Вести

July 6, 2023

Играње покер во живо со 3 карти од Evolution Gaming

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Кога зборуваме за играње покер, повеќето играчи лесно би замислиле сценарио каде што споредуваат рака од 5 карти со онаа на дилерот. Не можете да ги обвинувате, имајќи предвид дека игрите како Texas Hold'em и Caribbean Stud се некои од најпопуларните варијанти.

Играње покер во живо со 3 карти од Evolution Gaming

Но, онлајн коцкањето отвори свет полн со нови можности. Evolution Gaming и Scientific Games се здружија за да издадат уникатна верзија на видео покер, Live Three Card. 

Што е Live Three Card Poker by Evolution?

Покер со три карти е меѓу најомилените покер варијанти во копнените казина во Обединетото Кралство и САД. Оваа игра користи три карти наместо стандардните пет во повеќето покер игри. Накратко, дилерот и играчот добиваат три карти, а страната со највисок пласман победува во кругот. 

Сега можете да уживате во ова возбудливо покер искуство во најдобро регулирани казино сајтови во живо, благодарение на иновативноста на Еволуција игри. 

Ако сте ја играле копнената верзија на оваа игра, не очекувајте да го добиете популарниот страничен облог Prime во онлајн верзијата. Овој облог обично се исплаќа ако вашите картички имаат соодветни бои. Но, за среќа, во живата верзија се сместени страничните облози со бонус со 6 карти и парови.

Игра во живо покер со три карти и странични облози

Целта на ова онлајн казино игра во живо е да се создаде рака со 3 карти која ја победува онаа на дилерот. Како и повеќето други варијанти на покер, Live Three Card Poker користи 52 карти за играње, измешани по секоја рунда.

Подолу се дадени вредностите на рацете во оваа покер игра:

  • Висока картичка
  • Пар
  • Тројца од еден вид
  • Директно
  • Исплакнете
  • Прав флеш
  • Кралско плакнење

Неопходно е да научите како функционира рангирањето на рацете, иако тоа не треба да биде проблем ако сте играле која било верзија на Покер игра со 5 карти. На пример, кралскиот флеш се состои од кец, крал и кралица.

Што се однесува до исплатата, играчите добиваат изедначена парична исплата (1:1) ако ја победат квалификациската рака на дилерот. Но, ако раката на живи дилери е подобро, го губиш кругот. И уште нешто, играчите добиваат рефунд ако двете раце се исти.

Исплатата се зголемува до 1.000 пати во зависност од страничниот облог што ќе го изберете. На пример, страничниот облог Пар плус може да се исплати 100:1 ако играчите создадат кралски флеш од истиот костум. Истата рака има и исплата 1000:1 во страничниот облог со бонус со 6 картички. Но, бидете внимателни бидејќи на теоретски RTP за овој облог е 91,44%.

Ова е една од највозбудливите алтернативи на традиционалните варијанти на покер во живо со 5 картички. Но, важно е да се запамети дека RTP е релативно низок за покер игра, на 96,63%. Затоа, бидете внимателни со вашата банка.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести