Приклучете се на неделниот турнир во рулет во Казино-X и освојте исплата

Вести

2023-05-09

Benard Maumo

Казино-турнирите им даваат на играчите возбудливо искуство да се натпреваруваат едни против други за да го освојат најголемиот дел од наградниот фонд. Но, наоѓањето на идеалниот турнир за приклучување може да биде поголем предизвик за играчите на игри на маса, бидејќи повеќето настани се прилагодени за автомати. Така, по длабоко истражување, овој водич ќе ве запознае со неделен турнир во рулет на Casino-X и како функционира. Прочитајте до крај!

Приклучете се на неделниот турнир во рулет во Казино-X и освојте исплата

Што е неделен турнир во рулет на Casino-X?

Неделен турнир во рулет во Казино-X е прогресивен настан исклучиво за играчите на рулет во казиното во живо. Главниот збор овде е „прогресивен“, што значи дека наградниот фонд на турнирот продолжува да се зголемува бидејќи повеќе играчи се приклучуваат на акцијата. Казиното ќе награди 20 неделни победници кои ќе соберат највисоки оценки на таблата на водачи. 

За да се квалификуваат за оваа награда, играчите во Casino-X мора да стават успешни облози на црвено, црно или нула. Со други зборови, треба да го освоите соодветниот облог за да добиете поени на таблата на водачи. Минималниот квалификациски облог за овој турнир е $1 или еквивалент на вашата валута. 

Подолу е како казиното ги доделува бодовите на турнирот во рулет:

  • 1 поен за победа од 2 до 3 пати
  • 5 поени за победа од 3 до 6 пати
  • 10 поени за победа од 6 до 9 пати
  • 20 поени за победа од 9 до 12 пати
  • 30 поени за победа од 12 до 18 пати
  • 50 поени за победа од 18 до 36 пати
  • 100 поени за победа најмалку 36x

Запомнете дека правењето поголеми облози ви помага да соберете повеќе поени на таблата на водачи. Турнирот исто така ја поддржува опцијата „Booster“ на казиното, што ви овозможува да добивате повеќе поени во текот на целиот настан. 

Услов за обложување и други услови на турнирот

Некои регулирани онлајн казина во живо им овозможи на играчите да ги повлечат своите турнирски добивки без ограничувања. Но, тоа не е случај со неделен турнир во рулет на Casino-X, бидејќи казиното ги кредитира добивките во бонус фондови. Едноставно кажано, добивките од турнирот не се повлекуваат и можете да ги користите само за играње достапни казино игри

Но, на добра забелешка, Казино-Х вклучува нула услов за обложување на добивките од турнирот. На пример, ако имате среќа да освоите 30 долари, веднаш ќе ги искеширате сите добивки од ова бонус за казино. Дополнително, казиното не ги специфицира игрите што треба да се играат користејќи ги добивките од турнирот во рулет. 

Во меѓувреме, казиното ги специфицира квалификациските игри за Неделниот турнир во рулет. Ќе најдете наслови на рулет од Pragmatic Play, Еволуција игри, Tom Horn Gaming, Playtech и 1x2 Gaming. За да дознаете дали играта се квалификува за бонусот за рулет, ќе видите активна табла на водачи на десната страна на екранот.

Најнови вести

Stakelogic Live нуди брзински бакара со побрзи рунди на игри
2023-09-28

Stakelogic Live нуди брзински бакара со побрзи рунди на игри

Вести