Вести

October 12, 2020

NetEnt го засилува казиното во живо преку Svenska Spel

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

По проширувањето на својот досег на пазарот во Пенсилванија, NetEnt лансираше казино игри во живо со компанијата Svenska Spel Sport & Casino. За среќа, имаше успешна интеграција, Auto на шведскиот провајдер на казино софтвер Рулет Studio, Perfect Blackjack и Blitz Blackjack се достапни кај најшироките оператори на скандинавската нација, додека NetEnt го зголемува своето присуство на пазарот на казино во живо.

NetEnt го засилува казиното во живо преку Svenska Spel

Оваа соработка вклучува неколку маркетинг алатки како кампањи за стекнување и задржување играчи, а тоа ќе му помогне на операторот во неговите напори да го прошири казиното во живо. Jonas Nygren, потпретседател на Svenska Spel Sport & Casino изјави дека се исклучително среќни што го имаат NetEnt со нив и дефинитивно со нетрпение очекуваат да ги понудат своите игри. Тие веруваат дека нивните игри имаат вредност за нивните играчи, затоа решија да соработуваат.

Подобрен жив производ

Портфолиото во живо на NetEnt беше многу обновено минатата година, што значи дека има нов опсег на нови игри, а исто така се лансираат подобрувања на производи, како што се Perfect Blackjack и Auto Roulette Studio. Овој бренд покажа висока посветеност за унапредување на искуството на играчите со тоа што ќе ја подобри употребливоста, графиката и корисничкиот интерфејс.

Андрес Ренгифо, кој е директор на NetEnt Live, го коментираше лансирањето во кое изјави дека се горди што напорната работа што ја вложиле на нивната понуда се прикажува во производите. Лансирањето со Svenska Spel е дефинитивно огромен чекор кога станува збор за растот на бизнисот со казино во живо и Андрес е сигурен дека нивните играчи ќе ги сакаат игрите на NetEnt.

Најдобрите достапни казино игри во живо

Не е новост дека NetEnt е еден од најпознатите брендови во бизнисот со казино и ова е навистина поволно за оние кои размислуваат да ги играат своите игри. Овие се висококвалитетни и многу добро развиени, и затоа толку многу луѓе избираат да ги играат. Точно е дека нивните игри веќе освоија многу граѓани во Романија, но почекајте да дојде до проширување.

NetEnt беше сојузник на Романија и со оваа експанзија ќе биде многу повеќе, што дефинитивно е придобивка за земјата и за пазарот на коцкање. Многу играчи веќе знаат дека овој бренд е еден од најдобрите и дека е можно да се најдат висококвалитетни игри во нивното име.

Обидете се NetEnt игри

Ако ги барате најдобрите казино игри во живо, тогаш дефинитивно треба да го пробате NetEnt, каде што дефинитивно ќе најдете огромно портфолио на игри во живо и можете да ги испробате доколку се достапни во вашето казино. Само погрижете се да се справите со нив, бидејќи тие не се за секого. Овие игри понекогаш може да бидат комплицирани бидејќи имаат правила и начин на нивно играње.

Неопходно е да знаете како да ги играте игрите од NetEnt , бидејќи игрите во живо не се толку лесни како што мислите. Се разбира, секогаш можете да ги пробате нивните игри и тоа е нешто добро да се направи бидејќи ова се дефинитивно најдобрите казино игри во живо што сте ги играле. И има многу казино игри во живо достапни на интернет, само треба да ги пребарувате.

Се разбира, не можете да споредувате NetEnt на други брендови бидејќи овој навистина знае што прави. Ако се обидувате да најдете убави игри, тогаш најдобро е да се обложите на NetEnt и ќе имате корист од тоа.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести