Рангирање на најдобрите Microgaming казина во живо

Од своето основање во 1994 година, Microgaming ја задржа својата плима во производството на некои од најдобрите онлајн и игри во живо за врвни казино сајтови. Овој провајдер на софтвер за игри продолжи да се искачува по скалата за коцкање во казино и сега е еден од најдобрите даватели на софтвер за онлајн и живи казино ширум светот. Името е поврзано со некои од најпознатите интернет игри: Mega Moolah, Live Roulette и Major Millions, меѓу другите игри на маса во живо во казино.

Преку иновации и напорна работа, Microgaming се постави меѓу најдобрите даватели на онлајн игри за повеќе од 20 години работа. Ги прошири своите услуги надвор од развојот на казино игри. На пример, компанијата соработува со други студија за да развие поиновативни игри, ја води својата онлајн покер мрежа (Microgaming Poker Network/MPN) и развива софтвер за виртуелни игри за реномирани казино оператори, вклучувајќи ги Carmen Media и Fortune Lounge Group.

Рангирање на најдобрите Microgaming казина во живо
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

За Microgaming

Microgaming тврди дека е пионер во производството на онлајн игри. Компанијата ја објави својата прва онлајн игра во 1994 година. Нивните игри еволуираа со напредокот во технологијата за да станат поконцизни и да имаат одлична графика, неверојатен дизајн и врвни саундтракови.

Компанијата поддржува над 20 јазици за да ги направи игрите достапни за широка публика. Исто така, насловите се достапни за преземање и во флеш верзии. Така, играчите можат лесно да уживаат во своите омилени игри, без разлика дали се дома или во движење користејќи ги нивните Blackberry, Android, iOS, Blackberry и други мобилни уреди.

Сопственост и лиценцирање

Microgaming работи од своето седиште на Островот Ман, во познатата зграда Sixty Two. Информациите за основачите и сопственоста на компанијата не се јасни. Сепак, името на Мартин Маршал постојано се појавуваше секогаш кога прашањето за основачите на Microgaming е загрижувачко.

Фирмата работи под лиценцирање на Органот за игри на среќа на Малта (MGA) и Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство (UKGC), заедно со неколку други земји низ Јужна Америка и Европа.

Единствени карактеристики на Microgaming

Microgaming доаѓа со неколку уникатни карактеристики што го ставаат пред неговите конкуренти. Освен со возбудливите опции за игри, компанијата води и со својата деловна острина и рекордни иновации. Некои од уникатните карактеристики на овој провајдер на казино софтвер вклучуваат:

 • Најмногу пари плати на своите прогресивни џекпот во 2008 година (плус 10 милиони УСД) и 2015 година (приближно 18 милиони УСД).
 • Обезбедува најголем процент на враќање на играчот, со просечна вредност од 97,5% и највисока до 99%
 • Врвен квалитет на игрите
 • Обично игра напред во скоро сите софтверски трендови во просторот за игри на казино

Награди

Официјалната веб-страница вели дека Microgaming има снимено над 60 индустрија и пошироко награди во индустријата. Овие почести се пробиваат на различни полиња. Некои од заедничките области на препознавање вклучуваат:

 • Дигитални награди за производ на годината
 • Награди за мобилен добавувач на годината
 • Награди за снабдувач на годината за казино платформа
 • Награди за одлично место за работа
 • Награди за иноватор на годината
 • Добротворни награди на заедницата

Microgaming беше успешен во речиси сите области на иновациите на компанијата низ индустријата за игри. Како метод за враќање на заедницата, тие започнаа програми кои се однесуваат на различни проблеми во општеството. Microgaming PlayItForward е пример за таков курс. Тоа е програма за ООП предводена од вработени, која започна во 2014 година за да го зајакне образованието, добротворните организации, спортот и други разновидни настани и проекти во заедницата во рамките на Островот Ман.

Microgaming Live Casino Studios

Играчите имаат можност да уживаат во нивните омилени игри во живо во најфасцинантните и најексклузивните студија во Аргентина, Филипини и Канада. За време на интеграцијата, казината во живо може да го изберат студиото од кое сакаат да ги пренесуваат своите игри во живо. Вистинската опција зависи од тоа што мисли дека казиното на Microgaming ќе ги исполни очекувањата на нивните клиенти и ќе работи во согласност со законските барања во нивните земји на работа.

Секое од трите студија може да се пофали со графички дизајни од висока класа, 3D слики и иновативни теми за да ја направат играта возбудлива и волшебна. Надградбата од 2010 година ја елиминираше позадината на синиот екран и ги трансформираше табелите за игри во живо во стилски под за игри. Овој развој помогна да се направат средини за игри пореални.

Сепак, недостатокот на разговор во живо може да го направи искуството помалку живо за некои играчи. Еднонасочната комуникација може да не оди добро кај некои играчи. Сепак, функцијата за исклучување е корисна ако гласот на дилерот во живо иритира.

Исто така, дилерот што му се обраќа на играчот како „нов играч“ наместо со нивното име може да се чувствува прилично безличен. Но, кој е најдобриот пристап, бидејќи гејмерите се претставени со бројки наместо прекари?

Што ги издвојува Microgaming Studios?

Студиата на Microgaming го прават забавно да се играат игри во живо со врвна оцена благодарение на:

Добро дизајнирани лоби за игри

На живи казино лоби обезбеди преглед на празни табели и информации, вклучувајќи основни статистики и опсези на обложување. Исто така, играчите можат да го приспособат квалитетот на видеото за стриминг HD на низок, висок или умерен, во зависност од нивната брзина на интернет.

Контрола на јачината на звукот

Плеерите, исто така, имаат избор да ја исклучат музиката, дилерот во живо или кое било друго автоматско гласовно известување доколку сметаат дека се иритирачки. Интерфејсот вклучува функција за автоматско обложување, нуди целосна статистичка анализа и овозможува играње на повеќе маси.

Плејбој во живо казино

Microgaming има казино студио Playboy Live за оние на кои клубовите на Playboy им се возбудливи. Додека игрите се слични на типичните казино во живо, Плејбој казината во живо имаат дилери кои се облекуваат во секси плејбој облека за да внесат елеганција и класа во сесијата за игри.

Дополнителни карактеристики

Студијата имаат функција за предупредување што ги известува играчите доколку некое место остане празно. Тие поддржуваат различни јазици, а функцијата за снимање им овозможува на играчите да ја вратат секоја игра сесија доколку е потребно.

Портфолио на Microgaming

Microgaming може да се пофали со богат кластер на казино игри на маса во живо. Во неговото портфолио има над 850 наслови, а повеќе од половина од бројот се слотови. Исто така, нуди неколку наслови за видео покер - во моментов, компанијата има над 700 врвни казино сајтови ширум светот.

Софтверот за игри објавува нови игри на пазарот речиси неделно. Скоро сите нивни најнови игри дебитираат на пазарот преку пристапот со двојно издание. Така, играчите можат да уживаат во новите наслови веднаш по нивното објавување. Сепак, вреди да се напомене дека игрите во живо од Microgaming се достапни само за пренос преку лаптопи и компјутери. Некои од нивните познати казина во живо вклучуваат:

Бакара во живо

Microgaming's живо Baccarat е игра со осум палуби со неколку опции за обложување, вклучувајќи го облогот со пар Феникс, облогот со змеј, облогот со пар желка и облогот за бонус на банкар. Облозите на банкарот им доделуваат на играчите до 5% добивки, додека облогот нерешено привлекува победа од 8 – 1. Играчите исто така имаат можност да учествуваат во опционални странични облози, кои плаќаат 11 – 1 за секој пар. За змеј бонус, играчите мора да го погодат бројот на поени што ги добива одреден облог.

Држете ги во живо казино

Во живо Казино Hold'em покер гејмерите играат против своите дилери, а наградата и припаѓа на најзначајната покер рака. Конечната награда ќе зависи од силата на победничката рака.

Блек Џек во живо

Блек Џек во живо им овозможува на играчите да изберат дали да играат варијанти со повеќе или со една рака. Правилата за играње вклучуваат: играчите не можат да ги удвојуваат облозите по разделбата, да се обложуваат на рака на друг гејмер дури и кога не се во тековната игра, да застанат на 17, да купат осигурување и само да се удвојат ако нивните раце се на 9,10, или 11.

Рулет во живо

Рулет во живо од Microgaming има неколку возбудливи карактеристики за своите играчи. На пример, играчите можат да ја приспособат статистиката, прегледите на видеото или квалитетот на видеото за да ги максимизираат своите искуства - верзијата за автоматска репродукција.

Други Microgaming наслови

Microgaming е водечки снабдувач и на живи и на онлајн казино игри. Освен врвните игри во живо погоре, други наслови што треба да се очекуваат вклучуваат:

 • The Live Sic Bo
 • Казиното во живо на Плејбој

Исто така, постојат бројни слотови и видео игри онлајн казина Microgaming, вклучувајќи:

 • Бесмртна романса
 • Гром II
 • Мега Мула
 • Бонбони соништа
 • Девојка на среќата
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Microgaming ги носи своите онлајн слотови и игрите во казино во живо во Холандија
2022-02-02

Microgaming ги носи своите онлајн слотови и игрите во казино во живо во Холандија

Холандија нашироко се смета за земја на млеко и мед, барем според развивачите на софтвер во казино во живо како Microgaming. Откако обновениот холандски пазар на iGaming започна во живо на 1 октомври 2021 година, Microgaming беше меѓу пионерите. Ова значи дека најдобрите казина во живо во Холандија сега ги третираат своите играчи со разновидна палета на игри од развивачот.

Глобална доминација на Microgaming Eyes со Џули Алисон
2021-07-26

Глобална доминација на Microgaming Eyes со Џули Алисон

Лансиран во 1994 година, Microgaming моментално е еден од најистакнатите добавувачи на софтвер за онлајн казино во живо. Компанијата може да се пофали со 800+ игри со високи перформанси распоредени на повеќе од 120 онлајн казино и веб-страници на казино во живо.

Ексклузивни декемвриски игри на Microgaming
2020-12-14

Ексклузивни декемвриски игри на Microgaming

Microgaming е познат по својата иновација кога станува збор за казино во живо игри. И овој месец е дефинитивно посебен за овој бренд. Овој месец ќе објави многу игри: Assassin Moon, Silverback Multiplier Mountain и исто така Hold'em Poker, кој беше еден од најочекуваните игри од играчите. Дефинитивно го препорачуваме овој бренд бидејќи е еден од врвните лидери кога станува збор за развојот на игри за онлајн казина.

Што го разликува еден победнички провајдер на софтвер за казино од друг?
2019-08-15

Што го разликува еден победнички провајдер на софтвер за казино од друг?

Сметајќи дека ова е конвенционална мудрост, секој провајдер на софтвер има свој ексклузивен попис на игри. Згора на тоа, тие имаат и свој начин на вршење на работите. Иако повеќето играчи можат точно да ги посочат игрите како што се Блек Џек, Видео покер, Кено и така натаму, секој софтвер има свој сет на правила и прописи. Покрај тоа, секој софтвер има свои одредени методи на играње. Покрај тоа, шансите за победа со секој провајдер на софтвер исто така варираат.

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е Microgaming?

Microgaming е развивач на софтвер за игри чиешто основање датира од 1994 година и може да се пофали со преку 850 наслови во различни категории на игри.

Дали Microgaming е легален?

Microgaming работи под лиценците MGA и UKGC и е регулирано од јурисдикции на неколку земји. Сепак, усвојувањето на Законот за незаконско спроведување на коцкање преку Интернет (UIGEA) го промени неговото работење на некои пазари. Некои држави оттогаш се преселиле од статутот, додека други сè уште забрануваат коцкање преку Интернет. Така, играчот треба да го провери локалното законодавство за да види дали може да учествува во игрите на Microgaming или да размисли за офшор казина да прифаќаат играчи од нивните земји.

Дали насловите на Microgaming се достапни за меѓународни играчи?

Да. Microgaming ги доставува своите игри до над 700 казина ширум светот. Овие платформи за игри се овластени да работат во неколку јурисдикции, што му олеснува на секој аспирантен играч на казино да најде локација што работи на нивните локални пазари.

Кои се познатите игри на Microgaming?

Microgaming е развивач на познати казино игри во живо како Рулет, Блек Џек и Бакара. Исто така, оваа компанија им обезбедува на своите играчи некои од најчестите прогресивни титули на џекпот како Mega Moolah, Cash Splash и Major Millions.

Дали е пријателски Microgaming Mobile?

Да. Microgaming ја користи најновата технологија HTML5 во својот процес на производство на игри за да направи насловите беспрекорно да одговараат на малите мобилни екрани. Компанијата исто така ги оптимизира своите игри за да понуди слична графика и квалитет на звук на мобилни и десктоп уреди.

Дали насловите на Microgaming се достапни за бесплатна игра?

Да. Речиси сите казина на Microgaming имаат бесплатна верзија за да им овозможат на играчите да стекнат искуство со играта пред да ги ризикуваат своите пари.

Како обложувачите ги избираат најдобрите Microgaming казина?

Пред да се регистрирате за кое било казино што обезбедува наслови на Microgaming, играчите треба да ги споредат бонусите за добредојде и нивните услови за користење. Тие мора да го прочитаат извештајот на eCOGRA за правичноста на платформата, безбедносните карактеристики и политиката за приватност. Вреди да се провери дали обезбедуваат сигурни банкарски опции.

Кој е сопственик на Microgaming?

Компанијата релативно молчи за информациите за нејзините сопственици и основачи. Сепак, името на Мартин Мошал се појавува секогаш кога некој се обидува да ја истражи сопственоста на компанијата.
Иако нема јасни информации за основачите, слободно може да се каже дека Мошал има блиски односи со почетокот на овој џиновски провајдер на софтвер за игри.

Колку јазици поддржува Microgaming?

Повеќето живи онлајн казина Microgaming ги нудат своите услуги на англиски јазик. Сепак, компанијата поддржува до 20 дијалекти за да ги направи услугите достапни за пошироката публика.

Дали студиата за дилер во живо на Microgaming имаат функција за разговор во живо?

За жал не. Додека дилерите во живо во студијата на Microgaming се интерактивни, конверзиите во овие сесии за игри се еднонасочни, ограничувајќи ја можноста за дијалог.