Вести

October 15, 2020

Растот на казиното во живо: Извештај за пазарот за онлајн коцкање во САД 2020-2025 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Неодамнешните закони кога станува збор за онлајн обложувањето во Соединетите Американски Држави им дозволуваат само на обложувалниците лиценцирани во Делавер, Њу Џерси, Пенсилванија и Невада да работат на легален начин и тоа се државите каде што е можно легално да се обложуваат, дури и онлајн. Њу Џерси е најголемиот пазар во САД, во однос на регулираното онлајн коцкање. Повеќе од 12 легални и лиценцирани покер соби и казина се натпреваруваат на пазар вреден над 225 милиони американски долари годишно. Некои податоци беа објавени од страна на Одделот за спроведување на игри (DGE) во јуни 2019 година во врска со приходите од 3-те најдобри онлајн казина во државата, и тие беа како што следува. Betfair/Golden Nugget изнесуваше 13,6 милиони УСД, Resorts AC доби 6,39 милиони УСД како приход, а Borgata/Party имаше приход од 5,66 милиони УСД.

Растот на казиното во живо: Извештај за пазарот за онлајн коцкање во САД 2020-2025 година

Казиното во живо добива сила во САД

Казиното во живо сè уште расте во САД поради неговите строги регулативи. Сепак, некои провајдери, како на пр Еволуција игри и Езуги им се дадени лиценци за обезбедување на казино игри во живо во Њу Џерси, што има смисла. Освен тоа, играчите ширум светот влегуваат и почнуваат да сакаат да играат во казина во живо, така што ова е најдоброто нешто што може да го направи американската влада. На пример: во јануари 2018 година, Evolution го отвори своето прво казино студио во живо во Ванкувер, каде што има десет табели со неколку игри како Блек Џек , Бакара , Американец Рулет и Slingshot рулет.

Еволуција игри потпиша неколку договори со многу оператори како 888casino, Hard Rock Hotel & Casino Atlantic City, Ocean Resort Casino и Poker Stars Casino New Jersey. Провајдерите на софтвер започнуваат со спојување и стекнување, што е нова стратегија за постигнување подобра оптимизација и консолидација. Како пример, во јануари 2019 година, Evolution ги стекна давателите на дилери во живо, Ezugi, BetOnline, 5Dimes, Ignition Casino, MyBookie, Bovada и BoVegas. Овие се навистина популарни низ САД.

Пенсилванија рапидно расте

Оваа држава беше четврта што го легализираше и регулираше онлајн коцкањето. Новиот закон дозволува онлајн казино, спортско обложување, спортско обложување онлајн покер и друго. Играњето во казино (и тоа вклучува игри на маса и слотови) покер, обложување со спорт/коњски трки и обложување со фантазија се сигурно регулирани од Одборот за контрола на игри во Пенсилванија. Кога станува збор за лотаријата, ова е регулирано со лотаријата во Пенсилванија. Според податоците објавени од Американската асоцијација за игри, приходот на казината во Пенсилванија беше приближно 3226,92 милиони американски долари во 2017 година, втор највисок. Првиот беше Невада. Ова значи дека регулацијата на онлајн казината во Пенсилванија ќе го зголеми бројот на преземања на неколку онлајн казино игри и, следствено, ќе додаде повисоки приходи на пазарот на онлајн коцкање. По лансирањето на онлајн коцкањето во 2019 година во Пенсилванија, брендовите формираат партнерства со цел да се справат со поттикот на побарувачка за онлајн казина и да им дадат на играчите најдоброто искуство што некогаш го имале.

Изберете казино во живо

Во денешно време е лесно да се игра во онлајн казино и казино во живо. Има многу од нив достапни и вие ја избирате најдобрата за вас, во зависност од бројот на игри со дилери во живо што можете да ги играте, како и од типот што ги има. Имате можност многу да се забавувате, па ова е дефинитивно најдоброто што можете да го направите.

Ако сте спремни да го барате најдоброто казино за себе, каде што можете да играте казино во живо, тогаш ќе ви биде многу мило што го најдовте. Подобро е да играте во најдоброто казино, потоа да изберете кое било и да бидете изненадени.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести