Игри

March 23, 2023

Како да ја изберете вистинската игра во казино во живо за вас

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Дали сакате да играте игри на маса како блек џек и покер на копно место? Благодарение на технологијата, играчите не мора нужно да ги напуштат своите куќи за да ги играат овие игри. Популарноста на казино игрите во живо вртоглаво порасна бидејќи им овозможуваат на гејмерите да имаат животно искуство со играње од далечина. 

Како да ја изберете вистинската игра во казино во живо за вас

Сепак, изборот на казино игра во живо може да биде збунувачки за почетниците. Гејмерите мора да штиклираат полиња како лични преференци, нивоа на вештини, типови облози и многу повеќе. Така, во овој обемен водич, играчите ќе научат како да ја изберат совршената игра во казино во живо.

Што се игри во казино во живо?

Казино игрите во живо се типични игри како покер, блек џек, рулет и глупости, кои гејмерите им пристапуваат на компјутер или мобилен телефон. Но, казино игрите во живо не функционираат како другите казино игри. Додека другите игри имаат основен интерфејс што ги прави играчите да се чувствуваат како да играат видео игра, игрите во казино во живо создаваат искуство слично на вистинското казино. 

Во игра со казино во живо, играчите гледаат пренос во живо на вистинска личност која ги разделува картите или го врти тркалото на рулетот во студио што личи на живот. На пример, додека играте рулет во живо, можете да видите вистинска маса за рулет и дилер на казино во живо на вашиот екран. Играчите можат комуницирајте со дилерите во живо користејќи го системот за разговор во живо, па оттука и името на игрите со дилери во живо.

Фактори што треба да се земат предвид при изборот на игра во казино во живо

Казината во живо што може да биде совршена за вас зависи од неколку фактори. Еве ги сите клучни детали што треба да се земат предвид:

Лични преференции и искуства

Првото внимание при изборот на казино игра во живо е вашето искуство и претпочитање. Со други зборови, дефинирајте го вашето искуство со казино игрите достапни во казиното лоби во живо. Ова може да зависи од тоа колку редовно сте оделе во казино или дали ви е прв пат да проверувате игра во казино.  

Со тоа, ако редовно одите во казина во последните неколку години, тоа не мора да ве прави експерт. На пример, може да одите во казино секоја недела за да играте слотови. Или можеби сакате да играте рулет или глупости поради неговиот социјален аспект. Ова автоматски ве исклучува од игри со вештини како покер и блек џек. 

Големината на вашиот буџет

Казиното нема да ви го каже тоа казино игри во живо се играат со вистински пари. Едноставно кажано, гејмерите не можат да ги користат нивните бонуси за добредојде или лојалност за да играат игри во казино во живо. Поради оваа причина, играчите на казино во живо мора да се вооружат со буџет. 

Кога подготвувате буџет за казино во живо, земете ги предвид границите на облозите на играта и вашиот стил на игра. Некои игри со казино во живо може да им овозможат на гејмерите да се обложуваат само 0,10 долари, додека ВИП масите може да имаат ограничувања од повеќе од 20.000 долари. Значи, подгответе го вашиот буџет врз основа на овие претпоставки. Нискобуџетен играч треба да бара табели за казино со ниски граници. 

Стапки на исплата

Кој рече дека игрите во казино во живо немаат стапки на исплата? Речиси сите казино игри во живо и даваат предност на куќата, на крајот одредувајќи колку често победувате или губите. Во некои игри, ова може да се означи како RTP процент. Само одземете ја стапката од 100% за да го знаете работ на куќата. Како што веќе знаете, најдобрите казино игри во живо треба да имаат најниска можна предност. 

Сега размислете за ова: 

  • Играчот А избира европски рулет, додека играчот Б оди за американски рулет.
  • Поради дополнителниот џеб од 00 на американската верзија, работ на куќата е 5,24%, додека европските играчи на рулет се соочуваат со раб од 2,70%.
  • Значи, при изборот варијанти на рулет во живо, осигурајте се дека играта користи европски правила, иако француското тркало би било подобро. 

Уред за игри

Конечно, изберете казино игра во живо врз основа на вашиот уред за игри. Работата е дека одредени игри би било подобро да се играат на мобилни телефони отколку на десктоп. Одличен пример е Mini Roulette, кој има само 13 џебови наместо типичните 37 и 38 на европските и американските тркала, соодветно. 

Но, едно нешто што не може да се игнорира е дека играњето казино игри во живо на работната површина нуди поизвонредно искуство. Сите гејмери би сакале да играат на голем екран, давајќи им појасен поглед на студиото и деталите за играта. Но, чекај; таблетите можат да понудат такви искуства од далечина. 

Резиме

Изборот на игра со дилер во живо вклучува некои размислувања, како што беше дискутирано погоре. Некои играчи претпочитаат класични игри со карти, додека други претпочитаат емисии за игри како Crazy Time и Monopoly Big Baller од Evolution Gaming. Но, на крајот, сè е за одговорно играње регулирани онлајн казина во живо. Забавувај се!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести