Вести

September 10, 2019

Пет меѓународни казина кои стримуваат рулет во живо

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Се подразбира дека онлајн казино игрите стануваат сè попопуларни низ целиот свет. Додека рулетот во онлајн казино игрите е омилен, искусните коцкари на рулет сакаат автентичен рулет - тоа е рулет во живо. За разлика од рулетот на онлајн казино, рулетот во живо се пренесува од копнено казино.

Пет меѓународни казина кои стримуваат рулет во живо

Но, рулетот во живо од која било друга локација или казино сместен во ќорсокак за кој коцкарот не знае дека не е возбудлив. Во овој напис, најдете некои од најдобрите копнени казина кои пренесуваат рулет во живо. Без разлика дали коцкар бара казино во Лондон, во САД или во срцето на коцкањето, Малта има нешто.

Топ рулет за стриминг на казина во САД

Казиното Foxwoods Resort е забавен комплекс со хотел кој вклучува кафуле Хард Рок и шест казина. Тој е во сопственост на Машантакет Пеквот племената нација. Започна во 1986 година, се етаблира како меѓу најдобрите казина во Конектикат со над 250 маси. Тој нуди рулет во живо, напојуван од Автентични игри.

Друг врвен копнен казино стриминг рулет во живо во САД е Resorts Casino Hotel, длабоко во Атлантик Сити. Ова казино е познато по тоа што е првото американско казино кое зема рулет онлајн. Исто така, тој е домаќин на првиот Evolution Dual Play Roulette емитуван од копнено казино во САД. Масите се неколку и се достапни 24/7.

Топ лондонски казина за стриминг рулет

Меѓународното казино Гентинг е исто така врвно казино што коцкарите не можат да си дозволат да го пропуштат. Тече од три различни локации во ОК. Има потоци од казиното Гентинг во Манчестер, казиното Гентинг во Бирмингем и Палм Бич. Најмалку играчите имаат три локации за да си ја пробаат среќата.

Казиното Асперс, во Лондон, е познато име меѓу врсниците за коцкање. Тоа е меѓу најголемите казина во ОК и има една маса отворена за сите играчи 24/7. Тука повторно, реномираниот Authentic Gaming ја презема одговорноста за масата за рулет во живо. Почувствувајте го искуството на лондонското казино од каде било во светот.

Други меѓународни казина за стриминг рулет

Тоа не е само во ОК и САД каде што има врвни копнени казина стриминг рулет. Малта, меѓу центрите на онлајн казина, има неколку места, вклучувајќи ги Казино Малта и Казиното Драгонара, само да споменеме неколку. Постојат неколку други опции во Бугарија, Италија, Данска меѓу другите.

Горенаведените се врвни меѓународни казина кои стримуваат рулет во живо. Но, што е финтата со рулетот во живо? Па, тоа е некои - масата е подоверлива. Но, тоа не значи дека не треба да им се верува на давателите на софтвер за казино за онлајн игри со рулет во казино. Играјте во независна ревизија на казино.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести