Топ 10 Absolute Live Gaming Казино Во Живо

Кога станува збор за добавувачи на софтвер за казино кои ја премостуваат старата и новата технологија, Absolute Live Gaming (ALG) се издвојува. Длабокото искуство и знаењето за казина од тули и малтер и даваат предност на компанијата пред конкурентите. Тие главно се фокусираат на обезбедување игри во живо со разновидни поставки за помали казина до кои може да се пристапи насекаде.

Многу се труди да се усвојат нови верзии на софтвер за казина во живо. За ова прашање, на ALG му е полесно да го комбинира она што веќе постои со модерни пакети кои ќе работат во тандем. Секој што го чита овој преглед може да се запраша: Која е историјата на Absoute Live Gaming во казина во живо? Каде се наоѓаат студијата? Кои карактеристики и игри ги носи ALG?

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

За Апсолутно игри во живо

Обезбедувачот на игри во живо е основан во 2019 година од двајца професионалци од индустријата, Антон Баргел и Евгениј Полубабкин, сегашниот КОО. Дуото има над 14 години искуство во производството на игри со дилер во живо. ALG е сертифицирана компанија која соработува со SoftSwiss, водечки снабдувач на iGaming на онлајн обложувалници.

За безбедносни цели, ALG работи само со целосно регулирани платформи со дилери во живо. Повеќето од нејзините партнерски страници држат лиценци од Комисијата за коцкање во ОК, Комисијата за контрола на коцкањето во Алдерни, Органот за игри на среќа на Малта и Комисијата за коцкање Курасао. Компанијата е лиценцирана од QUINEL.

ALG е меѓу најновите добавувачи на софтвер за казино во живо со постојана експанзија во изборот на игри. Играта со рулет зазема најголем дел од инвестицијата на брендот, но иднината може да има изненадувања. Со користење на пробивни техники, компанијата испорачува онлајн забава богата со функции, прилагодување и флексибилност на глобалната публика. Покрај напојувањето а казино со дилери во живо, ALG нуди решенија со клуч на рака за непречено коцкање од моментот на пријавување до уплата. Како дел од своите back-office услуги, ALG обезбедува корисничка поддршка и опции за задржување на клиентите.

Уникатни карактеристики на Absolute Live Gaming

ALG е сè уште млад центар, но напредува со неколку претпријатија од светска класа. Тешко е да се замисли бројот на признанија кои компанијата ќе ги добива во иднина. Развивачот на софтвер обезбедува различни алатки за да им помогне на операторите да ги водат најдобрите казина во живо и ефикасно да управуваат со нив.

algNet

Слоганот на Absolute Live Gaming е да се постигне величина преку соработка. За да се натпреваруваат со ветераните, тие воведоа algNet производи. Повеќето од најдобрите софтвери за коцкање ги емитуваат своите игри од стручно дизајнирани студија и се фокусираат само на онлајн казина. И покрај нивниот атрактивен дизајн, им недостасува вистинскиот казино дух кој е суштински за играчите кои ги сакаат традиционалните искуства со игри. За среќа, ALG користи algNet во вистински казина со седиште во Малта (Portomasso, Princess и Oracle). Пристапот го олеснува инкорпорирањето на копнените машини во канал за пренос во живо. Значи, давателот може да биде партнер со кое било лиценцирано казино и да ги пренесува достапните табели за игри. Со таква крос-платформа, играчите можат да уживаат и во светот на онлајн и офлајн казина.

Реализам

ALG игрите немаат ексцентрична графика или светкави звуци. И покрај ова, тие прикажуваат чувство на автентичност слично на копнените објекти. Дури и со ограничена библиотека со игри, обложувањето со ALG никогаш не е досаден момент. Безбедноста е значаен аспект на секое искуство со коцкање бидејќи директно влијае на корисничкото искуство. Нејзиното партнерство со легендарните казина ги уверува обложувачите дека не добиваат ништо помалку од врвен квалитет.

Некои карактеристики што го поттикнаа ALG до врвот се позајмени од SoftSwiss. Тие вклучуваат:

 • Најсовремени HD камери
 • Лесна софтверска рамка
 • Целосно сертифицирани платформи за игри
 • Професионално обучени дилери
 • Безбедна средина за игри
 • UI на повеќе уреди
 • Повеќе јазици

Апсолутно студио за игри во живо

Absolute Live Gaming има седиште во Украина. Забележителен аспект на ова провајдер на софтвер за казино во живо е тоа што нивните игри не се емитуваат од персонализирани студија каде дилерите се снимаат на OCR камерите. Наместо тоа, содржината на казиното е преземена од копнени претпријатија. Акциите ќе се случуваат во реално време од околу 50 авении. Некои ALG казина работат на непознати локации, но најдобрите места доаѓаат од Малта и Романија. Тие не се преполни со воочлива графика. Наместо тоа, играчите се добредојдени од сертифицирани и љубезни дилери од вистинска коцкарница.

Малта е жешка точка за забава базирана на казино. На островот, ALG има удел во казина брендови кои се добро познати. Тие установи се управувани од високо квалификувани крупиери. Има дури и академија за обука на дилери за тоа како да ги насочат акциите на масата.

Јазик

Бидејќи англискиот е официјален јазик во островската земја, сите крупиери зборуваат течно англиски за да можат да комуницираат со публиката од речиси сите земји во светот. Од друга страна, казината на ALG, стримувани од Романија, презентираат најсовремени наслови за игри што може да се играат низ сите компјутерски оперативни системи. Дилерите од оваа локација зборуваат и англиски и романски.

Што е толку одлично со Absolute Live Gaming Casino Studios?

Концептот на ALG се фокусира на обезбедување на операторите за обложување достапни решенија. Компанијата ги разбира борбите низ кои минуваат куќите за игри обидувајќи се да ја проследат нивната содржина во реално време. Најголем предизвик се трошоците за инсталирање на студиска опрема. Со комбинирање на algNet и традиционалните поставки на казино, ALG може да донесе модернизирано искуство во веќе добро познатото казино опкружување. Обезбедувачите на софтвер за коцкање преку Интернет се домаќини на повеќе маси за рулет од која било друга игра. Но, бројот на табели расте од ден на ден, па во тек се нови дополнувања.

Дури и со традиционален казино амбиент, играта се чувствува ажурирана. Има ниво на генијалност што се постигнува кога старото ќе се сретне со новото. Вакви извонредни преноси се можни со камери со висока дефиниција. Со различни агли на гледање, играчите можат да имаат целосна контрола врз она што се случува. Тие можат да ги видат сите суптилни детали на табелите на чист интерфејс благодарение на транспарентната електронска мрежа на ALG.

Апсолутни игри во живо Најпопуларни игри

Оригиналните игри на маса што играчите вообичаено ги наоѓаат во физичко казино се она што го нуди ALG. Ова создава реална средина за играње без наметнување на сцена за виртуелна реалност. Друг извонреден квалитет на производите ALG е нивната стабилност и лесна градба. Обезбедувачот на дилер во живо е дизајниран да се спротивстави на неочекуваните проблеми и грешки, а со тоа да го олесни беспрекорниот процес на обложување. Овие игри се наоѓаат на легитимни платформи и имаат импресивни RTP, давајќи им на играчите поголема шанса да победат. Меѓутоа, новите играчи треба да започнат со помали, податливи облози. Покрај тоа, ALG игрите во живо се карактеризираат со неодоливи бонуси, брзи исплати и беспрекорна услуга за клиентите.

ALG игри во живо

Играчите кои се регистрираат во ALG казината ќе најдат серија омилени игри на сите времиња заедно со нивните многубројни варијанти.

Рулет

Како што беше споменато претходно, рулет во живо е главниот фокус на врвните ALG сајтови. Постојат неколку наслови на рулет, вклучувајќи:

 • Автоматски рулет
 • Стандарден рулет
 • 360 рулет
 • Oracle рулет
 • Црн рулет
 • Бел рулет
 • Апсолутен казино рулет

Вљубениците во казино кои претпочитаат тивка акција честопати избираат автоматски рулет, кој има механичко тркало. Без оглед на лобито на играта, интерфејсот на Auto Roulette на ALG останува ист. Веднаш откако играчот ќе кликне на копчето за играње, тие се одведени во казино каде што се случува вистинското дејство, а не во фабрикувано студио. Тие ќе уживаат во јасен поглед со прецизно склопени агли на камерата. Облозите се ставаат со контроли на масата за рулет во живо.

Автоматските машини, наместо вистинските крупиери, ќе ги пресметаат резултатите во копнениот излез и ќе ги проектираат на екраните на локацијата на казиното во реално време. Играта е скоро како онаа на стандардниот рулет каде обложувачите се обложуваат со неколку удари со мобилниот телефон. Во случај на грешка, на екранот ќе се прикаже известување.

ALG неодамна додаде бакара и блек џек наслови кои наскоро ќе бидат во живо. За среќа, постојат демо верзии на овие игри; оттука играчите можат да ги тестираат своите вештини пред да истражуваат во обложување со вистински пари.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Зошто казината на Absolute Live Gaming се малку поинакви?

Наместо да дизајнира игри со пренос во живо, ALG носи копнени табели за казино во казино
сајт. Поставката изгледа и се чувствува повеќе како вистинско казино од тули и малтер отколку како претерано студио. Сите класични табели се вклучени за да одговараат на различните преференции на играчите. Тие исто така имаат широк спектар на опции за обложување за случајни гејмери и високи ролери.

Дали клиентите агенти во ALG казината се доверливи?

Поддршката за корисници на ALG е достапна 24/7 за да се решат техничките дефекти и да се одговори на сите прашања што може да ги имаат клиентите.

Дали стандардниот рулет е ист на сите ALG платформи?

Основните правила за рулет се применуваат во сите казина со дилери во живо со софтвер ALG. Само неколку аспекти како што се RTP и системот за исплата се разликуваат од една до друга локација.

Дали игрите од мрежата ALG се наместени?

Игрите на ALG се тестираат за правичност пред да бидат објавени на платформи за пренос во живо. Покрај тоа, тие се хостирани само во регулирани казина. Повторно, ALG е сертифициран и управуван од индустриски експерти и партнери како SoftSwiss.

Дали ALG е достапен само за казина во одредени земји?

Содржината за игри од ALG е прикажана на многу платформи за коцкање од целиот свет. На играчите од сите страни на светот им е дозволено да играат игри на ALG.

Каде може да се најдат ALG игри во живо?

Заинтересираните играчи можат да ги проверат и споредат сите платформи со софтверот Absolute Live Gaming на страницата Live CasinoRank. Веб-страницата ги претставува најдобрите казина во живо засновани на безбедност, промоции, разновидност на игри и практичноста на начините на плаќање.

Колку може да се обложи на рулет преку ALG?

ALG нуди низа облози на рулет каде што играчите можат да се обложуваат со нешто од 0,10 центи до 4.000 евра.

Дали е достапно коцкање во стилот на Лас Вегас во ALG казината?

Благодарение на услугите за HD стриминг од ALG, играчите можат да ја добијат таа атмосфера во Лас Вегас во удобноста на нивните домови или додека се во движење. Насловите на ALG имаат едноставен интерфејс што функционира на сите платформи.

Кој е најдобриот начин за победа на ALG игрите??

Прво, сите обложувачи треба да знаат дека игрите со дилер во живо немаат загарантирана добивка. Најдобар совет е да изберете игра со висок RTP и да ги разберете правилата и стратегиите на играта. Идејата за обложување со пари што не може да си дозволите да изгубите е немудра.

Дали ALG се залага за одговорно коцкање?

ALG е посветена на заштита на поединците од прекумерно обложување што често води до финансиска штета. Има максимален лимит за депозит за секој систем на плаќање во софтверот, било да е тоа кредитна картичка, е-паричник или директен банкарски трансфер. Сите казина напојувани од ALG играат голема улога во намалувањето на проблематичното коцкање преку обезбедување на упатства за одговорно коцкање на нивните веб-страници. Тие вклучуваат практикување самоизолација, правилно управување со банкротот и терапија со коцкање. Операторите, исто така, соработуваат со реномирани организации како GambleAware за професионален совет и поддршка.