Најдобри сајтови за играње игри во живо на Atmosfera 2024

Развивачот на софтвер iGaming Atmosfera е специјализиран за игри во казино во живо и комбинира преноси во живо директно од неговите студија преку логика на играта и интерфејси. Компанијата е еден од најпосветените добавувачи во Русија за врвни веб-страници за бинго. Иако е млада компанија, Atmosfera изгради реномирана слика во индустријата за игри.

Како дел од својата мисија, Atmosfera се стреми да создаде висококвалитетни, иновативни производи за коцкарите и зачувува одлична средина за игри додека ја унапредува индустријата. Некои од угледните казина во живо на Atmosfera се истакнати во овој преглед.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

За Atmosfera

Атмосфера е компанија со седиште во Русија која започна со работа во 2017 година. Во 2020 година, тие учествуваа на изложбата ICE во Лондон. Ова следеше веднаш по лансирањето на нивните први производи и собраа над 10 наслови за библиотеката за игри. Компанијата го проширува своето портфолио на игри со нови наслови од 2021 година. Денес, тие имаат канцеларии во Малта, Москва, Рига и Ереван. Над 50% од засегнатите страни, предводени од Јури Ермантраут, извршен директор, се лоцирани во земјите од Латинска Америка, особено во Бразил.

Во текот на нивните први квартали, компанијата честопати беше насловна во мејнстрим печатот со објавување на партнерства со големи даватели на игри во живо, како што се BetConstruct, SoftGamings и SoftSwiss. Оттогаш, Atmosfera создаде а казино во живо лобира за некои од најголемите платформи за коцкање во Русија и европските земји. Во моментов, овие страници поддржуваат англиски и руски, но наскоро ќе бидат додадени повеќе јазици. Уникатната содржина за игри е поддржана со лиценца од Курасао.

Единствени карактеристики на Atmosfera

Некои казина во живо избираат да имаат дилери да ги презентираат своите игри, додека други не. Спротивно на тоа, на провајдер на софтвер Atmosfera целосно ја редизајнира околината за игри за да даде целосно ново искуство, наместо да се натпреварува со типични игри на казино во статична или зголемена поставка. Целта е да се испорачаат естетски привлечни игри во живо од простор кој имитира вистинско казино во Монако или Лас Вегас. Тоа, рече, играчите можат да очекуваат карактеристики како што се:

 • Градење на неизвесност
 • Остра графика
 • Оригинални саундтракови

АПИ интеграција

Единствена карактеристика на софтверот за дилер во живо на Atmosfera е неговата способност да се интегрира во онлајн казино што е можно побрзо. Ова е овозможено со унифицирана интеграција на API од нивниот партнер, SoftGamings. Понатаму, модулот за интеграција нуди пристап до над 10.000 игри од околу 100 провајдери, со високи стапки на исплата, фер игра и модерен дизајн.

Технологии

Бидејќи Atmosfera ја користи најновата технологија HTML5, нивните игри се оптимизирани за сите уреди и се прилагодени на најновите трендови во индустријата.

Мобилни игри

Друг суштински квалитет на казината на Atmosfera е мобилната компатибилност. Сајтовите работат на мобилни и десктоп уреди. Игрите на Atmosfera може да се играат на iOS, Android и други оперативни системи. Достапни се и преку игра со прелистувач; оттука, нема потреба да преземате датотеки. Покрај тоа, постојат опции за режими на играње портрет и пејзаж.

Бонуси и промоции

Библиотеката за игри на Atmosfera доаѓа со различни бонуси и промоции за играчи на казино. Повторно, самостојниот бонус систем на SoftGamings нуди повеќето од бонусните функции како што се совпаѓање на депозити, нивоа на лојалност итн.

Студио Атмосфера

Првично, Atmosfera имаше студиа за игри во живо во Русија, но подоцна ја прошири филијалата во Ерменија, каде што се управувани од преку 120 дилери и домаќини. Компанијата воведе Академија за презентери на игри за да ги обучи ТВ-водителите и да обезбеди врвни перформанси во студиото. Тимот од професионалци, кој го сочинуваат програмери, дизајнери и аналитичари, емитува игри преку интернет и сателит. Тие се задолжени да се погрижат уникатните казино игри да бидат непрекинати деноноќно.

Користејќи ги најновите иновации во видео емитувањето, компанијата обезбедува ексклузивни преноси во живо. Со сертифицираните машини за игри, најновата игра механика и визуелни ефекти, тие обезбедуваат вистинска игра и највисоко ниво на забава. Нивните иновативни детали се причината зад добро осмислениот кориснички интерфејс кој ја трансформира типичната перцепција на атмосферата за коцкање. Дополнително, Атмосфера има лото машини со загарантирани цртежи 24/7. Инвеститорот работи на студио за блек џек и бара да го надгради студиото Live Roulette.

Најсовремени решенија за студио

Флексибилноста на студијата Atmosfera им дава конкурентна предност. Нивните уникатни продажни точки може да се сумираат на следниов начин:

 • Иновативно визуелно решение за студија
 • Чувствителни на потребите на партнерите и брзо се прилагодуваат
 • Услуга која е флексибилна во сите области

Овие квалитети и овозможија на Atmosfera да потпише над 10 партнерски договори за следните неколку години. Во едно неодамнешно интервју, извршниот директор тврди дека тие ќе создадат атмосфера што ги одразува вредностите на доверба, доверливост и експертиза. Ова треба да ги доведе играчите во добро расположение додека ја играат својата игра со дилери во живо кои исто така ги имаат овие вибрации.

Можноста да се соберат група истомисленици, инвеститори и експерти за игри ја поттикна идејата зад оваа компанија. Самото име го опфаќа целиот концепт. Atmosfera се стреми да создаде извонредно опкружување што може да се почувствува внатрешно и надворешно со партнерите и крајните корисници.

Игри во живо на Atmosfera

На портфолио на казино игри во живо се состои и од игри со помош на луѓе и од механички рендерирани игри. Насловите се достапни за пренос во живо 24/7. Со учтивост на SoftSwiss, казината на Atmosfera сега вклучуваат американски бинго рулет, европски бинго рулет и рулет во живо во студиото. Околу 225 слотови во живо со фер игра и високи стапки на исплата сега се достапни во преку 700 слот машини. И покрај скромната библиотека на игри на Atmosfera, има многу разновидност во неа.

Европски бинго рулет

Ова е уникатна игра од типот на лото во која обложувачите се обложуваат на броевите што треба да се извлечат. Апаратот за лотарија содржи 37 топки, секоја со одреден број. Повеќето од облозите се како оние на европскиот рулет, вклучувајќи облози за колони/дузина. Облогот со еден број има потенцијал за победа до 35:1. Играчите имаат 30 секунди да ги направат своите предвидувања, додека извлекувањето трае околу една минута.

Американски бинго рулет

За разлика од европскиот бинго рулет, кој се состои од 37 опции за обложување, американскиот бинго рулет им дозволува на обложувачите да се обложуваат на броевите од еден до 38. Ако играчот правилно го предвиди бројот што ќе испадне од дозерот за топка, тие победуваат. Шансите за победа се многу слични во стандардното тркало на рулет.

Рулет во живо

Рулет во живо ја зема класичната форма на европското рулет, со една единствена нула. Секој отвор на тркалото има број на облог или боја. Надворешните опции за обложување вклучуваат непарни/парни броеви, ниски/високи бројки, десетици итн. Стапката на исплата за директни облози е 35:1, додека остатокот може да биде 1:1 (облози во боја) или 17:1 (поделени облози).

Музичко тркало

Ова е игра во живо со средна нестабилност со разновидни саундтракови. Фановите на Прагматичното мега тркало ќе ја најдете оваа игра привлечна. Вистинските дилери ја организираат играта со оптимистичка музика со електронски дисплеи. Неговиот максимален облог е 1.000 евра, а просечниот процент на враќање на играчот е 95%. И обичните плеери и високо-ролерите уживаат во Music Wheel на мобилни и десктоп платформи.

Воен брод

Заснована на познатата игра на табла Battleship, оваа игра бара од учесниците да го победат најголемиот можен број бродови. Уништувањето на сите воени бродови во најкраток временски рок нуди повеќе фантастични награди. Секоја карта на воен брод содржи 90 броеви, додека борбените бродови може да бидат од два до четири. Овие бројки се извлекуваат во стил на лотарија.

Некои од игрите во стил на лотарија од Atmosfera не се изведуваат од живи крупиери, вклучувајќи го следново:

 • Обложувајте се на покер
 • Блек Џек
 • Бакара
 • Кено
 • Бинго
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Дали Atmosfera стримува од вистински казина?

Да. Atmosfera емитува игри во живо директно од вистински казино студија во Русија и Ерменија. Сите игри се емитуваат во HD квалитет, кои работат постојано за да им дадат на играчите автентично искуство во казиното.

Дали локациите на Atmosfera се безбедни?

Да. Atmosfera овозможува безбедни и сигурни места за коцкање. Користејќи авангардни методи за шифрирање, тие ги штитат играчите додека ја одржуваат довербата, правичноста и транспарентноста. Секоја игра во портфолиото е проверена од реномирани комисии за коцкање.

Дали Atmosfera тече и од САД?

Не. Во моментов, Atmosfera нема студија во САД. Но, бидејќи тоа е релативно нова компанија со голем интерес за партнерство со индустриски гиганти, тие наскоро би можеле да стапнат во САД.

Дали масите на Atmosfera се појавуваат на многу локации за казино?

Списокот на казина напојувани од Atmosfera постојано се развива, особено на азискиот и европскиот континент. Моментално има ограничен број локации, но несомнено ќе расте во месеците што доаѓаат.

Дали игрите на Atmosfera се достапни во ОК?

По успешното учество на изложбата ICE што се одржа во Лондон, Atmosfera потпиша неколку договори кои отворија можности да допре до публиката во ОК.