Вести

November 6, 2022

Прагматичното Play го лансираше PowerUp Roulette

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Pragmatic Play, моќниот центар на iGaming, во последно време се обидува да го зајакне своето казино лоби во живо. Неодамна, на 28 септември, компанијата лансираше Live Spanish Roulette насочени кон нивните играчи кои зборуваат латински и шпански. Пред тоа, во јули, компанијата лансираше две живи варијанти на бакара, Fortune 6 и Super 8.

Прагматичното Play го лансираше PowerUp Roulette

Трендот продолжи на 12 октомври откако компанијата го објави дебито на PowerUp Roulette. Тоа е привлечна и извонредна варијанта на рулет во живо со модерен пресврт додека ги одржува основните вредности на оваа класика на казино во живо. PowerUp Roulette е снимен во 4K од најсовременото студио на Pragmatic Play, со пренос со ултра ниска латентност. 

Главните атракции овде се петте PowerUp бонус игри. Активирањето на секој бонус на PowerUp ја удвојува наградата, со максимална исплата од 2600x до 8000x во петтиот круг. Максималната исплата од основната игра и петте бонус кругови PowerUp е 500.000 евра. 

Според Ирина Кординес, главен оперативен директор на Pragmatic Play, портфолиото на производи на компанијата се фокусира на обезбедување висококвалитетна забава. Службеникот рече дека се исклучително горди на тимот за производство за испорака на PowerUp Roulette. Кординес додаде дека оваа неверојатна креација додава свежа интерпретација на безвременското класични казино игри во живо

Како да играте PowerUp Roulette

За почеток, PowerUp Roulette го користи стандардот Европски правила за рулет. Ова значи дека табелата има 37 броеви, вклучувајќи го и делот единечна нула. Играта започнува со обложување рунда која трае околу 20 секунди. Важно е да се запамети дека само облозите Straight Up се подобни за множителите на PowerUp. 

Пред да започне играта, играта автоматски ќе избере три, четири или пет цифри како броеви на PowerUp. Потоа, дилерот рачно ќе го врти тркалото во насока на стрелките на часовникот или спротивно од стрелките на часовникот, во зависност од последното центрифугирање. Ќе добиете исплата ако топката од рулет застане на неизбрани директни броеви. Но, ако топката застане на броевите PowerUp, бонусните кругови ќе започнат.

Во меѓувреме, секој број на мрежата за обложување има множител. Значи, ако топката слета на PowerUp број, множителот се удвојува, а дилерот повторно го врти тркалото. Мултипликаторите може да достигнат 8000x, 4000x, 2000x, 1000x и 500x за првиот до петтиот бонус круга. Значи, теоретски е можно да се освои множителот 15525x откако ќе се обложите на секој број во текот на секоја игра. 

PowerUp рулет исплати и RTP

Како што се очекуваше, PowerUp Roulette ја користи истата табела за плаќање како европскиот рулет, освен за директно облогот, кој се исплаќа со 24:1 наместо вообичаените 35:1. Тоа е затоа што директното обложување е во центарот на тоа како функционираат мултипликаторите. Тоа е сосема нормално во варијантите на рулет во живо овие денови. 

На пример, наградуваниот Lightning Roulette од Evolution Gaming има исплата 29:1 за директни облози за да се компензира за мултипликаторите. Ова значи дека PowerUp Roulette работи добро, имајќи предвид дека максималниот множител е многу поголем од 2000x на Lightning Roulette. 

Во однос на RTP, сите облози освен директното обложување имаат 97,30% враќање на играчот. Директните бројки имаат 97,19% RTP, веројатно поради зголемената нестабилност. Иако оваа разлика е релативно мала, може да влијае на вашиот субсидирам ако сте буџетски играч. 

Дали PowerUp Roulette има специфична стратегија?

Ова е прашање од еден милион долари. Работата е што рулетот е игра на среќа, исто како слотови, бинго, гребење и многу повеќе. Со едноставни зборови, ниту една стратегија не е сигурна дека ќе го намали работ на куќата најдобрите рулет казина во живо. Но, приближувањето на PowerUp Roulette без план е исто како да го давате целиот ваш субсидиум без борба. Значи, применете ги овие стратегии за да ги зголемите вашите шанси за победа:

Следете ги Броевите

Сите бројки на европскиот рулет имаат шанса 1:37 да постигнат победа. Но, верувале или не, некои бројки може да се појавуваат почесто од другите. Поради оваа причина, користете ја сеопфатната табла за статистика на PowerUp рулетот за да ги одредите топлите и ладните броеви. Овој графикон ги прикажува најновите 500 резултати со претходните пет топли и ладни броеви. Но, ништо не е сигурно!

Не играјте ги надворешните облози

Во рулет игра без множители, играњето на надворешни облози како парни/непарни и црвено/црни е атрактивна опција. Но, исплатата 1:1 не вреди да се мачи, особено со можната награда што ќе го промени животот што виси на директните бројки. Затоа, најдобро е да се играат директни облози и да се прекине дури и кога ќе дојде победа. Никогаш не знаете кога ѕвездите ќе се усогласат.

Управување со субсидирам

Примената на сите горенаведени стратегии за PowerUp Roulette ќе доведе до една дестинација - управување со субсидирам! Вистината е дека ќе ви треба голема сума за да добиете нешто од незгодните директни облози. Но, дури и со голема сума, не заборавајте да ги одржувате вредностите на чиповите што е можно пониски за да уживате во продолжено време за играње. Играњето на директен облог со минимален влог е интелигентна стратегија. 

Заклучок

Оваа нова игра со рулет во живо јасно укажува на тоа Прагматичната игра го загрозува статус квото на Еволуција. Играта се спротивставува на врвните титули на Evolution, како што се Lightning Roulette, XXXtreme Roulette и Quantum Roulette. Мултипликаторот 8000x е, всушност, најголемата можна победа од онлајн игра со рулет во живо. Но, играта ги жртвува директните исплати за облози за да ги донесе мултипликаторите.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести