Топ 10 Fazi Interactive Казино Во Живо

Казината во живо станаа омилени на играчите поради една едноставна причина: тие обезбедуваат автентично искуство со игри. Но, кои се креаторите на овие игри? Па, Fazi Interactive, провајдер на софтвер со средна големина, е еден од нив. Иако главниот фокус на компанијата можеби не е на игрите во живо, играчите можат да бидат сигурни дека компанијата развива пристојна колекција на производи во живо што би можеле да им дадат беспрекорно искуство со игри. Оние играчи кои бараат производи на Fazi, треба да знаат нешто или две за развивачот, и тоа е она за што се работи во овој дел.

За ФазиФази студиаНајпопуларните игри на Фази
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

За Фази

Иако Фази не е познат на многу луѓе, тоа не е ново во индустријата за игри. Основана во 1991 година, компанијата е еден од врвните провајдери на софтвер во Србија. Седиштето е во Ниш, третиот по големина град во Србија. Како и во многу други казина во живо, добавувачите на софтвер во тоа време на нејзиното основање, компанијата се фокусираше на опрема за казино од тули и малтер, станувајќи еден од најголемите иноватори за автоматски рулет.

Целта на Фази во 1990-тите беше да ги направи казино игрите во живо достапни за секој играч. Во тоа време, многу установи за игри не сакаа да инсталираат електронски тркала за рулет, а главните пречки беа бавниот производствен процес и високата потрошувачка на енергија. За среќа, Фази дојде да ги искорени овие пречки.

Интересно е да се забележи дека Фази, исто така, создава инфо табли и табли со резултати со LED напојување. Впрочем, лесно можеше да се најде семафор Фази на српските стадиони. Тоа е импресивно на стара, но прогресивна компанија.

Златното доба на провајдерот пристигна во раните 2000-ти, по воспоставувањето на серија од неговите електронски терминали за рулет. Денес, машините на компанијата красат многу онлајн казина и обложувалници во живо во Европа, па дури и пошироко.

Производство на игри во живо

Неодамна, Фази одлучи да се нурне во развојот игри со дилери во живо за онлајн казина. Преку помошта на одделот за слотови, компанијата ќе продолжи да ги шири своите крилја на глобалниот пазар на игри. Следствено, Фази е лиценциран во петнаесет земји, вклучувајќи ги Обединетото Кралство, Португалија, Шпанија, Колумбија, Романија и Мексико. И иако не е на брановата должина на Evolution Gaming, давателот ги има сите знаци на светла иднина. Гледајќи ја нејзината клиентела и наплатата на лиценци, нема сомнеж дека фирмата ќе биде сила со која треба да се смета во годините што доаѓаат.

Од 2022 година, Фази е развивач на европски рулет во живо, рулет со тројна круна, ВИП рулет и рулет Лукс. Овие може да се репродуцираат на англиски, иако постои надеж дека повеќе јазици ќе бидат поддржани во иднина бидејќи одделот за дилер во живо на компанијата продолжува да расте.

Единствени карактеристики на Фази

Бидејќи игрите во живо на Fazi се лишени од анимации или преноси со висока дефиниција, тоа значи дека тие можат да работат непречено на постари уреди, вклучително и паметни телефони и таблети. Сите корисници на уреди со Android, Windows и iOS се опфатени. Релативно едноставниот кориснички интерфејс во комбинација со мала потрошувачка на RAM меморија е идеален за играчи кои не можат да си ги дозволат најновите уреди на Samsung или Apple. Дали е ова прикриен благослов? Секако. Всушност, игрите Fazi се подобри на телефони отколку на компјутери, бидејќи мобилните играчи нема да го сфатат недостатокот на HD стриминг. Сите игри Fazi доаѓаат со одлични бонус функции во играта. Ова е типично за врвни даватели на софтвер за казино во живо.

Фази студиа

Студиото на Фази се наоѓа во Ниш, Србија. Ова казино студио во живо е местото каде што се пренесуваат повеќето од игрите со дилер во живо на провајдерот. Исто така, важно е да се напомене дека објектот во Ниш беше првото студио на инвеститорот. Но, компанијата поседува и студио во Белград, главниот град на Србија. Со оглед на тоа што две од варијантите на рулет во живо на компанијата (Лукс рулет и ВИП рулет) се преноси во живо на електронско тркало, компанијата направи се што е на дофат за да обезбеди автентично искуство со игри.

Внатре во своите студија, Fazi инвестираше во HD камери за да обезбеди играчите да го видат секој дел од дејството со јасен квалитет. Аглите на камерата се кул, додека нивните дилери се доволно пријателски настроени за да ја подобрат целокупната атмосфера. И иако нема функции за разговор на масите, тоа не ја одзема кул атмосферата на студијата. Камерите се поставени под повеќе агли за играчите да можат да го изберат погледот што го сакаат.

Јазици на дилерите во живо

Со своите корени во Србија, нема сомнеж дека главниот пазар на Фази е Европа. Значи, не е изненадување што секое онлајн казино со живи дилери од Фази може да се игра на англиски јазик. Ова доаѓа како воздишка на олеснување не само за европските играчи, туку и за гејмерите од другите континенти кои би сакале да ги играат своите омилени титули Фази на англиски јазик.

Со оглед на тоа што компанијата влезе во партнерства со големи имиња како што се BetConstruct и iSoftBet, нејзиното проширување навидум е неизбежно. За подобро да им служи на играчите во други региони каде што не се претпочита англискиот јазик, компанијата може да додаде повеќе јазици за да ги прими нивните идни клиенти во тие региони. Прстите се навистина вкрстени!

Најпопуларните игри на Фази

За евиденција, рулет во живо е единствената игра на Фази во живо. Значи, љубителите на блек џек, покер или бакара немаат место во казината Фази. Со оглед на тоа што фирмата произведува тркала за рулет повеќе од три децении, таа разбира што е добар рулет. Позитивната страна на работите, рулетот на Фази доаѓа во четири варијанти, вклучувајќи Европски рулет, Лукс Рулет, Рулет со тројна круна и ВИП рулет. Оттука, љубителите на рулет едноставно можат да се префрлат од една во друга варијанта кога ќе почнат да се чувствуваат досадно.

Игри во живо

  • Европски рулет

Ова е мајката на сите игри во живо на Фази. Играта има стандардно тркало со една нула, што значи дека работ на куќата е разумно поставен на 2,7%. Се работи за играчот и доводот на камерата во живо на кабинетот за електронски рулет; нема ништо како дилер во живо или сандаче за разговор. Една карактеристика што играчите ја сакаат оваа игра е режимот за автоматско играње, кој им овозможува да го изберат бројот на кругови што сакаат да ги играат и однапред да ги одредат облозите што сакаат да ги стават.

  • Лукс рулет

Ова е подобрена верзија на европскиот рулет погоре. Доаѓа со тркало со една нула и дама водителка, која му дава човечки аспект. И додека дамата може да се нарече дилер, движењето на тркалото е едноставно фатаморгана. Но сепак функционира. Облозите се исти како во европскиот рулет, а круговите на обложување се брзи; оттука, најдобро одговара на брзите играчи.

  • Рулет со тројна круна

Играта наликува на обично тркало со 37 слотови, но има три нумерички прстени, кои се вртат одделно за да дадат три резултати. Иако ова е одлична карактеристика, уште поголема карактеристика на играта се нејзините странични облози на тема покер. Други облози вклучуваат директни облози и Три од еден вид. Вториот се добива кога сите три тркала се усогласуваат на еден број - многу малку веројатно, но враќањето е огромно.

  • ВИП рулет

ВИП рулетот дели многу сличности со Лукс рулетот, иако неговите граници на облози се повисоки. Оттука, тоа е совршен избор за оние кои сакаат да играат големи влогови. Има и презентер со кој играчите можат да разговараат.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е Fazi Interactive?

Фази е српски развивач на софтвер основан во 1991 година. Седиштето на компанијата е во Ниш, Србија. Тоа главно се фокусира на слотови и рулет.

Дали Фази има лиценца?

Фази е лиценциран провајдер. Компанијата има печати на одобрение не во една, две, па дури и три земји, туку во огромни 15 нации и во Европа и во Јужна Америка. Со лиценца од Malta Gaming Authority, едно од најугледните регулаторни тела, Fazi им гарантира на своите клиенти највисоко ниво на безбедност.

Дали има бонуси во онлајн казината Fazi?

Сите онлајн казина Fazi нудат некаква форма на бонус. Ова може да се движи од бонуси за регистрација и совпаѓање на депозити до програми за враќање на готовина и ВИП. Има стотици Fazi казина на интернет, па на играчите им се советува да пазаруваат за да ги најдат најдобрите зделки за бонуси.

Какви игри во живо нуди Фази?

Портфолиото на игри во живо на Фази се наклонува исклучиво кон рулет. Во моментов, компанијата испорачува три варијанти на рулет, вклучувајќи Европски рулет, Лукс рулет, Рулет со тројна круна и ВИП рулет. Од нив, рулетот Triple Crown е несомнено најпопуларен бидејќи нуди бесконечни можности за играчите да добијат пари. Играта доаѓа со различни формати за обложување.

Каде се наоѓаат студијата Фази?

Студијата Фази се наоѓаат во два српски града: Ниш и Белград. И додека Белград е главен град на Србија, тој е Ниш, третиот по големина град во Србија, кој е домаќин на главното студио на компанијата. Како што расте компанијата, кој знае дали ќе се појават повеќе локации за студио за да се намали притисокот врз постоечките?

Кои други игри ги нуди Фази освен рулет во живо?

Фази е исто така реномиран развивач на слотови, давајќи им на играчите шанса да ја стават својата среќа на тест. Некои од најзабележителните ги вклучуваат Dolphine's Shine и Buffalo.

Дали е можно да се победи на игрите на Фази?

Да. Сепак, играчите не треба да очекуваат победа на секое вртење. Се работи за среќа бидејќи рулетот и слотовите се игри на среќа. Ниту една количина на вештина не може да доведе до победа во овие игри. На играчите им се препорачува да играат одговорно и никогаш да не бркаат загуби.

Дали Fazi нуди ВИП маси?

Компанијата нуди верзија на рулет позната како ВИП рулет, која во суштина е ВИП игра. Има повисоки граници од другите производи на Fazi.

Дали Fazi игрите се достапни во сите казина во живо?

Не сите онлајн казина нудат производи на Fazi. Сепак, игрите на компанијата сè уште се достапни на некои од најдобрите казино сајтови.

Кое е најдоброто казино Фази?

Десетици казина Фази се достапни онлајн. Сепак, овие сајтови за игри не се еднакви. Некои од најдобрите казина во живо со Fazi игри може да се најдат на CasinoRank, една од најавторитетните сајтови за рангирање на онлајн казино.