Вести

October 20, 2023

Прагматичната игра ќе биде добро претставена на Самитот на SBC Латиноамерика

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Pragmatic Play, врвен добавувач на содржини во казино во живо, ги објави плановите за учество на претстојниот самит на SBC Latinoamerica. По успешниот настан во Барселона, настанот ќе започне од 31 октомври до 2 ноември 2023 година. 

Прагматичната игра ќе биде добро претставена на Самитот на SBC Латиноамерика

Овој настан дава одлична можност Pragmatic Play да ја зајакне својата репутација како врвен провајдер на казино софтвер во Латинска Америка. Компанијата која има повеќе награди ќе ја претстави својата славна библиотека со игри со повеќе производи на штандовите G40 и H40.

Во меѓувреме, Pragmatic Play ќе биде златен спонзор за претстојниот собир на Seminole Hard Rock Hotel & Casino во Мајами, САД. Присуството на оваа конференција е дел од маршрутата на мисијата LatAm на Pragmatic Play. Оваа кампања има за цел да ја подигне свеста за способноста на Pragmatic Play да ги револуционизира искуствата со игрите. Предводник на настанот ќе биде Вселенски човек, брза игра со несреќи со искуство за донесување одлуки во реално време. 

Персоналот од славните развивач на софтвер ќе бидат присутни на нивните назначени станици за да ги исполнат и постоечките и потенцијалните клиенти. Тие ќе го објаснат напредокот на компанијата во нејзините главни вертикали, вклучувајќи ги и слотови, Казино во живо, Виртуелни спортови и Бинго.

Pragmatic Play ќе се здружи со други водечки провајдери на игри за да го направи настанот успешен. Wazdan, уште еден водечки развивач на казино игри, исто така неодамна го потврди своето присуство на регионалниот настан, каде што е во потесниот избор две категории.

Виктор Аријас, потпретседател за операции во Латинска Америка во ARRISE powering Прагматична игра, кажа:

„Pragmatic Play е воодушевен што може да го објави своето присуство на претстојниот SBC Summit Latinoamérica и со нетрпение очекува да им посака добредојде на присутните и да стекне подлабоко разбирање за живиот пазар во Латинска Америка. конференцијата и ќе ја потврди својата посветеност за обезбедување нови динамични искуства кои ќе им овозможат на нејзините партнери да се истакнат“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести