Играјте игри со соништа во живо Speed ​​Sic Bo денес - Освојте вистински пари

Dream Gaming е добро познат провајдер на софтвер за казино во живо во Азија. Од серија RNG наслови до казино игри во живо, тие обезбедуваат добар опсег на наслови на стотици онлајн казина. Засега, Sic Bo се чини дека е еден од нивните најголеми производи, при што компанијата развива неколку варијации на играта, вклучувајќи го и Live Speed Sic Bo. Ова е една од најновите игри на маса во живо во казино на Dream Gaming, која е родена во 2020 година. Играта, која е поедноставена верзија на стандардниот Sic Bo во живо, доаѓа со многу возбудливи карактеристики, вклучително и едно матрица.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Што е Live Speed Sic Bo?

Оние кои играат Sic Bo казино игри во живо разберете дека игрите имаат три коцки, кои се тркалаат за да се утврдат резултатите од секоја рунда. Тоа не е случај со Live Speed Sic Bo од провајдерот на софтвер Dream Gaming. Наместо три коцки, има само една матрица. Оттука, како што споменавме погоре, тоа е поедноставена верзија на обичниот Sic Bo. Оваа едноставност е несомнено една од причините зошто титулата е популарна меѓу играчите. Иако играта е брза, таа има релативно ограничен опсег на опции за обложување. Колку помалку опции, толку побрзи играчи можат да направат избор.

Како да се игра во живо Speed Sic Bo

Основната игра на Sic Bo е доволно едноставна дури и за новите играчи на онлајн казино со дилери во живо. Да, играчите се обложуваат, коцките се фрлаат и се појавуваат резултатите. Сите победници се исплатени, а следи следниот круг. Редоследот продолжува така. Кога станува збор за Live Speed Sic Bo, оваа варијанта е уште појасна. Со играчите кои се обложуваат на бројки, воопшто нема ништо сложено. Оттука, насловот е достапен на некои од најдобрите живи казина таму.

Правила на брзина во живо Сик Бо

Како и секоја друга варијанта на Sic Bo, сите играчи мора да ставаат облози во рамките на времето за обложување, кое трае 15 секунди. Оние кои можат да се обложуваат во ова време не треба да очајуваат бидејќи секогаш има следно коло. Целта на играчот е да се обложи на бројот што ќе излезе на ролната на матрицата. Се разбира, постојат различни начини да се направи за ова. Еден од нив е да се предвиди точниот број што ќе се појави. Бројките се движат од 1 до 6.

Другиот пристап е да се избере еден од четирите парни облози, вклучувајќи парни, непарни, мали и големи. 1, 2 и 3 означуваат мали победи, додека 4, 5 и 6 значат големи победи. Идеално, тоа значи дека секој круг е освоен со точно три облози: шесте можни броеви, Мали/Големи и Непарни/Парни.

Вреди да се напомене дека Live Speed Sic Bo нема странични облози. Централната идеја зад ова во живо казино игра е да се минимизира бројот на облози колку што е можно повеќе. Така, играчите во живите казина кои ја нудат оваа игра може да очекуваат да изберат само од десет облози. Сепак, овие облози се доволно разновидни за да одговараат на секој играч.

Важни карактеристики што треба да се земат предвид

Speed Sic Bo доаѓа со многу дополнителни функции кои заслужуваат да бидат споменати. За еден, има статистика до 120 претходни рунди; играчите можат да следат низи од парни, непарни, мали или големи облози. Достапна е и функција за разговор во живо што им овозможува на играчите да комуницираат со дилерот во казино во живо и со колегите играчи. Со оваа игра, играчите можат да избираат и помеѓу неколку јазици, вклучувајќи англиски, виетнамски, корејски, индонезиски, малајски, тајландски, кантонски и мандарински. Да, изборот на јазик влијае на целиот кориснички интерфејс, така што играчите треба да изберат јазик што најдобро го разбираат.

Исплати на Sic Bo во живо со брзина

Додека многу играчи на казино со дилери во живо се водени од забава и забава (што треба да биде случај), повеќето сонуваат за победа. Тука доаѓа концептот на исплати. Се разбира, ништо не ги спречува среќните играчи на Live Speed Sic Bo да победат. Зборувајќи за исплатите на играта, тие се едни од најлесните за паметење. Облозите со парни пари исплаќаат двојно повеќе од влогот на играчот, помалку од 5% од казината. Што се однесува до облозите за точен број, тие се враќаат нешто помалку од 5:1. Еве резиме на исплатите на играта:

  • Точен број (1-6)- 4,75:1
  • Изедначе- 0,95:1
  • Непарен- 0,95:1
  • Мали- 0,95:1
  • Големи- 0,95:1

Брзина во живо Sic Bo RTP

Со куќен раб од 5%, логично следува дека насловот на Dream Gaming има RTP од 95,0%. За разлика од варијантите на Sic Bo, каде што бројката варира во зависност од видот на облогот, RTP на Sic Bo во живо брзина останува константна во сите опции за обложување.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)