Вести

October 16, 2020

Казиното во живо на Pragmatic Play сега е достапно со BlueOcean Gaming

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Прагматична игра ја направи својата понуда на казино во живо достапна со BlueOcean Gaming, кој е B2B провајдер на онлајн казино со повеќе од 10 години искуство во оваа индустрија. Тие ја поседуваат многу популарната платформа за игри GameHub, како и White Label и Turnkey за онлајн казина. Прагматична игра ја увери својата заложба за проширување со зголемување на својата растечка понуда на казино во живо со уште неколку производи во изминатата година. Денес портфолиото вклучува класици како Baccarat, Blackjack, Roulette, како и локализирани производи и варијанти. Сите овие сега се достапни за играчите на BlueOcean Gaming. Потпретседателот во Прагматична играЛена Јасир изјави дека BlueOcean Gaming има неверојатна репутација во овој бизнис и дека брендот е дефинитивно многу среќен што ќе ја прошири својата публика со компанијата. Целта на Pragmatic Play е да го подобри брендот и, исто така, да ги достави нивните иновативни игри до што е можно повеќе играчи. Тие се неверојатно среќни што соработуваат со BlueOcean Gaming. Извршниот директор на BlueOcean Gaming го рече тоа Прагматична играНајсовременото е-уметничко казино во живо е едно од најпознатите на пазарот и ќе направи неверојатен додаток на нивната различна и одлична понуда. Со обезбедувањето на нивните играчи најдоброто можно искуство значи инкорпорирање на најиновативните производи во секторот и нивните фанови дефинитивно ќе бидат задоволни со оваа понуда.

Казиното во живо на Pragmatic Play сега е достапно со BlueOcean Gaming

Зошто да изберете казино во живо

Во овие времиња со пандемијата, нормално е луѓето да избираат да останат дома наместо да одат во физичко казино. Па, ако сакате да имате слично искуство како физичко казино, тогаш треба да пробате казино во живо каде што има дилери во живо бидејќи овие дефинитивно се нешто многу добро за да се проба. Ќе се забавувате многу. Освен тоа, можете да играте игри со Pragmatic Play. Во денешно време е многу лесно да се регистрирате во онлајн казино во живо и да започнете да играте, што дефинитивно е одлично искуство. И ако ги играте најдобрите игри, тогаш е уште подобро. Дефинитивно ќе имате предност со Pragmatic Play и BlueOcean Gaming. Затоа барајте ги. Жив дилер тоа е нешто од кое можете да имате корист, бидејќи можете да разговарате со него или со неа и на тој начин секогаш можете да комуницирате со нив. Ќе се забавувате многу додека играте во казино во живо. Овие се поиновативни и сè уште можете да ги играте вашите омилени игри како блек џек, покер, бакара и дури рулет. И некои казино во живо имаат повеќе игри дека можете да играте. Зависи кои се нивните провајдери.

Растот на казина во живо

Растот на казина во живо е само нормален. Дури и кога не бевме погодени од оваа пандемија, тие растат ширум светот што е извонредно. Ова значи дека иднината изгледа добро и за овој тип на казина, па можете да продолжите да играте или да почнете да играте доколку сте заинтересирани. Дефинитивно ќе ви биде мило што го сторивте тоа, бидејќи има многу предности. Во Соединетите Држави, Њу Џерси е најголемата држава каде што е можно да се игра казино во живо. Овој пазар вреди над 225 милиони долари годишно во оваа држава, што не е шега. Се разбира, со растот што се случува сосема е природно следната година и овој приход да се зголеми. Се надеваме дека останатите држави каде што коцкањето е легално и регулирано ќе имаат зголемување на нивниот приход, што е голема придобивка. Ова значи дека луѓето многу добро се придржуваат до идејата да играат во казино во живо и, особено, да играат преку нивните компјутери. Се разбира, ова е многу добро за провајдерите и за операторите исто така.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести