и фактот што котира на Лондонската берза.

888 Gaming е основана во 1997 година од двајца браќа, Шакед и Бен Јицак, во Антигва. Беше лансиран истата година како Virtual Holdings Limited. Четири години подоцна (во 2002 година), фирмата го лансираше Reef Club Casino, како и онлајн покер игра со повеќе играчи позната како Pacific Poker. Следната година 888 Gaming доби лиценца во Гибралтар.

Раст и производи

По стекнувањето лиценца за Гибралтар, 888 Gaming го пресели своето седиште од Антигва во Гибралтар. Во 2008 година, давателот го прошири своето присуство на четири главни сектори за игри на казино, вклучувајќи казино игри, спорт, покер и бинго. Денес, тој е еден од најреномираните даватели на казино игри во индустријата, обезбедувајќи и RGN и игри со дилери во живо до стотици казина, од кои некои се управувани од самата компанија.

Со портфолио од над 200 наслови, 888 Gaming е еден од гигантските добавувачи на игри денес (од 2022 година). Некои од неговите значајни наслови вклучуваат Wild Gambler, Midas Millions и Deal or No Deal. Во однос на прогресивните слотови за џекпот, се издвојуваат трилерот A Nightmare on Elm Street, Ирските богатства инспирирани од фолклор и Подемот на фараоните со египетска тематика. Понудите на дилерите во живо вклучуваат рулет, блек џек, бакара, покер со три карти и покер на Карибите.

Поддржани јазици

Игрите на 888 Gaming може да се играат на најмалку десетина јазици, вклучувајќи англиски, француски, шпански, шведски, кинески, јапонски, турски, руски, португалски и германски. Шансите се дека играчите на играта во живо ќе најдат и крупие кој може да зборува на нивниот мајчин јазик.

Единствени карактеристики на 888 Gaming

Инвеститорот може да се пофали со импресивен кабинет за трофеи, вклучувајќи го следново:

  • Оператор на годината на EGR (пет пати)

  • Gaming Intelligence казино на годината 2015 година

  • Изборот на Global Gaming за најдобар дигитален оператор на годината (2014).

    Нејзините игри се развиваат со користење на HTML5, програмски јазик кој гарантира беспрекорно да работат на кој било уред што некој го користи, вклучувајќи iOS, Windows и Android.

Најпопуларните игри во живо на 888 Gaming

Кога станува збор за казино во живо игри, извонредност во испораката на услуги значи способност на развивачот да ги идентификува потребите на играчите и да креира игри за да ги задоволи тие потреби. Оваа изјава го резимира 888 Gaming како одличен развивач на игри со дилер во живо. Како што беше споменато претходно, портфолиото на игри со дилери во живо на компанијата доаѓа преполно со сите класични игри на маса кои ги имитираат автентичните табели во Вегас. Во игрите со дилери во живо, акцијата не е поттикната од генератор на случаен број; наместо тоа, тоа е дилер со луѓе што седи на спротивната страна од екранот на играчот, а непрекинат пренос во живо значи дека играчите можат да видат сè без секунда одложување.

  • Рулет за дилер во живо

Оваа класична игра со казино е популарна поради тоа колку е лесно да се игра. Можеби уште една предност е тоа што една маса за рулет во живо може да прими многу играчи. Не е важно колку облози се ставени; ниту еден поединечен облог не влијае на друг. Така, играчите секогаш можат да се појават во кое било казино во живо 888 Gaming и да најдат место во во живо рулет маса.

  • Во живо дилер Блек Џек

888 Gaming разбира колку е популарна блек џек во живо е, и затоа компанијата реши да оди на големо на оваа. Во оваа игра, играчите се трудат да ја победат раката на дилерот без да надминат 21. Играта е исто така едноставна, со играчите дозволено да се поделат или удвојат само при нивниот прв потег. Со само 1 $, може да се најавите во омиленото казино и да играте блек џек во живо од 888 Gaming. Играчите на бакара во живо можат да видат како дилерот меша карти, што значи дека играта е секако далеку подобра од нејзината компјутерски генерирана верзија.

  • Во живо дилер Baccarat

Бакара во живо доаѓа со еден од најниските рабови на куќи во казино индустријата, што го прави идеален избор за играчи со мал буџет. Овде играчите се обложуваат за тоа кој ќе има подобра рака, помеѓу „банкарот“ и „играчот“. Постои и облог со нерешени, кој обично е редок, но се исплаќа подобро.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Еволуцијата се придружува на 888 во Њу Џерси
2019-08-15

Еволуцијата се придружува на 888 во Њу Џерси

„Гејмингот на Evolution има прилично добро партнерство со компанијата 888. Повеќето го сметаат за најпопуларен софтверски пакет за казино кога станува збор за игра со дилер во живо. Не е шок што еволуција и 888 одлучија да го обноват и да го продолжат своето партнерство.