Вести

June 29, 2023

Што треба да знаете за PowerUp рулетот на Pragmatic Play

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Во октомври 2022 година, Pragmatic Play ја објави својата нова рулет игра во живо со возбудлив пресврт, PowerUp Roulette. Според генералниот директор на компанијата, Ирина Корнидес, оваа игра со рулет во живо „донесува свежа интерпретација на безвременска класика“. Значи, ако не сте имале доволно време да ја играте оваа релативно нова игра во казино во живо, ова е совршен водич. Ќе научите сè за оваа игра на маса, почнувајќи од тоа како да поставите облог до типот на достапни облози. Прочитајте за да научите!

Што треба да знаете за PowerUp рулетот на Pragmatic Play

Што е PowerUp рулет на Pragmatic Play?

PowerUp Roulette од Прагматична игра е рулет игра која ги користи правилата за европски рулет на маса богата со мултипликатор. Всушност, тоа е второто игра со дилер во живо од развивачот до множители на карактеристики. Ја користи иновативната функција PowerUp, со која сите броеви добиваат множител во бонусната рунда.

Играњето PowerUp Roulette е прилично едноставно. Следете ги овие чекори:

  • Стартувајте ја играта на регулирани живи казино сајтови.
  • Ставете го вашиот облог директно на масата во прозорецот од 20 секунди. Ограничувањето на облогот е од 0,10 до 5000 долари.
  • Пријателскиот дилер во живо ќе го врти тркалото PowerUp Roulette.
  • Освојте исплата ако топката застане во вашиот број или џеб.

PowerUP рулет типови облози, исплати и RTP

Пред да се обложите на ова возбудливо во живо казино игра, од витално значење е да научите како функционира табелата за плаќање. За среќа, играта не нуди ништо поинаку. Може да се обложувате на популарни надворешни облози како црвено/црно, непарно/парно и ниско/високо за да добиете исплата 1:1 доколку облогот победи.

Играта има и надворешни облози како сплит, улица, агол, 6 линија и директно. Облозите со директен број се најплатени, иако покриваат само еден број. Овие облози можат да понудат исплата помеѓу 21:1 до 7999:1.

Што се однесува до RTP (враќање во плеерот), сите облози имаат стапка на враќање од 97,30%, освен облогот директно, кој испорачува 97,19%. Сега тоа е малку пониско од она што ќе го најдете на типична европска маса. Сепак, ова е поради зголемената нестабилност на мултипликаторите.

Како функционира функцијата PowerUp

Функцијата PowerUp е ова онлајн рулет во живо главната атракција на играта, па затоа е важно да научите како таа функционира. Пред секој круг, системот RNG на играта по случаен избор ќе избере 3, 4 или 5 цифри како PowerUp броеви. Ова автоматски значи дека само директните облози се квалификуваат за возбудливите множители.

Ако топката рулет застане на некој од случајните броеви, бонус играта PowerUp ќе се активира. За време на кругот, играта по случаен избор ќе додели множител на мрежните броеви. Играчите можат да освојат множители кои се движат од 50x до 500x, а можеби и до 8000x со следните PowerUps.

Само за да се разјасни, играчите мора да се обложуваат на избраниот број за да се квалификуваат во рундата. Ако не го сторите тоа, играта ќе се исплатеше според тоа како се плаќаат директните броеви на масата.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести