Рангирање на најдобрите Visionary iGaming казина во живо

Игрите со дилери во живо станаа голем дел од индустријата на онлајн казино. Од Европа и Азија до Америка и Африка, игрите се популарни во сите светски региони. Всушност, не многу онлајн казина може да преживеат денес без игри со дилери во живо. И додека многу играчи им се заблагодаруваат на казина во живо што им дозволија да ги играат овие игри, всушност развивачите на софтвер за казино во живо го заслужуваат најголемиот дел од оваа благодарност, а Visionary iGaming е еден од таквите развивачи. Позната по производството на висококвалитетни игри, оваа фирма е очигледно еден од врвните провајдери на софтвер во казина во живо. Вреди да се нурне длабоко во она за што е овој провајдер.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

За Visionary iGaming

Откако ги отвори своите врати во 2008 година, Visionary iGaming е еден од нив во живо казино софтвер провајдери кои го издржаа тестот на времето. Компанијата е основана од поранешен извршен директор на друга фирма за развој на софтвер за игри позната како Vuetec. Visionary iGaming е познат по тоа што обезбедува широк спектар на игри во живо со врвен квалитет и решенија за B2B. И додека компанијата нема лиценци од места како ОК, Гибралтар и Малта, компанијата има деловна лиценца за да понуди B2B решенија во Костарика.

Но, како Visionary iGaming успеа да опстане во толку конкурентна индустрија за игри на онлајн казино за сите овие години? Па, една од причините е затоа што давателот работи со некои од најдобрите казина во живо. И компанијата е многу прогресивна. На пример, со тоа што мобилните казино игри се попопуларни од било што друго во денешно време, компанијата сега произведува игри во живо користејќи HTML5 формат, што им овозможува на игрите да уживаат во акцијата во движење.

Уникатни карактеристики на Visionary iGaming

Една од уникатните карактеристики на Visionary iGaming е фактот што на операторите на казино им нуди три опции за избор, вклучувајќи го следново:

  • Казино во живо со клуч на рака: Казиното во живо со клуч на рака е исклучиво наменето за казино оператори кои сакаат да постават свои брендови на казино од нула.
  • Казино во живо во кутија: Live Casino in a Box е производ кој им овозможува на операторите да постават казино во живо на физички локации користејќи терминали за компјутер. Како такви, многу казина ја искористија оваа можност, при што многу оператори на казина пренесуваат акции во живо од земји како Франција и Ирска.
  • Напојување за игри во казино во живо: Ова е производ што сопствениците на казино можат да го интегрираат во нивната постоечка инфраструктура. Оттука, Visionary iGaming, за разлика од повеќето провајдери, нуди пакет пријателски за клиентите, дозволувајќи им на операторите целосно да ја приспособат услугата за да обезбедат одлично искуство во казино во живо.

Локации на студио

Главна на Visionary iGaming студиото се наоѓа во Сан Хозе, Костарика. На казино студио е прилагодено за да се осигура дека играчите се чувствуваат како да се во вистинска казино соба. Целата опрема, вклучувајќи ги и камерите, е стандардна во индустријата, така што ништо не ги спречува играчите да се потопат. Со оглед на тоа што повеќето игри нудат подобрени снимки одблиску и акциони агли, играчите можат да видат како се одвива дејството на различни начини.

Додека Visionary iGaming е со седиште во Сан Хозе, тој работи со многу оператори ширум светот. Главните пазари на компанијата се Европа, Америка и Азија. Давателот им овозможува на своите клиенти да играат игри на англиски и шпански.

Најпопуларните игри на Visionary iGaming

Иако портфолиото на игри на Visionary можеби не е меѓу најголемите на планетата, сепак доаѓа со многу забава и забава. Примарната цел овде е да се имитира казино соба од тули и малтер до најситни детали. Добрата вест за игрите на провајдерот е што тие може да се играат на десктоп, паметен телефон, таблет или лаптоп. Од 2022 година, Visionary iGaming развива три главни типа на игри со дилери во живо, со многу други кои сè уште се во подготовка. Тие вклучуваат блек џек во живо, бакара и рулет.

  • Блек Џек во живо

Тоа е само фер да се каже блек џек во живо е една од најавтентичните игри во живо што се играат онлајн. Тој е целосно оптимизиран за извонредно искуство, оставајќи им на играчите седум места за избор. Овде, тие можат да разговараат и да комуницираат со дилерот и колегите играчи на иста маса.

  • Бакара во живо

Бакара во живо е особено популарен на азискиот пазар. И иако не е најпродаваниот производ на провајдерот, тој нуди одлична забава. Бакара во живо се носи на мобилниот или компјутерскиот уред на играчот со помош на HD камери поставени на секој агол, така што играчот не пропушти ни малку од дејството. Играта доаѓа со различни странични облози, вклучувајќи Super 6 и Dragon Bonus.

  • Рулет во живо

Visionary iGaming исто така им дава шанса на играчите кои сакаат да си ја пробаат среќата во живо рулет тркало. Без разлика дали некој бара европски или американски рулет, сите тие се достапни за да обезбедат привлечно искуство. Тука е можна и интеракција со дилерот и другите играчи. Компанијата, исто така, обезбедува некои корисни статистики за да им помогне на играчите за време на играта, вклучително и историја на резултати за топло/ладно, непарно/парно, црвено/црно и сектори.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Дали казина во живо на Visionary iGaming се ограничени на игри на маса со дилери во живо?

Покрај игрите на маса во живо, казината имаат мала библиотека со видео слотови и видео покер. Примери за нивните популарни слотови вклучуваат Lucky 7, Street Money и Haunted House.

По што е познат провајдерот?

Visionary iGaming беше меѓу пионерите на развивачите на казино во живо од бизнис-бизнис. Денес, тој е еден од најголемите развивачи на B2B iGaming во светот кој секоја година бележи милијарди евра во облози.

Каде се наоѓаат казино студијата?

Студијата се во Сан Хозе, Костарика каде што енергична гејмерска сцена се емитува во реално време. Студиото пушта оптимистичка музика во позадина.

Кога е основана Visionary iGaming?

Компанијата е основана во 2008 година од страна на Мартин Рајнер по напуштањето на позицијата извршен директор во VueTec Limited. Рајнер и уште двајца професионалци од поранешната организација се пионерите на концептот за игри во живо кој започна во 2005 година.

Која публика цели на развивачот?

Давателот се грижи за различни оператори на казино низ Европа, Латинска Америка, Азија и други земји. Фирмата соработува и со веб-базирани и со копнени казино брендови.

Како се дилерите во живо во казината во живо на Visionary iGaming?

Дилерите (машки и женски) не се срамат да танцуваат во ритамот на музиката во позадина. Тие ракоплескаат секогаш кога некој играч им дава бакшиш и се многу добредојдени за новите играчи и љубезни со постоечките. Веднаш штом ќе прочитаат што напишал играчот на полето за разговор, тие брзо одговараат вербално, главно на англиски и шпански.

Колку игри во живо има развивачот на казино?

Во моментов, тие нудат живо Baccarat, стандарден Блек Џек, Блек Џек Рана исплата, Супер 6 и Европски и Американски рулет.

Дали има уникатни поволности од добавувачот на софтвер?

Нивните понуди направени по нарачка се дизајнирани да привлечат нови играчи, додека други помагаат да се задржат постоечките. Други уникатни понуди вклучуваат џекпот, турнири и приватни настани.

Колку категории на производи за казина во живо се достапни на Visionary iGaming?

Тие имаат осум категории, имено, казино во живо за мобилни телефони, обложувалница во живо, интегрирано казино во живо, казино во живо, промоции во живо, копнено казино во живо, приватни маси и средини и казино во живо со клуч на рака.

Дали студиата Visionary iGaming обезбедуваат посветени табели за играчите?

Да. Играчите ќе најдат многу приватни маси со неограничено брендирање, приспособено поставување на маса и уникатни облеки за дилер.