Вести

June 20, 2023

Побарајте го вашиот дневен бонус за враќање на готовина во казино во живо до 5.000 евра на EvoSpin

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Експертскиот тим на LiveCasinoRank е секогаш подготвен да ви помогне да ги пронајдете најдобрите неделни бонуси за казино во живо за да ги побарате. Овој пат, пребарувањето запира на EvoSpin, релативно нова веб-локација лансирана во 2021 година. Оваа веб-локација одржува турнир во казино во дневен престој каде гејмерите можат да освојат до 5.000 евра. Овој преглед дискутира за што е таа промоција и зошто треба да размислите за тоа. 

Побарајте го вашиот дневен бонус за враќање на готовина во казино во живо до 5.000 евра на EvoSpin

Што е турнир во казино во живо на EvoSpin?

Ова бонус промоција на казино во живо не е типичен турнир каде играчите заработуваат поени за лојалност за да добијат парични награди и други награди. Наместо тоа, тоа е бонус за враќање на готовина каде казиното ќе рефундира процент од депозитот од претходниот ден. Едноставно кажано, тоа е бонус за депозит што гејмерите можат да го бараат секој ден на регулирани во живо казино сајт

EvoSpin ќе ви врати процент од депозитот од претходниот ден, иако стапката зависи од износот на депозитот. На пример, депонирањето нешто до 999 евра ќе ве награди со 10% бонус за враќање на готовина. Значи, ако го депонирате максималниот износ, казиното ќе ви врати 99 евра во бонус пари што не може да се повлечат. 

Подолу се процентот на бонус за останатите депозити:

  • 11% за 1.000 евра до 1.199 евра
  • 12% за 1.200 € до 1.599 €
  • 13% за 1.600 евра до 1.999 евра
  • 14% за 2.000 € до 2.999 €
  • 15% за 3.000 евра до 3.999 евра
  • 16% за 4.000 € до 4.999 €
  • 17% за 5.000 € до 5.999 €
  • 18% за 6.000 евра до 7.999 евра
  • 19% за 8.000 € до 9.999 €
  • 20% за 10.000 € и повеќе

Запомнете дека казиното ви овозможува да депонирате во други валути како CAD, JPY, NZD и AUD. Затоа, износот на депозитот е еквивалентен на другите валути на страницата. 

Квалификации на играта и други барања

Пред да разговараме за квалификациите за играта за ова бонус за депозит, од витално значење е да се запамети дека квалификуваните депозити се од 00:00 UTC до 23:59 UTC. По депозитот, казиното ќе го кредитира бонусот за враќање на готовина на вашата сметка следниот ден во 00:10 UTC. 

Играчите можат да ги користат бонусните облози на скоро сите казино игри во живо на веб-страницата. Сепак, користењето на бонусот со спротивната стратегија за обложување е нелегално. На пример, казиното не дозволува симултано обложување на црвено/црно во рулет и други слични облози. 

Што се однесува до условот за обложување, играчите мора да играат со износ еднаков на парите од бонусот најмалку 3 пати пред да се уплатат. Значи, ако вашиот бонус е 200 евра, мора да играте со 600 евра пред да ги уплатите добивките од наградата. Ова е една од најпријатните стапки за обложување што можете да ги најдете на интернет.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести