Топ 10 OnAir Entertainment Казино Во Живо

Обезбедувачот на софтвер OnAir е еден од новодојденците кои го нарушија пазарот на казино во живо. Инвеститорот нуди лоби за игри во живо со пет ѕвезди во поедноставен интерфејс без минимални барања за обложување или надоместоци за странични облози. Казината со дилери во живо кои се партнери со компанијата се прилагодени со беспрекорни платформи за игри и интерактивни опции како разговор во живо. OnAir соработува со Microgaming, иако инфраструктурата е малку уникатна од гигантот iGaming. Microgaming само го снабдува софтверот и го остава делот за развој на OnAir. Мисијата на компанијата е да ги искористи можностите и да дизајнира казино студија од нула. Еве повеќе детали за овој провајдер на софтвер за казино во живо.

За OnAir EntertainmentOnAir Entertainment StudiosНајпопуларните игри на OnAir
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

За OnAir Entertainment

OnAir е создаден од тим експерти за операции во казино во живо во декември 2020 година. Како еден од најновите иноватори на веб-базирана содржина на казино, брендот е подготвен да се приклучи на елитата. Во 2021 година, On Air потпиша договор за партнерство со Microgaming за пристап до глобалниот пазар. Компанијата, која вработува меѓу 500 и 1000 професионалци, моментално е со седиште во Малта, но се чини дека сè уште нема лиценца. Тие работат на тоа и се целосно посветени на испорака на високотехнолошки производи за игри во живо за да ја одбележат новата ера.

Нивното наменски изградено студио во Малта започна со стандардниот блек џек во ноември 2021 година, потег што поттикна брз раст и проширување до модерни студија во Рига, Латвија. On Air првично беше насочен кон балтичкиот регион, вклучувајќи ја Естонија и соседните земји како Полска. Во јуни 2022 година, тие официјално влегоа на просперитетниот шведски пазар, отворајќи нов мрежен пристап до други регулирани пазари како Грција, Островот Ман, Онтарио, Велика Британија и други холандски земји. Проширувањето го постави темпото за навлегување во Холандија и Данска. Нивните врвни страници за казино во живо поддржуваат англиски и други индоевропски јазици како што се шведски, холандски, латвиски и литвански.

Единствени карактеристики на давателот на софтвер OnAir

И покрај тоа што е млад развивач, On Air неодамна влезе во потесниот избор на EGR B2B наградите за 2022 година како Ѕвезда во подем на софтвер. Компанијата, исто така, учествуваше и ја спонзорираше Sigma Americas Toronto на почетокот на 2022 година. Некои од впечатливите карактеристики на казината со дилери во живо, напојувани со ова провајдер на софтвер за казино во живо вклучуваат:

Универзален стартер на игри/UGL

UGL им овозможува на играчите да активираат која било игра веднаш преку единствена унифицирана URL адреса. Има бројни казино сајтови со игри преполни со акција, но им недостасува оваа клучна карактеристика. Вистината е дека повеќето коцкари претпочитаат да ги лансираат своите омилени игри со неколку или воопшто без кликања. Претрупаните најавувања и предупредувањата на екранот може да бидат исклучување. Но, On Air ја вклучи оваа клучна состојка за подобрување на искуството на играчите.

Игри емитувани од автентични казина

Не сите гејмери ​​имаат пристап до копнена коцкарница во нивното соседство. Па дури и оние кои имаат казина во близина можеби не се секогаш расположени да се дотераат за коцкање исполнето со чад. За среќа, игрите во живо на On Air ја затворија оваа празнина. Вљубениците во казино можат да уживаат во интерактивна содржина во нивните комфорни зони со неколку бришења на телефонот. Некои игри се емитуваат од вистински казина од тули и малтер, додека други се од спектакуларни студија кои личат на офлајн места.

Дилери кои зборуваат мајчин

Се поголем број на неанглиски говорници се заинтересирани за играње казино игри во живо обезбедени од On Air. Овој фактор го принуди брендот да отвори повеќе студија со мајчин живи дилери да презентира локализирана содржина.

OnAir Entertainment Studios

OnAir го отвори својот прв казино студио во Малта пред да се прошири во Латвија, Естонија, Полска и Романија. Локалните оператори на казина веднаш покажаа интерес за инкорпорирање на наслови On Air во нивните библиотеки за игри. Кога лансираа блек џек во студијата на Малта, тие неуморно работеа за да го донесат рулетот и неговите варијанти - автоматски и брз рулет. Наскоро доаѓаат повеќе варијации.

Денешните коцкари бараат можност за играње во казино со дилер во живо. OnAir го обезбедува ова со скалабилни дизајни на казино студио и разговорни крупиери. Сè е едноставно, вклучувајќи ги и опциите за обложување. ВИП играчите се згрижени со извонредни маси за високи влогови. Благодарение на технологијата на синиот екран, студијата успеваат да дадат извонредно искуство.

Зошто нивните студија се толку одлични?

Развивачот на игри со дилери во живо може да се пофали со студиски простор за преку 50 маси во Рига, Латвија. Со своите софистицирани карактеристики, може да ги задоволи барањата на најпребирливите гејмери. Амбициозните планови на брендот опфаќаат високо приспособливи маси, а студиото за казино во Латвија е одличен пример за тоа како треба да изгледа модерната сцена на коцкање. Нивните табели се оптимизирани за десктоп компјутери, паметни телефони и таблети. Тие изгледаат неверојатно на кој било оперативен систем со лесно и воздушесто чувство. Не е ни чудо што привлекуваат се повеќе и повеќе оператори насочени кон европскиот регион.

Иако сè уште е свежо во индустријата, студиото во Романија воведува интерактивни онлајн игри со неверојатна ирска аура и дански теми. Објектот се наоѓа во Букурешт и има капацитет од 30 маси за блек џек и рулет. Со него управуваат околу 350 професионалци (техничари и дилери) кои се добро упатени во романскиот и италијанскиот пазар за коцкање. Позадините што го одземаат здивот ја опкружуваат секоја маса за да отсликаат бучна атмосфера како онаа на подот на физичкото казино. Технологијата за стриминг е дополнително подобрена со најсовремени камери и микрофони.

Најпопуларните игри на OnAir

OnAir игрите се емитуваат во реално време. Тоа значи дека обложувачите ќе ги видат дилерите како мешаат блек џек карти или вртат тркала од рулет и го најавуваат крајот на рундата на играта. Има копче за разговор во живо, обично на дното на екранот каде играчите можат странично да разговараат со дилерот и другите играчи. Во кое било казино во живо на On Air, играчите ќе најдат блек џек, рулет и еден слот (9 саксии со злато).

Игри во живо во воздух

Секоја игра на маса од давателите на софтвер OnAir има карактеристики како што се омилени облози, специјални облози, облози на тркачка патека и статистика на игри. Компанијата ветува дека наскоро ќе донесе копче за влечење и спуштање. Во меѓувреме, следните титули се на располагање.

  • Блек Џек во живо: Блек џек масите на OnAir им се допаѓаат на почетниците и на играчите ветерани. Ги има сите класични опции и неколку дополнителни поволности за да ја зајакне играта. Откако играта започна во живо, ги понуди познатите странични облози - 21+3 и Совршени парови. Достапни се дополнителни функции како што се Pre-decision и Deal Now. Deal Now ја забрзува играта додека Pre-decision им овозможува на обложувачите да ги изберат своите облози пред нивниот ред. Совршените парови и 21+3 нудат можност за освојување до 100 пати од почетниот влог.
  • Рулет во живо: На стандарден рулет во живо е еден од најновите наслови во понудите на добавувачот што започна во живо на 24 февруари 2022 година. Доаѓа во европската верзија на тркала со една нула и е достапна и на романски и на англиски јазик. Играчите уживаат во животна сесија на игри додека гледаат како топката слетува на различни делови по секое вртење. Постојат две верзии за избор, имено авто-рулет и брз рулет.

Во авто-рулет, коцкарите избираат меѓу женски и машки гласовни говори, додека оптимистичката музичка позадина ги возбудува. Со други зборови, нема дилери во живо, така што тркалото на рулетот е целосно автоматизирано со 60-80 кругови на час. Камерите се насочени на два различни агли за да направат секое дејство да смета на екранот на играчот.

Брзинскиот рулет е уште повозбудлив бидејќи тркалата се снимени со три филмски поставени камери. Играчите можат да очекуваат понепречена игра благодарение на непрекинат видео пренос. Рундите на играта се управувани од вистински дилери и траат по 25 секунди, што е 50% побрзо од останатите верзии на рулет. Тоа исто така значи дека учесниците можат да прават 50 дополнителни кругови на час.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)