Крепс

August 22, 2023

Вообичаени грешки направени од коцкари во живо зарове

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Зарове во живо се појави како возбудлив камен-темелник во светот на онлајн казина во живо, воодушевувајќи ги играчите со својата динамична игра и разновидните опции за обложување. И покрај нејзината популарност, играта може да биде застрашувачка, особено за новодојденците. Тоа е игра каде разбирањето на нијансите и стратегиите може значително да влијае на вашиот успех и уживање. За жал, вообичаените грешки често ги попречуваат искуствата на играчите. Овој водич има за цел да фрли светлина врз овие грешки, помагајќи им на почетниците и на искусните играчи да го усовршат својот пристап кон живописните глупости во онлајн поставките.

Вообичаени грешки направени од коцкари во живо зарове

Еден од најкритичните аспекти на играње глупости во живо има темелно разбирање на правилата на играта и огромен број на достапни облози. Вообичаените грешки вклучуваат:

 • Игнорирање на типови облози: Craps нуди разновидни облози, секој со различни коефициенти и исплати. Неразбирањето на овие може да доведе до пропуштени можности или лоши избори за обложување.
 • Недостаток на стратегија: Неопходно е да се знае кога да се обложи, колку да се обложи и кои облози да се избегнуваат. На пример, облозите за „Поминете линија“ и „Не поминувајте“ имаат некои од најдобрите коефициенти, додека „облозите за предлог“ обично имаат повисок раб.
 • Неуспехот да се научи од другите: Набљудувањето на поискусните играчи и дилери може да обезбеди вредни сознанија, особено во разбирањето на сложените облози како облозите „Шефициенти“ или „Дојди“.

Неправилно управување со банкротот

Ефективното управување со субсидирам е клучно за уживање и успех во живописните глупости. Вообичаените погрешни чекори вклучуваат:

 • Обложување без ограничувања: Играњето без поставување ограничувања за победи и порази може брзо да го исцрпи вашиот субсидирам.
 • Неконзистентна големина на облогот: Различни големини на облози без јасна стратегија може да го зголеми ризикот од значителни загуби.
 • Играње на високи влогови без подготовка: Вложувањето во игри со високи влогови без големо искуство или буџет може да доведе до брзи и значителни загуби.

Додека системите за обложување можат да додадат структура на вашата игра, преголемото потпирање на нив може да биде штетно:

 • Лажно чувство за безбедност: Ниту еден систем за обложување не може да гарантира победи во глупости, бидејќи тоа е првенствено игра на среќа.
 • Замки на системот Martingale: Системи како Martingale, каде што го удвојувате вашиот облог по загуба, може да доведат до големи финансиски загуби за краток период.
 • Игнорирање на тек на играта: Цврстото придржување до системот за обложување може да ве спречи да донесувате одлуки врз основа на вистинскиот тек и трендовите на играта.

Игнорирање на бонтон на масата

Во светот на онлајн глупости во живо, бонтонот игра значајна улога во обезбедувањето непречена и пријатна игра за сите вклучени. Иако динамиката може малку да се разликува од физичкото казино, одредени протоколи сè уште важат:

 • Почитувајте го дилерот и другите играчи: Секогаш бидете љубезни, без разлика дали комуницирате преку разговор или глас. Непочитуваното однесување може да ја наруши играта и да го намали искуството за другите.
 • Разбирање на вртење: Во живи глупости, важно е да се знае чиј е редот да се тркала или да се обложи за играта да тече беспрекорно.
 • Избегнувајте одвлекување на вниманието: Чувајте го вашиот фокус на игра во живо. Прекумерното извршување на повеќе задачи или одложувањето на вашите потези може да ја забави играта за другите.

Вообичаена стапица во која запаѓаат многу играчи на игра на игра е обидот да ги бркаат своите загуби. Овој пристап често води до:

 • Непотребно зголемување на облозите: Во обид брзо да ги повратат загубите, играчите може да ги зголемат своите облози, што може да доведе до уште позначајни загуби.
 • Отстапување од Стратегијата: Бркањето загуби често резултира со напуштање на добро осмислените стратегии во корист на ризични облози.
 • Емоционално донесување одлуки: Губењето може да биде фрустрирачко и може да доведе до донесување импулсивни и немудри одлуки кога станува збор за обложување. Оваа нарушена проценка потенцијално може да резултира со дополнителни загуби.

Неуспех да се обложуваат коефициенти

Еден од најдобрите облози во игра на глупости, кој често го занемаруваат играчите, е облогот со коефициент. Неискористувањето на оваа можност може да биде скапа грешка:

 • Ниска куќа раб: Облозите со коефициент немаат предност на куќата, што ги прави еден од најповолните облози во играта.
 • Максимизирање на добивката: Ставањето облози со коефициенти во врска со вашите облози за додавање или не положување може значително да ги зголеми потенцијалните добивки.
 • Разбирање на облогот: Одвојте време за да разберете како функционираат облозите со коефициенти и како тие можат да се искористат за да ја надополнат вашата севкупна стратегија за обложување.

Избегнувањето на овие вообичаени грешки може значително да го подобри вашето искуство со игра на зарове во живо дилер казино платформи. Без разлика дали се работи за почитување на бонтонот на играта, за паметно управување со вашата банка, воздржување од бркање загуби или разбирање на важноста на облозите со коефициенти, секој аспект игра клучна улога во правењето на вашите сесии за глупости во живо попријатни и потенцијално попрофитабилни. Запомнете, живите глупости не се само игра на среќа, туку и игра на стратегија и дисциплина. Играјте паметно, останете фокусирани и што е најважно, уживајте во возбудата на ролната!

Добрите и лошите страни на онлајн зарове во живо

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести