Вести

June 13, 2021

Зделка за дистрибуција на мастила за игри на Betsoft со 888casino

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Betsoft Gaming е еден од добавувачите на софтверски крем де ла крем во индустријата за онлајн казино. Така, за да остане на врвот, компанијата неодамна потпиша возбудлив договор со 888casino за да ги дистрибуира своите високо забавни наслови на игри. Како што можеби веќе знаете, Betsoft моментално може да се пофали со повеќе од 200 наслови на игри, така што партнерството несомнено ќе биде корисно за двата краја.

Зделка за дистрибуција на мастила за игри на Betsoft со 888casino

Извршни увиди

По договорот, наградените слот машини на Betsoft Gaming сега ќе бидат достапни за 888 играчи во казино. Договорот за дистрибуција ги опфаќа неодамнешните забавни изданија како Take The Bank и Primal Hunt. Ова е во прилог на толку очекуваните титули во 2021 година, како што се Stacked и Take Olympus. Интеграцијата на играта ќе биде преку иновативната Fusion платформа на Pariplay.

Очекувано, договорот наиде на голем оптимизам од двајцата партнери. Според Ана Мекни, шеф на управување со сметки на Betsoft Gaming, договорот е дополнителна потврда дека производите на Betsoft се многу барани од врвните оператори како 888casino. Таа додаде дека компанијата е возбудена за партнерството поради искуството на онлајн казината и посветеноста да понудат квалитетна забава.

Во меѓувреме, Талија Бењамини, VP B2C казино на 888, рече дека додавањето на динамичната содржина на Betsoft во неговото портфолио ќе му помогне на казиното да испорача водечко искуство на пазарот на глобалните играчи. Таа продолжи дека компанијата едвај чека да ги види насловите на Betsoft на нејзината платформа.

Иновативна содржина и висока побарувачка

Betsoft Gaming моментално има стотици титули на слот и е со седиште во Малта. По договорот, 888 казино играчите на над 15 регулирани пазари за коцкање ќе пристапат до популарните наслови на програмерите како што се продолжението на Red Dragon, Quest to the West, Mystic Hive и Back to Venus.

Како тоа да не е доволно, неколку блокбастер наслови се закажани за објавување оваа година од развивачот. Еден од нив е слотот Take Olympus, кој беше објавен на 18 февруари. Тоа е видео слот со 5 ролни што може да ги помножи вашите добивки за 2328x, давајќи ви 93.120 долари со максимален облог. Оваа игра со 50 линии за плаќање, исто така, може да им додели на играчите десет бонус вртења откако ќе ги спушти сите четири богови симболи на макалата. Има и диви и мултипликатори за да ви дадат што повеќе победи.

Betsoft го објави и Stacked на 18 март. Овој 4-reeler има до 20 линии за плаќање и им нуди на играчите максимален множител од 664,3x. Помножете го тоа со максималниот облог и ќе добиете задоволство од 99.645 долари. И како и повеќето онлајн слотови од Betsoft, оваа игра е поддржана од HTML5, што значи дека е компатибилна со мобилни телефони и десктоп компјутери.

На 27 мај, овој реномиран провајдер на игри го објави објавувањето на видео слотот Hat Trick Hero. Играта изобилува со карактеристики преполни со акција и неверојатна графика. Тоа е видео слот со 5 ролни и 25 линии за плаќање што ги поканува играчите да го снимаат победничкиот Power Shot и да добијат инстант исплати со пополнување на Мерачот на бодови. Значи, дали сте подготвени да бидете херој на хет-трик?

Придружете се на Хант и освојте бесплатни вртења

888 играчи исто така можат да ја обиколат африканската савана преку Safari Sam 2 со 5x3, 50 линии за плаќање.

Покрај тоа, играчите можат да направат дополнителни победи од карактеристики на играта како бесплатни вртења и наредени дивини за да се активира множителот 505x. На пример, со приземјување на пет багремови стебла ќе добиете 20 бонус вртења и множител 50x. Запомнете, секој круг на бесплатно вртење го гарантира Call of the Wild, кој има 505x потенцијал за победа. Генерално, исплатата не е голема, но играта го надополнува тоа со уникатен спој на функции.

Што е следно?

Очигледно, работите ќе се променат на подобро за играчите на 888casino. Со додавање на 200+ RNG титули, играчите се сигурни во неспоредливата забава понатаму. Тоа е дефинитивно значаен чекор напред за сите вклучени страни.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести