Рангирање на најдобрите EntwineTech казина во живо

Кога зборуваме за најголемите светски провајдери на софтвер за казино во живо, многу луѓе мислат на оние како Evolution Gaming, NextGen, Microgaming, NetEnt или други познати провајдери на софтвер. Гледајќи го огромниот број на казина кои нудат игри од овие провајдери, може да се прости. Сепак, постои едно име што често се занемарува - тоа е EntwineTech. Со игри достапни во најмалку 80 различни казина, не е толку тешко да се разбере зошто давателот заслужува да биде спомнат во истиот здив како и другите врвни провајдери на софтвер. Еве една сеопфатна анализа на оваа компанија.

За EntwineTechEntwineTech StudiosНајпопуларните игри на EntwineTech
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

За EntwineTech

EntwineTech се роди во 2004 година, под името Enterasia. 15 години подоцна (во 2019 година), компанијата се ребрендираше во EntwineTech. Нивната главна цел, од самиот почеток, беше да обезбедат софтвер за казино во живо на азиските онлајн казина. Фактот дека нивните први канцеларии биле поставени на Филипините го потврдува тоа.

Иако игрите во казино се светски феномен, секој регион има свои специфични преференции. На пример, познато е дека гејмерите во Југоисточна Азија се заљубуваат во титули како Dragon Tiger, baccarat, рулет и Sic Bo. Токму тоа започна да го нуди EntwineTech. Во тоа време, игрите во живо сè уште беа во фаза на формирање и немаше многу такви игри лесно достапни. Наспроти позадината на оваа ситуација, EntwineTech ќе дојде како Божји дар.

Легитимност

Како и другите реномирани провајдери, EntwineTech извлекува доверба кога станува збор за правни работи. Имаат две лиценци на Филипините: едната од FCLRC (Прва корпорација за одмор и одморалиште на Кагајан), а другата од PAGCOR (Филипинска корпорација за забава и игри). Дополнително, компанијата е лиценцирана на Островот Мен, почитуван регулатор за коцкање во Европа и пошироко. Оттука, платформите за игри EntwineTech се едни од најдобрите казина во живо кога станува збор за безбедноста и правичноста.

Единствени карактеристики на EntwineTech

Пред да навлезете во карактеристиките на давателот, важно е да погледнете што постигнала компанијата во однос на меѓународните награди. На таков конкурентен пазар на коцкање каде што секој провајдер се труди максимално, дури и номинацијата за награда е достигнување, а камоли да ја освоиме. Импресивните номинации и споменувања на компанијата вклучуваат:

 • Номинација за Азиски оператор за игри во живо на годината од наградите eGaming - 2009 година

 • Номинација за најдобар софтвер од страна на Меѓународните награди за игри - 2010 година

 • Star of Software Company од First Cagayan

  Зборувајќи за игри во живо, EntwineTech е почитувано име во казина во живо, нудејќи различни различни верзии на рулет, бакара, блек џек (една верзија), Dragon Tiger и Sic Bo. Овие игри може да се уживаат на повеќе јазици, вклучувајќи англиски, малајски и кинески. И додека игрите на почетокот страдаа од стриминг со низок квалитет, компанијата додаде повеќе функции на своите понуди за да ги направи играчите среќни. Денес, игрите на EntwineTech може да се играат во Full HD и на мобилен телефон. Дополнително, софтверот на компанијата нуди функции како што се модули за приклучување за банкарски трансакции, известување, управување со партнери и развој на бонус програми.

Мобилна моќ

Мобилната моќ на развивачот е можеби најдобро прикажана во нивниот n2-LIVE, најсовремена мобилна платформа компатибилна со сите паметни телефони, вклучително и уредите со Android, iOS и Windows.

EntwineTech Studios

Како што беше наведено претходно, понудите на EntwineTech на почетокот не беа толку одлични. Тоа е затоа што компанијата беше многу зафатена со дотерување и тестирање на својот софтвер за да се осигура дека нуди работи со врвен квалитет. Оттука, инвеститорот не отвори студио веднаш по лансирањето. Меѓутоа, откако создаде стабилен производ и доби филипинска лиценца, давателот се здоби со доверба да го отвори своето прво студио во Манила, главниот град на Филипините.

Објектот во Манила не помина долго пред да го привлече вниманието на азискиот свет на казино во живо. Со оглед на тоа што повеќето провајдери на казино софтвер во Азија бараат ориентални слики, EntwineTech сакаше да внесе нешто свежо во крвните вени на азискиот пазар. Како резултат на тоа, компанијата некако успеа да ја комбинира атмосферата на Вегас со онаа од Макао. Ова беше ризичен пат бидејќи никој никогаш не замислуваше дека двете теми ќе се поклопат.

Како да на казино студио на Филипините не беше доволно, инвеститорот одлучи да отвори уште еден објект во Малезија за да им обезбеди подобро искуство на Малезијците. Денес, Малезијците можат да играат игри на EntwineTech додека се во интеракција со нивните домашни дилери што зборуваат малајски. Ова беше паметен потег, имајќи предвид дека коцкањето е многу популарно во земјава.

Латвиско студио

Во 2018 година, EntwineTech отвори студио во Латвија, со што стана првиот азиски провајдер на софтвер за казино во живо што лансираше таков објект на европско тло. Додека другите азиски провајдери (на пр., Asia Gaming) го следеа примерот, патоказот секогаш ќе се памети кога ќе се вртат страниците со историјата. Латвиското студио помогна да се намали притисокот врз филипинските студиа со тоа што се осигури дека мајчин англиски јазик сега се достапни за да му служат на европскиот пазар. За азискиот пазар, малезиските и кинеските говорници продолжуваат да се занимаваат со бизнисот за да се осигураат дека играчите нема да искусат никакви јазични бариери.

Најпопуларните игри на EntwineTech

Ако има еден развивач на софтвер што може да им помогне на сајтовите за онлајн казино да постигнат рамнотежа помеѓу слот игрите и масите, тоа е EntwineTech. Тоа е затоа што тие имаат остро око за блек џек во живо, рулет во живо и бакара во живо. Игрите се движат од класични варијанти до модерни наслови, сите емитувани од студиата во живо на давателот лоцирани во Азија и Европа. Компанијата развива и егзотични игри на маса, како што се Dragon Tiger и Sic Bo. Сите игри EntwineTech доаѓаат со иновативни карактеристики и одговараат и на почетниците и на високите ролки. Во однос на правичноста, насловите се тестирани со TST.

Игри во живо од EntwineTech

Блек Џек во живо

Во моментов, давателот нуди само една варијанта на блек џек: Блек Џек на голем екран. Во основа, ова е класичен блек џек на голем екран. Презентира повеќе опции за обложување, вклучувајќи обложување зад, парови и повеќе раце. Играчите се обложуваат директно на масата, а има и поставување на i-Shoe што се користи за читање на одговарањето и рангирањето на секоја поделена карта за да се обезбеди правичност.

Бакара во живо

Категоријата бакара на EntwineTech има многу варијанти, вклучувајќи ги следниве:

 • Супер 6 бакара

 • Поени Baccarat

 • Традиционален Бакара

 • Змеј Феникс Бакара

 • Змеј бонус Baccarat

 • ВИП Бакара

 • Пар бакара

 • Супер Бакара

  Додека основните правила на живо бакара се исти во сите варијанти, секоја варијанта доаѓа со дополнителна карактеристика за да ги поттикне интересите на играчите.

Рулет во живо

До четири рулет во живо варијантите може да се најдат во казината EntwineTech и тие го вклучуваат следново:

 • Рулет на голем екран

 • Азиски рулет

 • Европски рулет

 • 3D рулет

  Горенаведените варијанти на рулет малку се разликуваат врз основа на фактори како што се тркалото што се користи. Сепак, основите остануваат исти. На пример, 3D рулетот во суштина е добро изведена фантастична верзија на оригиналниот рулет.

Змеј и тигар со повеќе порти

Ова ги спојува стандардните правила на змеј тигар со митови. Играта има три порти: портите на Рајот, Човечката и Земјата, при што секоја дава различни шанси за обложување. Играчите можат да се обложуваат на една или повеќе порти во движење.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Какви игри обезбедува EntwineTech?

EntwineTech се фокусира исклучиво на обезбедување игри со дилери во живо, вклучувајќи рулет, блек џек и бакара. Освен за блек џек, игрите доаѓаат во повеќе верзии, така што играчите имаат слобода да изберат што најмногу ги интересира. Други наслови на оваа компанија вклучуваат Dragon Tiger и Sic Bo.

Дали Entwine игрите се наместени?

Игрите EntwineTech се сертифицирани како фер и редовно се ревидирани од Technical Systems Testing, реномирана независна организација за тестирање. TST е директна подружница на Gaming Labs International. Оттука, нема шанси игрите да се наместени. Покрај тоа, фирмата е лиценцирана од филипинската влада и владата на Островот. Секој развивач мора да ги штиклира сите полиња што се однесува до квалитетот и безбедноста пред да добие печат на одобрение од кој било од овие регулаторни органи.

Каде се наоѓаат студијата EntwineTech?

Инвеститорот има студија во три земји, вклучувајќи ги Филипините, Малезија и Латвија. Сепак, нивните седишта се наоѓаат на Филипините.

Каде може да се играат игри на EntwineTech?

EntwineTech работи со најмалку 80 носители на лиценца (онлајн казина). Ова значи дека играчите можат лесно да најдат казино со дилери во живо од EntwineTech на интернет. Играчите треба да се пријават во едно од овие казина за да пристапат до игрите. Овие казина главно работат на азискиот пазар, но може да се најдат и на европскиот пазар.

Кои јазици ги зборуваат дилерите во живо на EntwineTech?

EntwineTech вработи стотици домашни дилери кои зборуваат англиски и кинески за да се грижат за своите клиенти во Европа и Азија, соодветно. Има и дилери кои зборуваат малајски за играчи кои не се задоволни со англискиот и кинескиот јазик.

Дали игрите EntwineTech се поддржани од мобилни телефони?

Да. Всушност, многу малку програмери покажаа мобилна моќ подобро од EntwineTech. Како прво, нивните игри се развиени во HTML5. Второ, компанијата може да се пофали со таканаречената мобилна платформа n2-LIVE која работи непречено на буквално сите паметни телефони, вклучувајќи ги и iOS, Android и Windows телефоните.

Како може да се победи на игрите EntwineTech?

Игрите EntwineTech, како и сите други казино игри, се засноваат на среќа, освен за игри со вештини. Значи, нема гаранција дека играчите можат да победат. Најдобар начин да му пристапите е да ги играте игрите за забава и забава. Сепак, победата не е изненадување за играчите со добра стратегија и среќа.

Дали EntwineTech обезбедува некакви покер маси или слотови?

Засега, компанијата не создава никакви покер маси или слотови. Наместо тоа, се фокусира на бакара, рулет, блек џек, змеј тигар и Сик Бо. Но, работите може да се променат во дел од секундата, и во зависност од побарувачката, нема да биде изненадувачки да се видат слотови EntwineTech и покер маси таму.

Дали табелите EntwineTech имаат повеќе агли на камерата?

Па, тоа зависи од играта што ја игра. На пример, масата за рулет доаѓа со два агли на гледање.

Кои варијации на бакара се наоѓаат во казината EntwineTech?

EntwineTech создава широк спектар на варијанти на бакара, вклучувајќи Super 6 Baccarat, Traditional Baccarat, Points Baccarat, Baccarat Pair, Super Baccarat, VIP Baccarat, Dragon Phoenix Baccarat и Dragon Bonus Baccarat.